فهرست
تولد دوباره دنی ولبک
تولد دوباره دنی ولبک

تولد دوباره دنی ولبک

آی اسپورت- 9 ماه در فوتبال زمان زیادی است. این را می توانید از دنی ولبک، مهاجم آرسنال بپرسید که به خاطر مصدومیت زانویش حدود یک سال نیمکت نشین بود. این بازیکن 26 ساله در آخرین ساعات بازار نقل و انتقالات سال 2014 از یونایتد به توپچی ها پیوست. زمانی که فان گال از او خواست همسطح رونی، فالکائو و فان پرسی باشد. در حالی که چندی پیش فان گال بازنشستگی از مربی گری را اعلام کرد، ولبک قرار است در دیدار مقابل ساوثهمپتون اولین بازی اش برای آرسنال بعد از مدت ها را انجام دهد.

دوران ولبک در آرسنال فراز و نشیب های زیادی داشته است. از اولین هت تریک او در لیگ قهرمانان  مقابل گالاتاسرای تا زدن گل برتری مقابل تیم اسبق خودش در یک چهارم نهایی جام حذفی. بدون شک این بازیکن دورانی به یاد ماندنی در تیم لندنی داشته است. اما همه این نکات مثبت به خاطر زیاد مصدوم شدن هایش به دست فراموشی سپرده شد. در اولین فصل حضور در امارات او چندین مصدومیت پیدا کرد و آخرین بار که توانست 90 دقیقه کامل برای تیم ونگر بازی کند دیداری بود که آرسنال مقابل لیورپول در دسامبر 2015 به تساوی 2 – 2 رسید. حتی گفته می شود ونگر بارها هنگام بازی دادن به او از او خواسته تا مراقب پاهایش باشد.

به عنوان یک بازیکن، ولبک خودش هم بی صبرانه منتظر است تا اوجش را ببیند. او به راحتی می تواند یک مدافع را از پیش رو بردارد، توانایی اش در پاس دادن عالی است و حتی در میانه زمین هم برای آرسنال به خوبی می تواند بازی کند. هرچند خیلی ها او را مرد فراموش شده شمال لندن می دانند و دلیلش هم غیبت طولانی اش در سال گذشته است. حالا او دوباره می خواهد خودش را ثابت کند و برای این کار جدیت خوبی هم دارد.

ولبک برای حضور در ترکیب اصلی تیم ونگر البته رقابتی سخت دارد و باید با ژیرو که 10 گل زده و 4 پاس گل داده رقابت کند. ولکات اما 11 گل زده و دو پاس گل داده و الکسیس سانچس 17 گل زده و 10 پاس گل داده است. پس اگر ولبک می خواهد در ترکیب اصلی آرسنال جایی داشته باشد باید خیلی زود خودش را نشان دهد و در بازی ها تاثیرگذار باشد. درست است ونگر از سیستم چرخشی استفاده می کند تا به امثال چمبرلین و پرس هم بازی برد، اما اهمیت ویژه ای هم به بازیکنان ترکیب اصلی اش می دهد.

ونگر معتقد است این که ولبک مهاجمی جوان است یک حسن محسوب می شود، اما مطمئن باشید این مهاجم جوان اگر نتواند سریع خودش را ثابت کند باید قید حضور در ترکیب اصلی را بزند و تعریف و تمجیدهای سرمربی کمکی به او نمی کند. هواداران هم معمولا به این توجه نمی کنند که مدتی طولانی مصدوم بوده ای و از نظر روحی و روانی در شرایط ایده آل نیستی. آن ها فقط کیفیت می خواهند. حالا نوبت ولبک است تا خودش را ثابت کند و نشان دهد می تواند همه این سختی ها را کنار بزند و توقعاتی که از او وجود دارد را برآورده کند.

 

 

۵    
آی اسپورت
2017-01-28 20:48:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر