فهرست
کی‌روش و آنتی کی‌روش، عملیات فریب
کی‌روش و آنتی کی‌روش، عملیات فریب

کی‌روش و آنتی کی‌روش، عملیات فریب

آی‌اسپورت- به عراق بد باختیم. بی تعارف. آنها از ما بهتر بودند. جنگنده‌تر، خواهنده‌تر، حریص‌تر و مصمم‌تر. ما اما بی برنامه بودیم. بی‌هدف، شکم‌سیر، بلندآواز و میان‌تهی. بحث فنی بماند برای اهالی واقعی فن. نه آنها که اگر سرجمع واژگان استفاده شده‌شان در اظهارنظر‌های یک دهه اخیر را حساب کنیم، روی هم پنجاه واژه نمیشود. تازه اگر اهالی واقعی فن هم، گوشی برای گوش دادن، و نه شنیدن، پیدا کنند. 

اما آنچه در این میانه، عامدانه و توسط گروهی، عمدتا نام‌آشنا، گم شده و با جهد فراوان درحال مدفون شدن است، بستری است که در تمام سالیان گذشته، کوشیده شد تا از دایره مسوولیت رخدادهای فوتبال ایران دور بماند. جریانی که با دمیدن در بادبان حواشی، چشم پوشی بر نفاق‌افکنی‌های عریان و عیان، دوقطبی سازی‌های متعدد و دانه درشت و نمایش‌های توخالی و ظاهرسازانه، تمام هم و غم خود را بر حفظ موقعیت و جایگاه خود گذاشت و از فوتبال نردبانی ساخت برای ترقی خود. و هیچ به عاقبت این نردبان موریانه زده و آماده فروپاشی، نیاندیشید و نمی‌اندیشد. 

یکی از مهمترین دوگانه سازیهای این جریان مخرب، تقسیم کردن مردمان فوتبالدوست ایرانی، به دو گروه "کی‌روش فن" و "آنتی کی‌روش" بود، تا در سایه نبرد بی‌پایان این دو گروه، که تاحتی همین حالا و لابلای مواضع مردمان دیده می‌شود، بتواند سرپوشی بر ناتوانی‌ها، نامرادی‌ها و نامدیری‌های خود بگذارد. 

عجیب نیست که از سردمداران آن جریان، در این روزهای شکست، صدایی به گوش نمی‌رسد. آنها، مانند گذشته، نشسته‌اند تا از میانه زد و خوردهای کلامی کی‌روش فن‌ها و آنتی‌ کی‌روش‌ها، راهی برای به سلامت جستن خود از ورطه مسوولیت و پاسخگویی بگشایند. نه کی‌روش فن‌ها، دغدغه فوتبال ایران را دارند و نه آنتی ‌کی‌روش‌ها، بالاتر از ایشان، مصدر نشینان بی‌مسوولیتی هستند که آگاهانه، میوه رهایی‌شان را از جالیز دعوای آن دو دسته چیده‌اند و میچینند. در مثل مناقشه نیست، احوال این سه گروه، مرا به یاد این شعر می‌اندازد‌‌: 

دونفر دزد، خری دزدیدند
سر تقسیم، به هم جنگیدند
آن دو بودند چو گرم زد و خورد
دزد سوم، خرشان را زد و برد 

راه رسیدن به جام جهانی هنوز بسته نیست. یادمان نرفته که مسیر جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل با کارلوس کی‌روش هم برایمان ساده نبود (برخلاف تبلیغات خیلی‌ها)، آن روزها، باید سه بازی آخرمان را فقط و فقط میبردیم تا به برزیل برسیم. و شد... در سایه اتفاقات فوتبالی و تلاش کادرفنی و بازیکنان. حالا هم شدنی است. اما با این آدمها و خوش‌تیپ‌های صدر نیمکت نشین و پشت میر نشین تیم ملی، بازهم باید به انتظار اتفاقات و احتمالات بنشینیم. اما از صمیم قلب امیدوارم، روزی که بلیط ورود به نمایشگاه جام جهانی فوتبال را به دستمان دادند، بازیگردان‌ها و تصمیم سازان نالایقی که ککشان هم از باخت امشب نگزیده، چیزی را به نام خود مصادره نکنند 

بازی تاج و تخت کی‌روش، یک عملیات فریب بود. برای گمراه کردن مخاطبان فوتبال ایران از آنچه در زیر پوست این فوتبال می‌گذرد. این عملیات فریب، همچنان ادامه دارد. با همان ابوابجمعی و همان تصمیم سازان و همان کارورزان حقیقی و مجازی، که هدفشان هرچه باشد، سربلندی فوتبال ایران نیست. تا زمانی که برگ کی‌روش نسوخته باشد، با آن بازی خواهند کرد و سپس، سراغ دوگانه سازی جدید خواهند رفت. حاشا به گوش و چشم فوتبالدوست ایرانی، اگر باز به این جماعت بها داده و در زمین آنها بازی کند.

۹ ۷  
آی اسپورت
2019-11-15 03:19:00
نظر دهید

۷ نظر
امید رضایی
جمعه ۲۴ آبان ۱۳۹۸، ۰۳:۲۸
حالا ادای عاقل ها و روشنفکرا رو در میارین وقتی قلم به مزد حرکت کرد و بخاطر تعلقات رنگی دو قطبی برانکو و کی روش ساختین و بخاطر یه نهار مردم رو روبروی کیروش قرار دادین دو قطبی نبود یا اسمش #دیاثت_خبرنگاری بود؟
.
جمعه ۲۴ آبان ۱۳۹۸، ۰۳:۵۹
چقدر پر رو تشریف دارین، خود شما یکی از اون پوفیوزهایی
صادق
جمعه ۲۴ آبان ۱۳۹۸، ۰۴:۰۷
به خاطر یک پرس ناهار شرف نداشتت رو فروختی
۵
حبیب
جمعه ۲۴ آبان ۱۳۹۸، ۰۷:۲۶
من با اینکه از برانکو خوشم نمیاد ولی بعد از عدم تمدید قرارداد کی روش که بزرگترین اشتباه تاج و بخوانید وزیر لنگی بود اشتباه بعدی انتخاب ویلموتس بود که استادش لیکنز چند ماه قبل با گند زدن به تراکتور و بردن تبم مدعی قهرمانی به رده پنجم بی لیاقتی و دلیل اخراجش از تیمهای قبلی اش را داد زده بود ویلموتس هم بازی هجومی را فقط مقابل کامبوج بلد بود پیاده کنه هر چند بنظرم تاثیر حضور بانوان در اون پیروزی بیشتر از تاثیر ویلموتس بود.
بعد از اشتباه حذف کی روش در این مقطع عاقلانه ترین کار انتخاب برانکو بود که کاملا به زیر و بم فوتبال ما شناخت پیدا کرده بود که باز بخاطر خوش آمد لنگی ها ، تاج و وزیر لنگی تیم ملی را فدای چرتپولیس کردند و حالا باید در کابوس حذف از جام جهانی و حتی جام ملتها و از دست دادن مقام و منصب شان بسر برند.
۲
عاشق لنگ
جمعه ۲۴ آبان ۱۳۹۸، ۰۹:۲۳
این مازیار ناظمی و محمد مایلی کهن و خداداد عزیزی کجان؟ خخخخخخ
۶ ۱
.
جمعه ۲۴ آبان ۱۳۹۸، ۱۴:۱۸
رفتن تو کون خر
۱
یه ایرانی
جمعه ۲۴ آبان ۱۳۹۸، ۱۸:۵۳

1) مگر نه اینکه این تیم پُر ستاره فعلی در جام ملتهای 2019 شاگرد ایشان نبودند ؟؟ چگونه در مقابل ژاپن آن گند بزرگ را زد ؟
2) آیا به همین بازی با عراق نگاه کردید ؟ هنوز تیم اسیر بازی تمام دفاعی و مُرده خوری شغال است ؛ بعداز گل کل تیم عقب نشست .
3) سردار آزمون همچنان بی هدف است ؛ به اصطلاح مهاجم نوک است اما کجا قرار میگیرد ؟ وسط زمین . بخاطر 8 سال فاجعه که گول خوردیم تیممان عالی است و گل نمیخورد . مهاجم شده بود هافبک دفاعی
3) باز هم به بازی با عراق دقت کنید ؛ بال کناری که محبی باشد تا گوشه رفته برای سانتر و حمله اما خبری از سردار نیست . چرا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟ چون طبق عادت دوران شغال هنوز به پشت 18 هم نرسیده .

بله تیم ملی باخت ؛ بد هم باخت اما علت این باخت شاید 20% ویلموتس باشد . 80% مقصر مهدی تاج و آن ساکت کثیف هستند . علتش را میخواهید ؟
1) چرا در 6 ماه گذشته حقوق سرمربی را تهیه نکردند تا کار به گروکشی برسد ؟
2) چرا در این چند اه بخصوص 2 ماه آخر هیچ کمکی به تیم ملی برای برگزاری بازی تدارکاتی نکردند ؟
3) ما تا لحظه آخر تکلیف محل بازی و محل استقرار تیم ملی را نمیدانستیم چون جناب ساکت بعنوان مسئول به وظیفه اش عمل نکرده بود و ماست رفته بود دوغ برگشته بود
4) بجای پرواز در روز 1 شنبه به اردن ما تا آخرین لحظه ممکن در تهران ماندیم و بعد به اردن رفتیم ور سر جمع تیم 3 جلسه تمرین برای این بازی مهم داشت . آیا کسی جز مهدی تاج و جناب ساکت مقصر هستند ؟؟؟

من هم ناراحت شکست تیم ملی کشورم هستم اما وقتی خودمان به عمد میخواهیم تیم در بحران و شکست باشد از مربی چه انتظاری داریم ؟؟؟

اگر دنبال مقصر هستید ؛ فدراسیون فوتبال ایران و شخص مهدی تاج به همراه ساکت مقصر اول و آخر این شکست هستند.
در دوگانه شغال و ویلموتس گیر نکنید و منحرف نشوید تا آن فدراسیون قِسِر در برود .
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر