فهرست
شکوه جلال‌الدین
شکوه جلال‌الدین

شکوه جلال‌الدین

 یک: 15 دقیقه قبل از پایان مسابقه سپاهان و استقلال، جلال علی‌محمدی با یک ضربه تماشایی بالاخره مقاومت گلر جوان رقیب را نافرجام گذاشت. او دوباره در یک بازی حساس درخشیده بود و چیزی نمانده بود که همه امتیازهای یک مسابقه حساس را برای تیمش به ارمغان بیاورد اما فشار استقلال بالاخره سپاهان را تسلیم کرد تا گل علی‌محمدی دیگر یک گل 3 امتیازی نباشد. با این وجود او یکی از مهره‌های درخشان تیم ویسی در این جدال بود. بازیکنی که دوباره ثابت کرد هیچ مصدومیتی، رابطه او و درخشیدن در بازی‌های مهم را از بین نخواهد برد.

 دو: جلال الدین، بازیکن شماره 10 یکی از بهترین تیم‌های ملی نوجوانان ایران در چند دهه اخیر بود. بازیکنی که در مقدماتی آسیا، هر توپی که زیر پایش می‌رسید را به تور دروازه می‌دوخت. او در آن تیم رویایی نوجوانان، همبازی انصاری‌فرد، کامیابی‌نیا، مسلمان، بختیار، امیرکامدار، شیروند، دغاغله و شجاع خلیل زاده بود. نسلی که در نهایت در آسیا نتیجه نگرفت و با یک اشتباه ساده، المپیک را از دست داد. علیمحمدی، همه شرایط لازم برای فراموش شدن را داشت اما به جنگیدن ادامه داد و راهش را پیدا کرد. استعداد، همیشه راهش را باز می‌کند.

 سه: بعد از درخشیدن در ترکیب تیم رویایی نوجوانان، علی‌محمدی با پیشنهاد سپاهان روبرو شد و بی درنگ به این باشگاه رفت. تصمیم که شاید به نفع فوتبال او نبود. جلال در این تیم پرستاره فرصت زیادی برای بازی به دست نمی آورد اما در یکی از معدود تجربه های قرار گرفتن در ترکیب اضلی، بعد از قطعی شدن حذف سپاهان در آسیا فرصت بازی در لیگ قهرمانان را به دست آورد و برای تیمش گلزنی کرد اما سپاهانی ها او را نخواستند و پسر بااستعداد را به سپاهان نوین فرستادند. او مدتی در دسته‌های پایین‌تر فوتبال ایران توپ زد تا اینکه برای سپری کردن سربازی به فجر رفت و در این تیم خوش درخشید. جلال همان بازیکنی بود که در لیگ سیزدهم، گل مساوی فجر را وارد دروازه پرسپولیس کرد و ضربه بزرگی به رویای قهرمانی تیم دایی زد. در آن روز شاید شهریار تصور نمی کرد جلال روزی تبدیل به بهترین شاگرد او شود. او حالا دوباره به سپاهان موردعلاقه‌اش برگشته و همان بازیکنی شده که در همه این سال ها منتظرش بوده ایم. پسری که حتی توی روزهای ناشناختگی مطلق، ناامید نشده و از استعدادش دفاع کرده تا روزی به عنوان ستاره لیگ برتر، دست‌هایش را به طرف آسمان ببرد. تا مدافعان لیگ برتری نام‌اش را حفظ باشند و شاید در آینده‌ای نزدیک، در ورزشگاهی شلوغ تر از یادگارِ قم، چشم‌ها را خیره کند. چشم‌هایی که در همه این سال‌ها، از پسربچه بااستعداد فاصله نگرفته بودند تا چنین روزهایی. آن‌جا که او، بالاخره از نیروی پنهان شده توی ساق‌هایش رونمایی می کند.

۲    
آی اسپورت
2016-12-25 17:07:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر