فهرست
یادداشت: خامس رودریگس و تونی کروس، دو روی یک سکه
یادداشت: خامس رودریگس و تونی کروس، دو روی یک سکه

یادداشت: خامس رودریگس و تونی کروس، دو روی یک سکه

آی اسپورت - تابستان امسال رئال دو خرید بزرگ داشت. خامس رودریگس که با قیمتی گزاف از موناکو به رئال آمد و تونی کروس که پایین تر از قیمت واقعی اش از بایرن خریداری شد. اما سرنوشت برای این دو بازیکن تا بدینجا متفاوت بوده. یکی خیلی زود اعتماد هواداران رئال را جلب کرده و دیگری روز به روز همه را از خود ناامیدتر می کند. مانوئل برونیا مسئول بخش رئال مادرید روزنامه کاتالانی موندو دپورتیوو در یادداشت امروز خود می نویسد:


تابستان امسال، خامس رودریگس با مبلغ 80 میلیون یورو جذب رئال شد و در روز معارفه اش یک استقبال کاملا کهکشانی از او به عمل آمد. در همین یک ماه اخیر،پیراهن های زیادی از او به فروش رسیده و در روز های ابتدایی ملحق شدن او به این تیم، همه بابت این خرید بزرگ به مسئولان مادریدی تبریک می گفتند.

اما به جرات می توان گفت که دیگر چنین جو مثبتی در اطراف این ستاره کلمبیایی وجود ندارد. او از روزی که برای رئال به میدان رفت (به جز نیمه دوم بازی رفت سوپرجام اسپانیا) هرگز نتوانسته است تا گوشه ای از توانایی های خود را در تیم رئال مادرید به نمایش بگذارد.

بازی های کند، فاقد اعتماد به نفس و شکننده او باعث شده است که او اعتماد بخش قابل توجهی از هواداران رئال را از دست بدهد. مشخص است که او فشار زیادی را تحمل می کند و انتظارات بالای هواداران رئال و مقایسه او با دی ماریا در افت قابل توجه او بی تاثیر نبوده است.

شرایط به گونه ای شده که این روزها بسیاری از هواداران رئال از خود می پرسند که چرا دی ماریا رفت و چرا خامس به جای او به رئال آمد؟ با وجود دی ماریا اصلا چه نیازی به این خرید بود ؟

اما در نقطه مقابل خامس، تونی کروس قرار دارد. او از همان بازی اول مقابل سویا جوری بازی کرد که گویی سالهاست در رئال حضور داشته. درخشش کروس در بازی های بعدی رئال باعث شده است که خیلی، جدایی ژابی و پیوستنش به بایرن برای رئالی ها نگران کننده نباشد.

کروس تا همینجا هم نشان داده است که رئال تقریبا مفت او را از چنگ بایرنی ها خارج کرده است. حال باید هنر آنچلوتی را در مورد خامس مشاهده کنیم.

فصل گذشته او توانست با یک تغییر پست،دی ماریا را بار دیگر احیا کند. آیا او این بار در مورد خامس ایده هایی معجزه گر خواهد داشت؟ باید کمی بیشتر صبر کنیم


مانوئل برونیا:موندودپورتیوو

رضا سیف

  ۱  
آی اسپورت
2014-09-03 16:54:07
نظر دهید
۱ نظر
-
چهارشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۳، ۲۲:۱۴
نمردیم و یه مطلب منطقی از یه روزنامهکاتالانی خوندیم
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر