فهرست
استقلال بدون استراما؛ مجیدی تنها گزینه است؟
استقلال بدون استراما؛ مجیدی تنها گزینه است؟

استقلال بدون استراما؛ مجیدی تنها گزینه است؟

آی اسپورت - آندره‌آ استراماچونی، ایران را ترک کرد تا بحث جدایی او واقعی‌تر از قبل شود. سرمربی استقلال قراردادش را با این تیم فسخ کرده و از حالا، می‌توان از عنوان سرمربی سابق برای او استفاده کرد. استقلالی‌ها تلاش زیادی برای بازگرداندن استراماچونی انجام داده‌اند اما او تا زمانی که به توافق و ضمانت‌های جدید نرسد، قصد ماندن در این باشگاه را ندارد.

اگر استقلالی‌ها نتوانند استراماچونی را برگردانند، در شرایط فعلی گزینه‌های زیادی نخواهند داشت. انتخاب یک مربی خارجی، بسیار بعید به نظر می‌رسد. با افتضاح فدراسیون در ماجرای ویلموتس و فاجعه مدیریتی استقلال در فسخ قرارداد استراما، احتمالا استقلالی‌ها ترجیح می‌دهند سراغ یک گزینه کم دردسرتر بروند. به خصوص که اگر شرایط برای انتقال ارز و پرداخت رقم قرارداد یک مربی خارجی فراهم بود، آن‌ها خیلی زودتر دستمزد استراما را پرداخت می‌کردند تا کار به فسخ قرارداد نکشد.

در بین گزینه‌های ایرانی هم، بیشتر مربیان بزرگ در حال حاضر تیم دارند. بخشی از پیشکسوت‌های باشگاه هم بخاطر انتقادات پرتعدادشان در زمان نتایج ضعیف اول فصل و سکوت پس از موفقیت استقلال با استراما، صاحب جایگاه خوبی در افکار عمومی نیستند. با این شرایط، به نظر می‌رسد فرهاد مجیدی، گزینه مورد نظر مدیران استقلال است. کاپیتان سابق استقلال بخاطر محبوبیتش بین طرفداران تیم، می‌تواند بخشی از فشار روی باشگاه را بردارد و پستی که در روزهای گذشته در تمجید و تشکر از استراماچونی گذاشت، می‌تواند به نفعش تمام شود.

البته هدف اول استقلالی‌ها، نگه داشتن استراماست. تنها راهی که هواداران باشگاه را، آرام می‌کند و اتفاقات روزهای اخیر را، با تنش کمتر به پایان می‌رساند. در صورتی که این پروژه به سرانجام نرسد، پروژه حضور مجیدی، عملی خواهد شد.

 

90tv

۱ ۱  
آی اسپورت
2019-12-10 16:47:00
نظر دهید

۱ نظر
فرهاد
سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸، ۱۷:۵۰
حقیقتاً در مقطعی که تیم را در اختیار داشت کارش چندان چنگی به دل نزد
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر