فهرست
سطحی‌نگری در بارسا: خیلی هم خوب نیستید
سطحی‌نگری در بارسا: خیلی هم خوب نیستید

سطحی‌نگری در بارسا: خیلی هم خوب نیستید

آی اسپورت- رودریگو مسی، برادر یکی از بهترین فوتبالیست‌‎های دنیا، روز چهارشنبه عکسی از گل سانابریا به رئال مادرید که باعث برد بتیس شد در اینستاگرامش آپلود کرد و در کپشن آن نوشت:«امشب چقدر قراره راحت بخوابیم!».

اما 20 روز  قبل از آن و با بسته شدن بازار نقل و انتقالات هیچ کس فکر نمی‌کرد بارسلونا بتواند حتی تا همین حد هم موفق باشد. انجام چنین بازی‌ها و کسب چنین نتایجی رویای همه شده بود. نیمار رفته بود، سمدو، پائولینیو و دمبله و دلوفئو آمده بودند، وراتی و کوتینیو منتفی شده بود و این‌ها اتفاقات برجسته در بارسلونا بود. به نظر قرار بود مسی هم روزهای بدی را بگذراند.

باشگاهی که هواداران با اعتراض به مدیریتش به بحرانی بودن شرایط اعتراف کردند امروز در زمین عالی کار می‌کند. آن هم با هدایت بی‌نظیر والورده‌ای که حتی برخی با انتخاب او به عنوان جانشین انریکه هم معترض بودند. 

پائولینیو، کسی که در مراسم معارفه‌اش هم اوضاع تنشی بود توانسته در دو بازی پشت سر هم گل بزند و یکی از گل‌هایش هم 3 امتیازی بوده است. او توانسته در مرکز زمین خوب کار کند تا هواداران درد ناکامی در خرید وراتی و کوتینیو و دی ماریا را فراموش کنند.

سمدو هم با حرف و حدیث به این تیم آمد. او هم بازیکنی نبود که اسم بزرگی داشته باشد تا هواداران راضی باشند، اما می‌بینیم که از داگلاس که مد نظرشان بوده بهتر کار کرده است.

دمبله تنها بازیکنی بود که از خریدش راضی بودند و او دوام زیادی در تیم نداشت. کسی که برای جانشینی نیمار آمده بود خیلی زود مجبور به خانه‎نشینی شد. با این حال به نظر بارسا باز هم به بازی خوبش ادامه خواهد داد.

بارسا با والورده راهش را پیدا کرده که به اوج بازگردد. سرمربی سابق بیلبائو کاری کرده که حالا همه کسانی که به تیم شک داشتند فقط طوطی‌وار یک جمله را تکرار کنند:«خیلی هم بد نیستیم». اما همانقدر که بدون فکر تیم را زیر سوال بردیم، همان قدر هم بدون فکر است اگر از این تیم تمجید کنیم، چون خیلی هم خوب نیستیم. به غیر از مسی که همیشه استثنا است، باقی بازیکنان همه می‌توانند بهتر از این هم باشند.

فراموش نکنیم حتی اگر اختلاف با رئال 15 امتیاز هم شود، ما کار خودمان را کردیم، این رئال بوده که امتیاز از دست داده و این ربطی به خوبی ما ندارد. هنوز اول راه هستیم و تنها زمان مشخص می‌کند تیم والورده تا کجا می‌تواند پیش برود.

اوضاع پیچیده است، فرصتی برای اشتباه نیست، حتی با 7 امتیاز اختلاف هم هر بازی برای بارسا بازی مرگ و زندگی است، بازی با هر تیمی مهم است، از خیرونا تا بزرگان لیگ. این تیم فقط باید به قهرمانی فکر کند.

 

۱۵    
آی اسپورت
2017-09-23 19:19:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر