فهرست
سهم هیات مدیره؛ سهم سرمربی
سهم هیات مدیره؛ سهم سرمربی

سهم هیات مدیره؛ سهم سرمربی

آی اسپورت – پرسش اصلی درباره نتایج استقلال شاید این باشد: «مقصر کیست، کادر فنی، یا مدیران باشگاه؟» درباره هر کدام اینها می‌توان ساعت‌ها بحث کرد اما آنچه مشخص است، در کسب این نتایج هر دو گروه مقصرند اما هر کدام سهمی دارند و باید مشخص کنیم که سهم کدام گروه بیشتر از بقیه است. بعد از باخت استقلال، هجمه سنگینی به سمت کادر فنی وارد شد و اغلب از منصوریان و نمایش ضعیف تیمش انتقاد کردند که انتقادات درستی بود، چرا که استقلال در حد و اندازه این تیم بزرگ بازی نمی‌کند و اشکالات فراوانی در بازی این تیم دیده می‌شود. این تیم گل نمی‌زند، با مشکل خلق موقعیت مواجه است، در ساختار دفاعی استقلال شلختگی و بی‌نظمی هست و در مجموع آنها به یک سبک و رویه مشخص در بازی‌ها نرسیده‌اند.

این بخش از ایرادها را باید سرمربی بپذیرد اما سهم مدیریت در ناکامی آبی‌ها کجاست و چقدر است؟ کمتر کسی به این بخش مهم می‌پردازد و از مدیرعامل و مجموعه هیات مدیره سوال می‌کند که در فصل نقل و انتقالات وقتی با درخواست‌های عجیب سرمربی مواجه می‌شدند، چرا منفعلانه رفتار کرده‌اند و با وسواس روی جذب هر بازیکن بحث نکرده‌اند. ملاک آنها از خرید جباری، جباروف، بیت سعید، شجاعیان و شهباززاده چه بوده است؟

اینها همگی جای بحث دارد و مجموعه مدیریتی استقلال بی‌آنکه به مسوولیت خود آگاه باشد، تنها مجری خواسته‌های کادر فنی بوده و از منصوریان دلیل جذب این نفرات پرسیده نشده است. البته که این هیات مدیره نمی‌توانست در این موارد با سرمربی خود وارد بحث و گفت‌وگوی جدی شود، چون از پایه شناخت عمیق و کاملی به مسائل فنی و تاکتیکی نداشت. به همین دلیل نقش مجری را پذیرفت، در حالی که از هیات مدیره انتظار می‌رفت که اگر خودشان در مسائل فنی فوتبال صاحب نظر نیستند، گروهی را تحت عنوان کمیته فنی در باشگاه قرار می‌دادند که از سرمربی درباره دلایل خود برای جذب یک بازیکن اطلاع پیدا کنند. منصوریان در استقلال به اندازه اشتباهاتش مقصر است و باید ایرادهای کارش را بپذیرد اما از نقش هیات مدیره و مدیر عامل در این ناکامی نمی‌توان گذشت.

۶۷ ۹  
آی اسپورت
2017-09-17 11:56:00
نظر دهید

۹ نظر
حمید
يكشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۶، ۱۲:۰۴
منصوریان مربی نیست.یک شو من..یک تقلید کننده از مربیان خارجی

مدیریت هر چی این خواست بهش دادن.همین هوادارا هی پندار تایم پندار تایم میکردن..شما ببینید منصوریان در این دو سال چند تا بازیکن اورده..ولی پرسپولیس رو ببینید..
میرزا کوچک خان
يكشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۶، ۱۲:۱۵
لیاقت استقلال و استقلالی بدتر از ایناس
باید روز ب روز بیشتر تحقیر و سرافکنده بشن
۷
پدرام
يكشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۶، ۱۲:۲۷
یاد روزهایی می افتم که اس اسی ها خوش خوشانشون بود

پندار تایم

با جباری کری میخوندند میگفتند پاس میده دربی رو میبریم

کسی نمیگفت 5تا هافبک تهاجمی چرا خریدند ؟؟؟

همه میگفتند همه تیمها رو 6 تایی میکنیم

الان که وقت عمله زاییدند

الان میگند وزیر پرسپولیسی نمیخوایم نمیخوایم

واسه یه آب بنات چوبی 4 میلیارد هزینه کردند

راستی از دوپینگ برزای چه خبر ؟؟؟ چرا هیچ تیمی نمیخوادش ؟؟؟
سیاوش نصیری
يكشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۶، ۱۲:۵۳
ای استاد
ای تحلیلگر خبره
ای تِوریسین چیره دست
میشه لطف نموده و برای روشن شدن اذهان عمومی بفرمایید در کجای این کره خاکی به غیر از کشورهای عربی ، مدیران یک باشگاه در نحوه یارگیری و چگونگی یارگیری و انتخاب بازیکنان سرمربی دخالت میکنند؟؟
وقتی یک نفر به عنوان سرمربی باشگاه انتخاب میشود کلیه ارکان باشگاه دست به دست هم میدن تا تمام خواسته های اون رو بر اورده کنن تا بعدا بهونه نداشته باشه
اینکه اون سرمبری برای خرید بازیکن سراغ مدیرورزشی یا تحلیلگر و یا مشاور نمیره مشکل خودشه نه باشگاه..
توی فصل نقل و انتقالات اگر همین مدیر باشگاه با یکی از خریدها مخالفت میکرد شما اولین کاسه داغتر از آشی بودی که میومدی نقد انتقادی مینوشتی که مدیرهای غیر فوتبالی مثل کشورای حاشیه خلیج فارس دارن توی کار مربی میزارن و فریاد وا نفسا و ما داریم کجا میریم سر میدادی..
چرا میخواین گناه منصوریان رو بشورین یا کم کنید؟؟؟
مقصر صد در صدی نتایج این فصل استقلال منصوریانه و حمایتهای مدیریت استقلال از این مربی جای تقدیر و تشکر داره
آبی
يكشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۶، ۱۲:۵۴
عوامل اصلی:
1) شخص وزیر ورزش لنگی که با انتخاب ابلهی مثل افتخاری و حمایت از اون به واضح ترین شکل ممکن سعی داره عقده های قدیمیشو تخلیه کنه
2) افتخاری مدیر بی لیاقت و دست نشانده و هییت مدیره بی خاصیت
3) کادر فنی بیسواد و دلقک
سیاوش نصیری
يكشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۶، ۱۲:۵۷
هیِت مدیره باشگاه کمترین نقش رو توی این نتایج فاجعه بار نداره...بر عکس پرسپولیس هم خوب بازیکن خریدن..هم خوب دارن قرارداد ها رو انجام میدن..هم امکانات خوبی فراهم کردن..پارسال به دلیل محرومیت استقلال منصوریان برای توجیه اشتباهاتش دلایل خوبی داشت ولی امسال با توجه به خریدها و اردوها و امکانات و پشتیبانی هیِءت مدیره که همه جوره در اختیارشه کوچتکترین بهانه ای برای توجیه نخواهد داشت..
علیرضا
يكشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۶، ۱۶:۲۷
آقای بظاهر محترم میشه لطف کنی و .. نگی! پسر خاله افتخاری هستی یا پول گرفتی ازشون؟ همه عالم میدونن افتخاری و هیات مدیره جزو مقصران اصلی هستن.
ویلی
يكشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۶، ۱۳:۰۰
اعضای هیئت مدیره بندگان خدا میدونن که همیشه در نظر افکار عمومی منفور تشریف دارن حرفشون خریدار نداره زرنگ باشن سرشونو میندازن پایین با مدیرعامل بخوربخورشونو از پول هتل و کمپ بگیر تا دلالی بازیکن میزنن به بدن اگه واقعن دلسوز باشن و برخلاف جو حرفی بزنن و اعتراضی بکنن میشن مثل معینی بنده خدا که هوادارای احساساتی کلی انگ پرسپولیسی بودن و تریاکی بودن زدن بهش و کله پا شد
مهدی
يكشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۶، ۱۴:۰۶
توی ایران یه عده خبرنگار هستن که آدم نه میتونه جلوشون راه بره نه پشت سرشون!تکلیفشون روشن نیس.شایدم بخاطر دوریال حق التحریر لعنتی باشه که اینحوری هستن.آقا میفرمایند نباید با همه خریدای منصوریان موافقت میشد.خب برگردیم به فصل نقل و انتقالات و فرض کنیم هیئت مدیره مثلا مثلا گفت حالا که جبارف رو داریم پس حباری رو نمیخوایم و حق نداریم بگیریم.اونوقت امروز همین خود شما آقای خبرنگار،نمیگفتی سهم هیئت مدیره در این ناکامی اینه که نذاشتن سرمربی ابزار مورد نیازش رو داشته باشه؟!راه برای سفسطه و صغری کبری چینی همیشه بازه ولی از یه مثلا خبرنگار بعیده.من هم توهم توطئه ندارم بگم کسی قلم به مزده یا از کسی پول میگیره.نه.غم نان و همین چندغاز حق التحریره و بس
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر