فهرست
نیمه‌نهایی اوپن مردان استرالیا/ نیمه نهایی سوییسی
نیمه‌نهایی اوپن مردان استرالیا/ نیمه نهایی سوییسی

نیمه‌نهایی اوپن مردان استرالیا/ نیمه نهایی سوییسی

آی‌اسپورت- فدرر و واورینکا با پیروزی در هشتمین روز مسابقات، یک نیمه‌نهایی تمام سوییسی را در بخش مردان رقم زدند. سوییسی‌ها در مرحله یک‌چهارم پایانی اوپن استرالیا کار دشواری برای ملاقات با یک‌دیگر در دور نیمه‌پایانی نداشتند؛ نخست استن واورینکا توانست در سه ست (۳-۶ ۴-۶ ۶-۷) جو-ویلفرید سونگای بی‌انگیزه و بی‌برنامه را از پیش روی بردارد و سپس راجر فدرر نیز با همین نتیجه (۲-۶ ۵-۷ ۱-۶) به تورنمنت رویایی میشا زورف پایان داد.

فدرر ۳۵ ساله که به دنبال ۵مین عنوان اوپن استرالیا و ۱۸مین قهرمانی خود در مسابقات گرند اسلم است، با این پیروزی، برای ۴۱مین بار به نیمه‌پایانی یک گرند اسلم (۱۳مین آزاد استرالیا) راه یافت.

نابغه سوییسی که به عنوان سید هفدهم پا به میدان این رقابت‌ها گذاشته، پس از بازی امروز گفت: “پیش از مسابقات، انتظار نداشتم که در مرحله نیمه‌پایانی با استن بازی کنم. فکر می‌کردم حداکثر تا دور چهارم و یا یک‌چهارم پایانی صعود کنم.”

پیت سمپراس، اسطوره آمریکایی تنیس جهان نیز هنگامی که آخرین عنوان گرند اسلم خود را در مسابقات آزاد آمریکا سال ۲۰۰۲ به دست آورد، با همین شماره سید (هفدهم) وارد مسابقات شده بود.

فدرر روز پنج‌شنبه در حالی در نیمه‌نهایی آزاد استرالیا مقابل واورینکا به میدان خواهد رفت که در شمار دیدارهای رو در رو، ۱۸ بر ۳ از هم‌وطنش پیش است، او در بازی پیش‌رو گفت: “مقابل واورینکا باید سعی کنم، تهاجمی کار کنم. هر چه بیشتر به او زمان بدهی، بهتر بازی می‌کند.” او به شوخی اضافه کرد: “خیلی خوشحالم که استن تا این مرحله بالا آمده، اما نیازی ندارد که بیشتر از این پیش برود.”

     
آی اسپورت
2017-01-25 03:24:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر