فهرست
کارگر معدن خواف، سرپرست فدراسیون فوتبال است؟
کارگر معدن خواف، سرپرست فدراسیون فوتبال است؟

کارگر معدن خواف، سرپرست فدراسیون فوتبال است؟

آی اسپورت - سوژه برنامه دیروز ورزش بدون ویرایش رادیو، شرایط حیدر بهاروند بود و حسین شریفی در این برنامه با مدیرکل تامین اجتماعی لرستان درباره بازگشت به کار سرپرست فدراسیون فوتبال حرف زد. در این برنامه بحث هایی مطرح شد که نیاز به بررسی دارد. البته طرفداری این حق را برای حیدر بهاروند هم قائل است که اگر تمایل داشته باشد، درباره این موارد توضیح بدهد...

پ حسین شریفی مجری برنامه ورزش بدون ویرایش درباره آنچه در برنامه اش گذشت، گفت: «ماجرا از جایی شروع می شود که حیدر بهاروند سال 1392 بازنشسته می شود. اما در 1 دی ماه 1398، بار دیگر مشغول به کار شده است. محلی که او در آن مشغول به کار شده، شرکتی به اسم سنگ معدن احیا سپاهان خواف است. برخی سهامداران و اعضای هیات مدیره این شرکت نیز افرادی چون مهدی تاج، مهرزاد خلیلیان و محمود اسلامیان هستند که در برنامه دیروز با سند و مدرک به این موضوع پرداختیم. در هر صورت بهاروند در این مجموعه توانسته بود مشغول به کار شود.»

مجری برنامه ورزش بدون ویرایش تاکید کرد: «طبق بحث هایی که در این برنامه مطرح شد، بعد از گذشت چند ماه از نامه اشتغال به کار حیدر بهاروند، به یکباره مجموعه خواف متوجه می شود چنین شخصی اصلا در این شرکت شاغل نیست و حضور ندارد و فقط برای او بیمه رد می شود. همچنین مستمری او نیز از تامین اجتماعی لرستان پرداخت می شود. توسط خواف نامه ای به سازمان تامین اجتماعی لرستان زده می شود و آنها پیگیر این قضیه می شوند. پس از این ماجرا، مستمری بهاروند از طرف لرستان قطع می شود و به او اعلام می کنند باید 5 میلیون و 600 مستمری ای که خلاف قانون گرفته باید برگردانده شود.»

1
1

حسین شریفی ادامه داد: «فایل صوتی برنامه موجود است و شما می توانید خودتان مباحث مطرح شده را بشنوید. کسانی که روی خط آمدند توضیح دادند چون شرکت نیز بازرسی نشده و حسابرسی هم برای مدتی اتفاق نیفتاده، کسی متوجه حضور یا عدم حضور بهاروند نشده است. البته برای آنها نیز معنی نداشته که رئیس فدراسیون فوتبال، کارگر معدن خواف باشد. به هرحال بازگشت بهاروند به فوتبال کشور از طریق این مجموعه بوده است. عملا بازگشت او یک بازگشت ظاهری است تحت عنوان کارگر خواف. مدارک نشان می دهد اگر بهاروند بازگشت به کاری هم گرفته باشد برای معدن خواف بوده و ربطی به تهران ندارد و رییس فدراسیون فوتبال به جای آن که الان در معدن خواف کار کند، در فدراسیون فوتبال حضور دارد.»

گفتنی است، این موارد توسط مدیرکل سازمان تامین اجتماعی لرستان هم تایید شد و این شخص روی خط برنامه رادیویی ورزش بدون ویرایش این موضوع را عنوان کرد. علاوه بر این، مدارک موجود نشان می دهد ایشان از طریق یک شرکت خصوصی از بازنشستگی در آمده و دوباره فعال و مشغول به کار شده اما به یکباره رئیس فدراسیون فوتبال شده است. طبق قانون هم این مورد خلاف است، کسی از بخش خصوصی نمی تواند وارد نهاد عمومی غیر دولتی شود و ادعای مامور به خدمت شدن کند. حالا با این افشاگری برنامه رادیویی ورزش بدون ویرایش داستان های فدراسیون فوتبال وارد فاز تازه ای می شود. آیا بهاروند که گویا مورد تایید و حمایت مهدی تاج هم هست، می تواند همچنان به عنوان سرپرست به فعالیت خود ادامه بدهد؟ بهاروند پیش از این به دلیل بازنشستگی نامش در فهرست ارائه شده از فدراسیون فوتبال به دیوان محاسبات در ردیف 6 فهرست 26 نفره بازنشسته ها آمده بود.

۵    
آی اسپورت
2020-07-06 02:00:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر