فهرست
برای طارمی؛ ارزش خداحافظی را هم نداشتیم؟
برای طارمی؛ ارزش خداحافظی را هم نداشتیم؟

برای طارمی؛ ارزش خداحافظی را هم نداشتیم؟

آی اسپورت – ماجرای مهدی طارمی و پرسپولیس عجیب‌تر از آنچه به نطر می‌رسید تمام شد. هواداران پرسپولیس که فکر می‌کردند «آقای گل»شان تا پایان فصل می‌ماند و بعد از تکرار قهرمانی از پرسپولیس می‌رود حالا او را در قطر می‌بینند. واکنش هواداران البته قابل انتظار بود. ناامیدی توام با عصبانیت. چند روز بعد از این ماجرا حالا روشن شده که رفتن طارمی آنقدرها هم برای پرسپولیس بد نشده و دستکم پرسپولیس به سود مالی قابل توجهی رسیده.

حالا طارمی شاید وجدان راحت‌تری داشته باشد. او لابد با خودش می‌گوید دینش را به پرسپولیس ادا کرده است. اما در این میان یک «مهم» دیگر فراموش شده است: «هواداران پرسپولیس و طارمی».

تا آنجا که یادمان می‌‌آید در فوتبال ایران رسم بر این بوده که وقتی بازیکنی از پرسپولیس یا استقلال می‌رود به نحوی از هواداران تیمش هم خداحافظی می‌کند. قدیم‌ترها که چیزی به نام صفحات مجازی وجود نداشت بازیکن صبر می‌کرد و در یک بازی یا یک جلسه تمرینی از هوادارانش خداحافظی می‌کرد. دیگر کمترین کاری که می‌شد کرد این بود که در یک مصاحبه با رسانه‌ها این کار را انجام داد. اما در این مورد به خصوص چشم هواداران پرسپولیس به صفحات موبایل‌شان خشک شد و خبری از خداحافظی طارمی با آن‌ها نیامد.

عجیب نیست؟ زیاد دور نمی‌رویم. رضا کرملاچعب بازیکن پرسپولیس وقتی در ابتدای فصل به طور قرضی به استقلال خوزستان رفت در اینستاگرامش از هواداران پرسپولیس خداحافظی کرد و وعده داد دوباره به این تیم برمی‌گردد. شهاب زاهدی هم وقتی در لیست مازاد قرار گرفت همین کار را کرد. از این نمونه‌ها در استقلال هم زیاد دیده شد. در ابتدای فصل تعدادی از بازیکنان جوان این تیم در لیست مازاد قرار گرفتند و رفتند. بازیکنانی مثل طاها شریعتی، فردین نجفی و سینا خادم‌پور. اما آن‌ها هم با این که چندان شناخته شده نبودند باز معرفت به خرج دادند و در صفحات شخصی خودشان از هواداران استقلال خداحافظی کردند.

از طارمی اما همچنان خبری نیست. او هنوز واکنشی به این اتفاقات نشان نداده است. آخرین پست او در اینستاگرام مربوط به دیروز است و حادثه دلخراش نفتکش ایرانی. یک پست قبل‌تر هم حاوی جملاتی احساسی و طعنه آمیز است خطاب به کسانی که این روزها از او انتقاد می‌کنند. فعلا از آن «خدایا شکرت» های معروفش هم خبری نیست. در توئیترش هم تا چشم کار می‌کند جملات قصار و کنایه‌آمیز است که معلوم است مخاطبش کیست. جملاتی که «کپی پیست» شده‌اند و جذابیت و گیرایی‌شان از بین رفته. لااقل وقتی در صفحه مهدی طارمی دیده می‌شوند هیچ تاثیری روی مخطب نمی‌گذارند.

منتظر می‌مانیم. از نظر هواداران پرسپولیس طارمی ارزشش را دارد که منتظر خداحافظی‌اش بمانند. یک خداحافظی ساده اما صادقانه و از ته دل. چیزی که باورپذیر باشد. به دل بنشیند و کمی از این حجم عصبانیت و دلخوری کم کند. اما طارمی هم باید بیشتر عجله کند. باید برای آن‌ها که 3 سال روی سکوها اسمش را فریاد زدند ارزش بیشتری قائل شود. بیشتر از «خدایا شکرت»ها و جملات قصاری که این طرف و آن طرف زیاد می‌بینند و می‌شنوند.

۱۰۹ ۱۱  
آی اسپورت
2018-01-15 16:30:00
نظر دهید

۱۱ نظر
عرفان از فاریاب
دوشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۶، ۱۶:۴۹
اقای نامدار خدا شفات بدهد انشااله
۳ ۱
برزو دانشجوي ارشد هيدروژئولوژي
دوشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۶، ۱۹:۴۰
من از بچگي طرفدار پروپاغرص يادداشت هاي اقاي نامدار بودم.
۲
امید از تفت
دوشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۶، ۱۶:۵۵
بیخیال. لطفاً دیگه طارمی را فراموش کنید. ما باید نگاهمون به آینده و نگاهمون به امثال علی پورها باشه.
Mehdi
دوشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۶، ۱۷:۱۵
بنده خدا هنوز آي تي سي نگرفته.خداحافظي كنه و بعد اي تي سي نگيره كه نميشه
فرهاد
دوشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۶، ۱۷:۲۳
چقدر بی سوژه بودن دردناک شده . بسه دیگه ول کن این مطلب رو . هدفت فقط نا سزا گفتن و تحریک هواداران هست . هر کی از راه می رسه این رفتن و خداحافظی و بی معرفتی و هر روز یک داستان رو سر هم میکنن . خدا کنه بازیها زودتر شروع بشه که مطلب برا چاپ بدست بیاری .
red
دوشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۶، ۱۷:۲۶
از بازیکنام خدافظی نکرده!شبیه یه دزد فرار کرد !
مارال
دوشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۶، ۱۸:۱۶
بابا ول کنید دیگه اینو .
۸
Mahdi
دوشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۶، ۱۸:۳۸
شمارو دعوت میکنم ب دیدن سرانجام رضا حقیقی،پیام صادقیان، مهرداد پولادی ،سروش رفیعی،رامین رضاییان و در اینده ی نزدیک ایشون
۸
بی طرف
دوشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۶، ۱۸:۵۱
نمی دانم بازیکنان آن روزها با خداحافطی می رفتند یا نمی رفتند ولی برای من که از جمعه منتظر بودم تا یکشنبه بشود و مجله کیهان ورزشی یا دنیای ورزشی به شهر کوچکمان برسد، برای ما که چشم انتظار بودیم که نوشته ای از اسدالهی بخوانیم یا لارودی و ... می دانم که نویسندگان آن روزها باانصاف بودند، همه هنر نویسندگان این نبود که جوانکی را گوشه رینگ گیر آورند و از چپ و راست بکوبندش،
خیلی دلم می خواهد بدانم در این عصر پول، چند نفر از نویسندگان و قلم به دستان، اگر پیشنهادی 100میلیونی به آنها بشود تا مطلبی، مقاله ای ، کامنتی ... بر علیه تیم محبوبشان بنویسند، سرباز زنند، اما وقتی حرف طارمی پیش می آید یا دیگر جوانک های فوتبالیست، تبدیل می شوند به معلمین اخلاق. کمی انصاف
۸
+
دوشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۶، ۲۰:۴۲
به جهنم که خداحافظی نکرد ما هم پشت سرش دست تکون ندادیم و اشک بریزیم. خسته نشدین از بس درباره این بازیکن نوشتین. مثلا خداحافظی میکرد چی میگفت؟ بای بای بالاخره رفتم اروپا؟
تماشاچی
دوشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۶، ۲۰:۵۶
من نمیدونم هدفتون از این مطالب چیه؟ طارمی هر جا باشه بازیکن تیم ملی هست. و برای ما قابل احترام. این همه مسئولین و مدیران پرسپولیس گند کاری میکنند هیچ کس پیام نمیزاره. چیکار دارید. بزارید این جوون زندگیشو بکنه. بیخیال
۶
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر