فهرست
«ربیع‌خواه»های کی‌روش
«ربیع‌خواه»های کی‌روش

«ربیع‌خواه»های کی‌روش

آی اسپورت - با اینکه برانکو در دو سال گذشته موفق‌ترین مربی لیگی بوده و همه عناوین را درو کرده، باز هم انتقادات زیادی از او وجود دارد که بخشی از آن مربوط به استفاده از برخی بازیکنان نه‌چندان فوق‌العاده می‌شود؛ نفراتی که سرلیست‌شان بدون شک محسن ربیع‌خواه است. در این مدت بلافاصله بعد از هر ناکامی اسم ربیع‌خواه در تیراژ وسیع توسط منتقدان برانکو بازنشر شده؛ تا جایی که حجم سنگین گلایه‌ها باعث شد برانکو موقتا دست از این بازیکن محبوبش بردارد. ظاهرا اما این فقط برانکو نیست که روی استفاده از برخی بازیکنان متوسط پافشاری می‌کند؛ چنانکه کارلوس کی‌روش هم ربیع‌خواه‌های خاص خودش را دارد!

  محمد خانزاده: شاید کمتر کسی در ایران نام این بازیکن را بین 10مدافع میانی مورد علاقه‌اش قرار بدهد، اما کارلوس کی‌روش نگاه دیگری به او دارد. خانزاده که در این سال‌ها تجارب باشگاهی ناموفقی داشته، به طرز عجیبی پای ثابت تورنمنت‌های بزرگ بوده است. او در جام‌جهانی2014برزیل به فهرست نهایی راه یافت و در شرایطی که از لیست جام ملت‌های 2015 آسیا جا افتاده بود، مصدومیت هاشم بیک‌زاده باعث شد این بازیکن در استرالیا هم حاضر باشد. حالا هم در فاصله 3ماه تا جام‌جهانی2018، کی‌روش دوباره او را در دو فهرست متوالی تیم‌ملی قرار داده و به‌نظر می‌رسد این بازیکن در مسیر حضور در روسیه حرکت می‌کند.

  محمد حسین کنعانی‌زادگان: شرایطی کاملا مشابه خانزاده و حتی بدتر از او دارد. کی‌روش هر زمان که فرصت کند نام این مدافع پراشتباه را در لیست تیم‌ملی می‌گنجاند. اولین‌بار کنعانی‌زادگان زمانی به تیم‌ملی دعوت شد که بازیکن ملوان بود. همین دعوت، دستمزد 150میلیونی او را ناگهان 6برابر افزایش داد تا این بازیکن با رقمی بالای 900میلیون‌تومان سر از استقلال در بیاورد. نمایش‌های ضعیف کنعانی چه در استقلال و چه در سایپا مانع از دعوت این بازیکن به تیم‌ملی نمی‌شد. تنها دیوار حایل بین کی‌روش و بازیکن مورد علاقه‌اش اما مصدومیت‌های پیاپی کنعانی بوده است. جالب است بدانید آبان امسال کنعانی‌زادگان در حالی به تیم‌ملی دعوت شد که نیم‌ساعت قبل از اعلام اسامی، به اشتباه دروازه سایپا را در بازی با پرسپولیس باز کرده بود!

  دیگران: از سعید آقایی نیز می‌توان در این فهرست یاد کرد. او هم در این سال‌ها کم‌وبیش در جمع مدعوین کی‌روش حضور داشته و حالا هم در آستانه رسیدن به جام‌جهانی است. دعوت از آقایی در حالی صورت می‌گیرد که او امسال در سپاهان فصل بسیار ناموفقی را پشت‌سر گذاشت. در روز باخت بد سپاهان به استقلال در بازی رفت امسال، عادل فردوسی‌پور که گزارشگر بازی بود در مورد سعید آقایی گفت: «کلا بیشتر از توانایی‌هایش مورد توجه قرار گرفته.» به نظر می‌رسد عادل باید این موضوع را با دوست صمیمی‌اش یعنی کارلوس کی‌روش هم در میان بگذارد! همچنین امید نظری هم بازیکن کاملا معمولی دیگری بود که در مقطعی مورد توجه کی‌روش قرار گرفت. عزت‌الله پورقاز هم دیگر بازیکنی بود که در مقطعی سوزن کی‌روش روی او گیر کرد. این بازیکن از هافبک دفاعی تا دفاع وسط بازی کرد و اواخر مسابقه رسمی با گوام به خاطر اخراج بیرانوند، حتی گلر هم شد؛ اما به تدریج کنار رفت.

  فرق کی‌روش با برانکو: برانکو «ربیع‌خواه» دارد، کی‌روش هم دارد و خیلی از مربیان دیگر هم ممکن است داشته باشند. به هر حال مربیگری سلیقه‌ای است و در این مورد نمی‌توان خیلی مته به خشخاش گذاشت. این وسط اما کی‌روش یک فرق اساسی با برانکو دارد؛ اینکه سرمربی تیم‌ملی روی ربیع‌خواه‌هایش تعصب ندارد و خودش را ملزم نمی‌داند که برای ساکت کردن منتقدان حتما از آنها در ترکیب اصلی هم استفاده کند. او خانزاده را به تورنمنت‌های بزرگ می‌برد، اما بازی نمی‌دهد. درست بر عکس برانکو که ربیع‌خواه‌هایش را توی چشم معترضین می‌کند و آنقدر به آنها بها می‌دهد که گاهی همه چیز از دست می‎‌رود؛ حالا چه پای ابراهیم میرزاپور و ناجی بداوی و علوی و کاملی‌مفرد وسط باشد و چه یانسکی و پریموف و بابک حاتمی و خود سرسلسله، یعنی محسن‌خان ربیع‌خواه!

 

همشهری ورزشی

۱۰ ۱۱  
آی اسپورت
2018-03-19 13:05:00
نظر دهید

۱۱ نظر
کوهیار
دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶، ۱۳:۱۹
ربیع خارر بدترین بازیکن جهانه که با استفاده از لابی و فساد در فوتبال ایران و البته دلالی و لجبازی برانکو تو پرسپولیسه
۲ ۱
آنتی شومن
دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶، ۲۰:۴۶
جالب بود.دیدیم موضوع ربیع خواه تیتر شده ولی از کوهیار خبری نبود.نگران شدم کوهیار.مدتی هست کم پیدا بودی.خوش اومدی
۵
سوشاتاجی
دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶، ۱۳:۲۱
من درباره ربیع خواه و برانکو نظری ندارم ولی درخصوص تیم ملی همینکه تنها روی یک بازیکن اختلاف نظرهست ب نام خانزاده خیلی خوبه و بقیه دعوت شدگان بهترین های فوتبال ایرانن و لازمه توجه کنیم که کی روش انتخاب های محدودی در هرپست دارد و نمیتونه همه خوب هارا ب تیم ملی ببره ،نکته دیگر اینکه کی روش با تیزهوشی تمام برای خط دفاع تیم ملی بعد ازجام جهانی برنامه داره توجه داشته باشیم باوجود فرم خوب سیدجلال شرایط سنی ایشون ایجاب میکنه که بعد ازجام جهانی جایگزین مناسب داشته باشه این شرایط درخصوص منتظری هم هست اصرارکی روش ب حضور روزبه در دفاع بنظرم ب همین دلیله و یه جورایی برای آینده خط دفاع تیم ملی هوشمندانه بازیکن تربیت میکنه بیایید ب حضور امثال خانزاده هم باهمین دید نگاه کنیم این ویژگی خوب کی روشه و ستودنیست برعکس دوره های قبل از ایشون که با مصدومیت یا پابه سن گذاشتن امثال دایی و باقری ویحیی و.....تیم ملی یک دفعه خالی از مهره شد
۸
مصطفی
دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶، ۱۳:۴۸
یکی از وقیحانه ترین متن های ورزشی بود که تا الان خوندم.
متن رو با ذکر یکی از ایرادات کیروش شروع کرد، و در آخر با تبدیل کردنش به نقطه قوت، به این نتیجه رسید که برانکو نفهمه. آخه معیار انتخابتون برا چنین مطالبی چیه شما؟!!
لیاقت فوتبال ایران بازیکنای پرسرو صدا و پوچی مثل رحمتی و شیث و کراره.
رضا
دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶، ۱۸:۵۱
آفرین دقیقا هدف متن همین بود واقعا نوشته کثیفی بود
۲
طاها
دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶، ۱۴:۰۵
چه تیتر زشتی
۴
ابیدل
دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶، ۱۴:۱۲
واقعا قوچان واس چی باید دعوت بشه؟
۲
مصی
دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶، ۱۴:۴۸
اتفاقا تفاوت اصلی اینه که برانکو واسه جایگزینی امسال ربیع خواه انتخاب محدودی داره درحالیکه کی‌روش با داشتن کلی گزینه سراغ بازیکنای فوق الذکر میره
**
سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶، ۰۸:۴۹
مصییییییییییی!!!!بازم
ali
دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶، ۱۵:۱۸
مربی گری تیم ملی صلیقه ای نیست . باید بهترین ها دعوت بشن . اگه برانکو پشت ربیع خواه وایستاده به این دلیله که تو اوج بدون هافبکی دستشو گرفت . اما خانزاده کنعانی زادگان و.. کجا به کمک تیم ملی اومدن ؟؟ جز این بوده که جای چهارتا بازیکن مستعد رو گرفتن ؟؟ شما فکر کن بجای خانزاده 4 سال پیش سردار میرفت جام جهانی الان چقدر برای ایران مفید بود ؟ کیروش مربی خوبیه اما خوب شناخته مدیریت و رسانه های ایرانو و داره به اصطلاح میدوشه. کاش چهارتا مدیر خوب داشتیم از دانش فنی زیاد کیروش استفاده میکردیم فقط
mahdi
دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶، ۱۵:۳۵
شما از فوتبال چیزی نمیفهمین انگار .
۷
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر