فهرست
ستاره خط حمله منچستریونایتد کیست؛ فالکائو، رونی و یا فن پرسی؟
ستاره خط حمله منچستریونایتد کیست؛ فالکائو، رونی و یا فن پرسی؟

ستاره خط حمله منچستریونایتد کیست؛ فالکائو، رونی و یا فن پرسی؟

آی اسپورت- با پایان ماه آگوست فصل نقل و انتقالات به پایان رسیده و حالا تیمهای بزرگ با تکمیل بازیکنانشان ،رقابت خود را برای فتح جام های متعدد، ادامه می دهند. در این میان منچستریونایتد حالا با داشتن سه مهاجم فوق العاده اش، آماده رقابت برای فتح لیگ است.  لویی فن خال حالا با اضافه کردن فالکائو به خط حمله تیمش، یونایتد را در این فصل تماشایی تر کرده، اما چگونه می توان این سه مهاجم توانمند را با هم مقایسه کرد؟ سایت Daily Mail نگاهی داشته به ویژگی های این سه بازیکن و اینکه کدام یک می تواند به ستاره اصلی خط حمله شیاطین سرخ در این تابستان تبدیل شود:
\"http://up.rossoneri.ir/privete/uploads/11d8730f702.jpg\" 


رادامل فالکائو

توانایی گلزنی

گلزنی تخصص این مهاجم کلمبیایی است. یک بار خودش گفته بود که در پیدا کردن چارچوب حساسیت دارد. اگر آمار فوق العاده گلزنی اش را می خواهید: 155 گل در 200 بازی! تازه از سال 2009 که دوران حضورش در لیگ های اروپایی شروع شده! هرچند نمی توان زود قضاوت کرد اما به نظر می رسد اگر فرصت ها برایش به خوبی فراهم شود، گلزنی اش تضمین شده باشد.

امتیاز: 9/10توانایی دادن پاس گل

به نظر، توانایی بالای گلزنی اش، از قدرت پاسوری اش برای گلزنی دیگر بازیکنان تیم کاسته، او فقط 4 پاس گل در 3 فصل اخیر داده. البته با نگاه به 73 موقعیت ایجاد شده برای این مهاجم کلمبیایی و گلزنی اش، شاید شما هم به او اجازه بدهید تا او خودش از این فرصت ها استفاده کند. او خیلی بازیکن ولخرجی نیست.

امتیاز: 7/10
\"http://up.rossoneri.ir/privete/uploads/11d8730f701.jpg\"


توانایی رهبری

او هرگز برای تیم هایی که بازی کرده، کاپیتان نبوده ولی در زمین دارای یک شخصیت قدرتمند و الهام بخش به دیگران است. حالا حضورش در الدترافورد می تواند یک امتیاز مثبت برای تیمی باشد که در 12 ماه گذشته فاقد شخصیت تیمی بوده.

امتیاز: 7/10محبوبیت

تصویر او بعد از پیوستن به جمع شیاطین سرخ روی هرمجله و روزنامه ای در اروپا دیده می شد و این خودش به اندازه کافی حکایت از جذاب بودن این ستاره برای طرفداران دارد. و حالا او این فرصت را دارد تا در منچستریونایتد و لیگ جزیره، محبوبیتش را بیافزاید.

امتیاز: 8.5/10

مجموع امتیازات: 31.5/40

 
\"http://up.rossoneri.ir/privete/uploads/11d8730f703.jpg\"


وین رونی

توانایی گلزنی

در 10 فصلی که از حضورش در یونایتد می گذرد، به طور میانگین در هر 2 بازی، 1 گل زده. اما این آمار برای لیگی که در آن دنیل استوریج در هر 3 بازی، 2 گل و لوییس سوارس در هر 3 بازی 3 گل برای تیم هایشان زده اند، کمی معمولی است.  اوج گلزنی رونی در سال 2012 بوده که توانسته 34 گل بزند، اما در لیگ گذشته این آمار حتی به تعداد 20 هم نرسیده.

امتیاز: 7.5/10توانایی دادن پاس گل

رونی بیشتر از گلزنی برای تیمش، خالق گل برای هم تیمی هایش بوده. شماره 10یونایتد ها، فصل پیش 19 پاس گل داد و حالا می تواند یک بازیکن خطرناک برای رقیبان در این زمینه در درون محوطه و اطراف آن باشد.

امتیاز: 9/10
\"http://up.rossoneri.ir/privete/uploads/11d8730f704.jpg\"توانایی رهبری

بیاید کمی صادق باشیم. بازوبند کاپیتانی در تیم ملی که به طور پیش فرض به او رسید و در منچستر یونایتد هم فقط فن پرسی بود که برای کاپیتانی یک رقیب جدی نشان می داد. در عوض در باشگاه و تیم ملی، این شهرت و آمادگی هستند که بازوبند کاپیتانی را به ارث می برند، اما در قیاس با روی کین، بابی رابسون و آلن شیرر او قدرت رهبری خیلی کمتری دارد.

امتیاز: 6.5/10محبوبیت

او تبلیغات NIKE و FIFA را پوشش می دهد. رونی هنوز هم یک نام بزرگ در خارج از مستطیل سبز است اما درون زمین او باید محبوبیت از دست رفته اش توسط دیگران و شکست های متعدد با منچستر در فصل قبل را ، با موفقیت و پیروزی در تورنمنت های بزرگ جبران کند.

امتیاز: 7.5/10

مجموع امتیازات: 30.5/40


 


\"http://up.rossoneri.ir/privete/uploads/11d8730f705.jpg\"


رابین فن پرسی

توانایی گلزنی

او در فصل اول حضورش در الدترافورد فوق العاده بود و ممکن نبود سرالکس فرگوسن بدون 26 گل او، می توانست قهرمانی را جشن بگیرد. اما شما هرگز نمی توانید این قدرت گلزنی را از آمادگی جسمانی یک بازیکن جدا کنید. آماده بودن فان پرسی می تواند توانایی گلزنی اش را بسیار بالاتر ببرد. فراموش نکنید که او در آخرین فصل حضورش در آرسنال هم 30 گل زده بود، درحالی که فصل قبل فقط 12 بار موفق شد گلزنی کند.

امتیاز: 8/10توانایی دادن پاس گل

او کمی خودخواه تر از رونی است با این حال در سه فصل اخیر 21 بار به دوستانش پاس گل داده در حالی که در همین مدت 180 بار موقعیت گل برایش فراهم شده است.

امتیاز: 8/10
\"http://up.rossoneri.ir/privete/uploads/3c085dffd51.jpg\"


توانایی رهبری

کاپیتان تیم ملی هلند که تحت هدایت لویی فن خال قرار داشت. هرچند که به از لحاظ شخصیتی و فکری به بلوغ کافی رسیده و نزد هم تیمی هایش به طور معمول دارای احترام بالایی است اما با این حال فان پرسی هنوز از بازیکنان کاریزماتیک و دارای قدرت رهبری بالا به شمار نمی آید.

امتیاز: 7.5/10محبوبیت

او مثل رونی به تبلیغ برندهای مختلف علاقه مند نیست  ولی توانایی و شهرت آن را دارد که یک ستاره جهانی باشد. ضربه سر شیرجه ای در جام جهانی برابر اسپانیا، این موضوع را برایمان یادآوری می کند ولی عملکردش در فصل گذشته و نداشتن آمادگی فیزیکی در آن زمان، نشان می دهد که هنوز جا برای اثبات خودش وجود دارد.

امتیاز: 7.5/10

مجموع امتیازات: 31/40

ترجمه: محمدحسین نجفی

 

  ۲  
آی اسپورت
2014-09-03 21:02:44
نظر دهید

۲ نظر
MASROOR7
پنجشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۳، ۰۰:۵۹
زوج (ر+ر) یا زوج (ف+ف )مسئله این ست...رونی&روبین؟رونی&رادمل؟فان پرسی&فالکائو؟ نظر شما چیه؟
-
پنجشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۳، ۱۳:۴۸
من فکر میگم بهتره زوج حمله فان پرسی و فالکائو قرار بگیره و پشت سرشون وین رونی با شوتهای سنگین و پاسهای دقیق بازی کنه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر