فهرست
گزینه اجتناب ناپذیر کونته/ کاستا باید بازی کند
گزینه اجتناب ناپذیر کونته/ کاستا باید بازی کند

گزینه اجتناب ناپذیر کونته/ کاستا باید بازی کند

آی اسپورت- اگر چلسی می خواهد در اولین فصل حضور آنتونیو کونته با این تیم قهرمان لیگ برتر شود باید هرچه زودتر به حاشیه های دیگو کاستا پایان دهد. بعد از این که این مهاجم اسپانیایی به خاطر آماده نبودن تمرین چلسی در کوبهام را ترک کرد شایعات و جنجال ها آغاز شد و بعد از آن مطبوعات مطالب مختلفی در این باره نوشتند.

در آن زمان بهترین گلزن لیگ برتر مشغول مذاکره با آبی های لندن برای تمدید قرارداد بود، اما حالا او از چین پیشنهاد دارد و سعی می کند اوضاع را در چلسی برای خودش بهتر کند، به همین دلیل است که حالا خواسته هایش خیلی زیاد هستند.

تیانجین کوانجین تائید کرده که برای او پیشنهادی ارائه داده که در ازای آن کاستا در چین می تواند سالی 30 میلیون پوند دستمزد بگیرد. ممکن نیست که چلسی چنین پیشنهادی به او بدهد، اما پیشنهادی بهتر از باشگاه چینی دارد، چیزی که کاستا در سوپرلیگ چین نمی تواند به آن برسد، قهرمانی لیگ برتر انگلیس.

هرجا پول هست سیاست هم هست و این که در هر حرفه ای پول زیادی به دست آوری به این معنی نیست که حتما مستحقش هستی. روز سه شنبه کونته از بازگشت کاستا به تیمش استقابل کرد و البته زیر بار صحبت درباره آینده او نرفت.

هرچند این ستاره اسپانیایی با تمام توانایی ها و کیفیتی که دارد بارها تیمش را به حاشیه کشانده است. اما در این فصل فرم ایده آلی داشته است. او چیزهایی را ثابت کرده که هیچ بازیکن دیگری از چلسی نتوانسته ثابت کند. ادن هازارد به خوبی به عنوان یک 9 کاذب در تیم کارش را انجام داده، مخصوصا در دو بازی ای که کاستا غایب بوده است (مقابل بورنموث و لسترسیتی)، اما شکی هم در این نیست که چلسی بدون ملی پوش اسپانیایی اش ضعیف تر است.

تیم کونته با 7 امتیاز اختلاف نسبت به تیم دوم جدول رده بندی در صدر است و خیلی بعید است در بازی روز یکشنبه مقابل هال سیتی هم شکست بخورد، چه کاستا باشد و چه نباشد. اما او باید بازی کند تا آمادگی اش در بازی ها برقرار بماند و گلزنی اش مداوم باشد. مخصوصا که بازی های حساس مقابل لیورپول و آرسنال هم به زودی از راه می رسند. این دو تیم از تیم هایی هستند که برای چلسی کونته اصلی ترین تهدید به حساب می آیند، اما مهاجم اسپانیایی مقابل لیورپول گل زده و تنها بازیکنی بوده که در دیدار تیمش مقابل آرسنال که به شکست 3 بر صفرشان همراه بود سربلند زمین بازی را ترک کرده است.

حالا کونته باید کاری کند تا او تمرکز کافی را داشته باشد و هفته های جنجالی اخیر را از یاد ببرد. او باید همه مشکلات شخصی را نزد خودش نگه دارد و نباید فراموش کند که قهرمانی در لیگ برتر آن هم در اولین سال مربی گری در این لیگ معنی اش آینده ای روشن در استمفوردبریج است.

بدون شک این مهاجم 28 ساله بهترین مهاجمی است که کونته تا به حال با او کار کرده است، اتلتیکومادرید در تابستان و چین در ژانویه کاری کردند که تمرکز این بازیکن به هم بخورد و قهرمانی در لیگ برتر را از یاد ببرد، اما کونته باید دوباره تکه های پازل ذهن او را بسازد.

همه بازیکنان و هواداران چلسی با آغوش باز از بازگشت کاستا استقبال می کنند، البته همه آن ها هم از پولی که وارد فوتبال شده بهره زیادی برده اند. کاستا دیگر در رختکن دشمنی جدید نخواهد داشت، چرا که ستاره های چلسی فهمیده اند که همیشه در تجارت موفق تنش هم دیده می شود.

می توانیم دوران یک بازیکن در یک باشگاه و وفاداری را فراموش کنیم، همان طور که از دهه 90 میلادی فهمیدیم، فوتبال با اسپانسرینگ، شبکه های اجتماعی و ایموجی ها وارد عصر جدیدی شده است. در روز یکشنبه کاستا اگر بازی کند تشویق می شود، اما اگر این روند بازی نکردنش ادامه داشته باشد، زمانی که به میادین بازگردد تنها چند بازی گل نزدن کافی است تا همه به او حمله کنند و از او انتقاد کنند. در واقع برای چلسی که شانس خوبی برای قهرمانی دارد الان وقت قضاوت درباره رفتار این بازیکن نیست.  

 

۴    
آی اسپورت
2017-01-20 11:42:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر