فهرست
تاثیر حضور سیدجلال؛ سه و نیم برابر امن‌تر!
تاثیر حضور سیدجلال؛ سه و نیم برابر امن‌تر!

تاثیر حضور سیدجلال؛ سه و نیم برابر امن‌تر!

آی اسپورت - دقیقه ۸۲ بازی با پیکان، پرسپولیسی‌ها بعد از مدت‌ها دوباره کاپیتان‌شان را در زمین مسابقه دیدند. جلال حسینی، به زمین رفت و کمک کرد تا دقایق پایانی، بدون دردسر جلو برود و پرسپولیس ۱۰ نفره بتواند از بحران خارج شود. سیدجلال این فصل، ۱۸۸ دقیقه برای پرسپولیس بازی کرده و در همین زمان، توانسته آمار جالبی داشته باشد.

در ۱۸۸ دقیقه‌ای که این فصل سیدجلال در ترکیب پرسپولیس بوده، فقط ۲ شوت داخل چارچوب به سمت دروازه این تیم زده شده است. هفته اول پارس جنوبی، حتی یک شوت داخل چارچوب مقابل پرسپولیس نداشت. هفته دوم، مهاجمان تراکتورسازی هم نتوانستند از داخل محوطه دروازه پرسپولیس را تهدید کند. با این حال حاج‌صفی و میمبلا، دو بار با شوت از راه دور شانس‌شان را امتحان کردند که شوت حاج‌صفی تبدیل به گل هم شد. دیروز در بازی با پیکان هم تا قبل از ورود حسینی، آن‌ها ۴ شوت داخل چارچوب داشتند و بعد از ورود کاپیتان پرسپولیس، نتوانستند ضربه‌ای به سمت چارچوب این تیم داشته باشند.

در ۷ بازی این فصل لیگ برتر، مجموعا ۱۹ شوت داخل چارچوب به سمت پرسپولیس زده شده است. آمار شوت‌های داخل چارچوب حریفان در حضور سیدجلال، ۲ شوت در ۱۸۸ دقیقه و بدون حضور او، ۱۷ شوت در ۴۴۲ دقیقه است. یعنی حریفان پرسپولیس زمانی که کاپیتان این تیم در زمین حضور دارد، برای هر شوت باید ۹۴ دقیقه صبر کنند اما وقتی او در زمین نباشد، هر ۲۶ دقیقه می‌توانند یک بار پرسپولیس را با ضربات داخل چارچوب تهدید کنند!

پرسپولیس در سال‌هایی که جلال حسینی را در اختیار داشته، هیچوقت میانگین گل‌های خورده‌اش از یک گل در هر دو مسابقه بیشتر نشده است. آماری فوق العاده، که از لیگ دوازدهم آغاز شد و در لیگ‌های شانزدهم تا هجدهم ادامه پیدا کرد. این فصل در نبود سیدجلال، این آمار تغییر کرده اما با بازگشت کاپیتان، آن‌ها می‌توانند به درخشش دوباره و بازگشت به روزهای طلایی امیدوار باشند. روزهایی که رقبا، برای زدن هر شوت به سمت دروازه بیرانوند مدت‌ها انتظار می‌کشیدند.

۵    
آی اسپورت
2019-10-22 22:47:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر