فهرست
خطر بزرگی که پرسپولیس را تهدید می کند/جمعه تماشاگران تراکتورسازی بیشتر خواهند بود!
خطر بزرگی که پرسپولیس را تهدید می کند/جمعه تماشاگران تراکتورسازی بیشتر خواهند بود!

خطر بزرگی که پرسپولیس را تهدید می کند/جمعه تماشاگران تراکتورسازی بیشتر خواهند بود!

آی اسپورت – محمد پنجعلی کاپیتان سابق پرسپولیس که  حتما به خاطر دارد  زمان بازیگری او در بازی های پرسپولیس مقابل بوتان و تهرانجوان هم کمتر از 60 هزار نفر به ورزشگاه آزادی نمی آمدند  و بازی های پرسپولیس همیشه پرتماشاگر بود حالا در اوج ناامیدی خواستار این است که فقط 10 درصد سکوها در بازی عصر جمعه به هوادران تراکتورسازی اختصاص داده شود.

پنجعلی که می داند استقبال از تیم این فصل پرسپولیس روندی  نزولی داشته در اوج ناامیدی می گوید:« اگر هواداران ما به ورزشگاه بیایند همان 10 درصدی که طبق قانون به تماشاگران تیم میهمان اختصاص داده می شود هم توسط پرسپولیسی ها پر خواهد شد.»

اما موضوع مهم همان «اگر»ی است که مدیر تیم پرسپولیس به کار برده چرا که خود پنجعلی هم  می داند در خوشبینانه ترین حالت بیش از 60 تا 70 درصد سکوها و صندلی های ورزشگاه خالی خواهد ماند.

البته خواسته پنجعلی  و احتمالا باشگاه پرسپولیس ( اگر رسما اعلام شده باشد)مبنی بر اختصاص دادن تنها 10 درصد سکوها به تماشاگران تراکتورسازی  عملی نخواهد شد چرا که غلامرضا بهروان گفته وقتی  صندلی ها خالی باشد نمی توانند مانع از ورود تراکتورسازی در ورزشگاه شوند و از آنجایی که احتمالا این اتفاق در عصر روز تعطیل تهران رخ خواهد داد؛ خطری بزرگ پرسپولیس را در خانه خود تهدید می کند.

پرسپولیس در بازی اول خانگی این فصل مقابل نفت تهران  که مسابقه اول تیم در فصل جاری  هم بود تنها 18 هزار تماشاگر داشت در حالی که در بازی فصل قبل مقابل تراکتورسازی 65 هزار نفر به استادیوم رفته بودند.

تیم دایی در دومین بازی خانگی مقابل ذوب آهن افت تماشاگر داشت و در خوشبینانه ترین حالت 15 هزار نفر به استادیوم رفتند .اما بازی سوم خانگی شرایط بسیار بدتر شد  و بعد از باخت به ملوان دقایقی قبل از شروع بازی با پدیده شمار هواداران این تیم تازه به لیگ برتر آمده که تنها یک سال از به وجود آمدنش می گذرد از تعداد هواداران پرسپولیس 51 ساله بیشتر بود!
هر چند این اتفاق تاسف برانگیز برای پرسپولیسی ها با حضور هواداران این تیم در ورزشگاه و در جریان مسابقه تغییر کرد اما در آن مسابقه تنها 8 هزار نفر در استادیوم بودند که 2 هزار نفرشان هوادار و تماشاگر تیم میهمان به حساب می آمدند.

حالا  در شرایطی که پرسپولیس 8 امتیازی در رده هفتم قرار گرفته و البته تراکتورسازی به عنوان مدعی خودی نشان داده و  شرایط خوبی دارد  این هراس در دل پرسپولیسی های متعصب به وجود آمده که عصر جمعه تعداد هواداران تراکتورسازی در ورزشگاه آزادی بیشتر از تعداد هواداران پرسپولیس  باشد و بازیکنان پرسپولیس که روی میزبانی و حمایت هواداران شان حساب کرده اند با محو شدن صدای شعارهای تماشاگران شان در همهمه هواداران پرشمار تراکتورسازی  از این امتیاز محروم شوند.

پرسپولیس در سه بازی قبلی خانگی خود به ترتیب 18،15 و 6 هزار هوادار  در ورزشگاه آزادی داشته  و اگر قرار باشد استقبالی شبیه آنچه مقابل پدیده از تیم دایی شد ،مقابل تراکتورسازی هم رخ دهد آنگاه پرسپولیس  بزرگ مقابل تراکتورسازی در تهران هوادار کمتری خواهد داشت و این می تواند یک آمار نگران کننده و نکته ای منفی در تاریخ این باشگاه باشد.

این اتفاق در حالی تیم پرسپولیس و تاریخچه غنی این باشگاه و رکوردهای برجامانده از حضورهوادارانش در ورزشگاه ها را تهدید می کند که در کمال تعجب هیچ انگیزه ای برای به ورزشگاه رفتن از سوی کادر فنی و بازیکنان در دل مخاطب پرسپولیس ایجاد نمی شود و هیچ کس حواسش به این نیست  که شاید با ادامه روند هواداری روی سکوهای سرخ تعداد تماشاگران تراکتورسازی از پرسپولیسی ها بیشتر شود.

شاید در این شرایط، باشگاه پرسپولیس باید حرکتی انجام دهد و مثل چند نوبت در سال های گذشته طی انتشار بیانیه ای  با فراخوان عمومی از هوادارانش بخواهد تا  تیم محبوب شان را در بازی حساس عصر جمعه تنها نگذارند.
  ۱۱  
آی اسپورت
2014-09-03 18:23:51
نظر دهید

۱۱ نظر
-
چهارشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۳، ۱۸:۲۵
لنگی هستن دیگر
مهدی
چهارشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۳، ۱۸:۴۵
شاهکاری دیکر از علی دایی و دوستان و این قصه تا نابودی کامل پرسپولیس ادامه دارد...
دکتر سرخ
چهارشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۳، ۱۹:۴۳
برادر من تو امام تبریز مگه چند نفر میرن؟
اوایل که تازه صعود کرده بودن ذوق داشتن
الان ملت کارو زندگی دارن...
hrf
چهارشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۳، ۲۰:۲۲
البته دم پژمان راهبر سردبیر آی اسپورت گرم که تو این شرایط تماشاگرای تیم محبوبش رو غیرتی میکنه که بیان استادیوم
حسین سرخ
چهارشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۳، ۲۱:۱۷
آی اسپرت میبینم که خیلی به تکاپو افتادی تا تیم بحران زده دایی رو از ته جدول نجات بدی.......
سعید اسی
چهارشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۳، ۲۱:۴۳
من طرفداره پر افتخارترین و با سابقه ترین تیم ایرانم که خودتون میدونین چه تیمیه. از نظره طرفدار واقعا و بدون تعصب باید پذیرفت "پرسپولیس " پرطرفدارترین تیم ایرانه بعدش با فاصله ی نهایتا 5 میلیون" استقلاله". بعده استقلال تراکتوره که البته فاصله ی تراکتور با استقلال و پرسپولیس زیاده. من فک میکنم 30 میلیون پرسپولیسین.25 میلیون استقلالین.10 میلیونه بعدیم 70 درصدش طرفداره تراختوره و 30 درصده بقیه شم مابین تیمایی مثل سپاهانو ملوانو فولادو غیره تقسیم میشه. با محاسبات بنده از جمعیت 83 میلیونی ایران 65 میلیون نفر طرفداره فوتبال باشن(البته بعضیا دو اتیشن و بعضیا در حده اینکه کدوم تیمو به تیمای دیگه ترجیح میدن) . 18 میلیون نفر در ایران یا انقد کوچولون که به سن طرفداری از ورزش نرسیدن یا اصلا از فوتبال خوششون نمیاد و بعضا متنفرن...
تیراختورچی
چهارشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۳، ۲۲:۲۱
آقا سعید تراکتور حداقل 20 میلیون طرفدار داره . چرا چشماتونو به حقیقت میبندین ؟
TTT
چهارشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۳، ۲۳:۳۱
حالا فهمیدم چرا این سایت اینقدر پس پسیه!!!!!!نگو پژمان خان سردبیرشه!!!!همون سردبیر سایت گل رحمه اله علیه!!! تیراختور کبیر هم پوز شما و ناعادل را به خاک میمالد روز جمعه.
-
پنجشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۳، ۰۰:۵۴
سعید جان طرفدارای داماش از ملوان بیشترن ، برو تو نظر سنجی ها برنامه نود و... ببین . داماشیها تو شمال طرفداران زیادی دارن
فرهاد تبریزلی
پنجشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۳، ۱۶:۳۵
اون از 5 علی اینم از شما دوستان آی اسپورتی و دیگر سایتها که علیه تراختور کبیر جبهه گرفتین و همه ی لحظه ها و سال ها ضد ش بودین ولی لازم به ذکر است که هواداران تراکتور بدون تبلیغات و بدون این که کسی نازشونو بکشه میتونن همه جا رو فتح کنن تهران که جای خود دارد.در ضمن لنگی ها و کیسه ها نه تنها در تبریز بلکه کل آذربایجان طرفدار و هوادار ندارد
وحید
پنجشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۳، ۲۰:۰۴
با سلام خدمت آقای سردبیر میخواستم خدمت شما عرض کنم که لزومی نداره اینقدر به خودتون فشار بیارید 3 روزه کل سایتشما و سایر سایت ها و خبرگزاری های زرد بسیج شدین و با غول ساختن از هواداران تراکتور میخواهین با این روش ناجوانمردانه هوادار لنگی را به استادیوم بکشین .برادر من به جای این کارا تو صفحه اول سایت یه آگهی میزدید و از هواد اراتون ملتمسانه در خواست میکردین بیان استادیوم تا اینطور ضایع نشین .خداوکیلی نگاهتون را عوض کنید بدجور مغرضانه با هوادار تراکتور برخورد میکنید روح ورزش سرشار از جوانمردی هستش توبه کنید از این روش فاشیستی
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر