فهرست
طارمی آقای گل/ هر 78 دقیقه یک گل
طارمی آقای گل/ هر 78 دقیقه یک گل

طارمی آقای گل/ هر 78 دقیقه یک گل

آی اسپورت- آقای‌گل فصل قبل فوتبال ایران پس از هفته‌ها به صدر جدول گلزنان رسید تا امیدهایش برای دفاع از عنوان سال گذشته بیشتر از قبل شود. مهدی طارمی در بازی با استقلال‌خوزستان تك‌گل تیمش را از بین پاهای شیخ‌ویسی وارد دروازه كرد تا هم برانكو و شاگردانش را به قهرمانی نزدیك كند و هم خودش پس از هفته‌ها به صدر جدول گلزنان برسد. طارمی حالا با 13‌گل زده در كنار ساسان انصاری، عنوان بهترین گلزن لیگ شانزدهم را در اختیار گرفته تا شاید در پایان فصل به اولین پرسپولیسی تبدیل شود كه توانسته از عنوان آقای‌گلی‌اش دفاع كند. بدنیست بدانید در تاریخ لیگ برتر فقط این رضا عنایتی بوده كه توانسته دو سال متوالی كفش طلای فوتبال ایران را به خانه ببرد. طارمی امسال 23‌بازی لیگ برتری برای پرسپولیس انجام داده و روی هم رفته 1908‌دقیقه برای برانكو فوتبال بازی كرده است. این آمار نشان می‌دهد طارمی امسال به طور میانگین هر 147‌دقیقه یك‌گل زده است. البته مهاجم پرسپولیسی‌ها امسال هر 954‌دقیقه یك‌پاس گل برای هم‌تیمی‌هایش ساخته و از آن مهم‌تر هر 636‌دقیقه یك‌پنالتی برای تیمش گرفته تا روی كاغذ موثرترین بازیكن تیم صدرنشین لیگ باشد. همین آمار نشان می‌دهد طارمی به طور میانگین هر 106‌دقیقه یك بار یا گل زده یا گل ساخته و یا پنالتی گرفته است.

  مهدی آقای‌گل

طارمی فصل گذشته با 16‌گل زده كفش طلای فوتبال ایران را به خانه برد. این در حالی است كه طارمی در 24‌هفته ابتدایی 14‌گل برای پرسپولیس زده بود. طارمی فصل گذشته در 24‌هفته ابتدایی به طور میانگین هر 123‌دقیقه یك‌گل برای تیم برانكو به ثمر رساند، میانگینی كه در پایان فصل به هر 136‌دقیقه یك‌گل رسید. بدنیست بدانید طارمی فصل گذشته به طور میانگین هر 78‌دقیقه یا گل زد یا گل ساخت و یا پنالتی گرفت تا برای اولین‌بار به تیم ملی دعوت شود. طارمی فصل پیش 16‌گل زد، 4‌گل ساخت و 8‌پنالتی برای پرسپولیس گرفت.

  استارت طارمی

طارمی اولین‌بار در لیگ چهاردهم پیراهن پرسپولیس را پوشید و توانست در 24‌هفته ابتدایی روی هم رفته 4‌گل بزند. او در 24‌هفته ابتدایی لیگ چهاردهم، 21‌بازی برای پرسپولیس انجام داد و روی هم رفته 1425‌دقیقه برای دایی و درخشان فوتبال بازی كرد. او در این مدت به طور میانگین هر 356‌دقیقه یك‌گل برای پرسپولیسی‌ها به ثمر رساند. البته او در مجموع لیگ چهاردهم، 7‌گل برای پرسپولیسی‌ها زد و موفق شد میانگین گل‌زده‌اش را به 263‌دقیقه برساند. طارمی در لیگ چهاردهم علاوه بر زدن 7‌گل، 5‌پاس گل هم داد و یك‌پنالتی هم گرفت. او در لیگ چهاردهم به طور میانگین هر 142‌دقیقه یا گل زد یا گل ساخت و یا پنالتی گرفت.

۳    
آی اسپورت
2017-03-20 17:39:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر