فهرست
گفتگوی سایت بایرن با وحید هاشمیان: دوست دارم روزی سرمربی ایران شوم/ وقتی گفتم می خواهم در بایرن بازی کنم به من خندیدند / از شانسم در مونیخ به خوبی استفاده نکردم
گفتگوی سایت بایرن با وحید هاشمیان: دوست دارم روزی سرمربی ایران شوم/ وقتی گفتم می خواهم در بایرن بازی کنم به من خندیدند / از شانسم در مونیخ به خوبی استفاده نکردم

گفتگوی سایت بایرن با وحید هاشمیان: دوست دارم روزی سرمربی ایران شوم/ وقتی گفتم می خواهم در بایرن بازی کنم به من خندیدند / از شانسم در مونیخ به خوبی استفاده نکردم

آی اسپورت - حضور وحید هاشمیان در تمرینات بایرن مونیخ باعث شده تا سایت این باشگاه سراغ مهاجم سابق ایرانی اش برود و با وحید مصاحبه کند.

سایت بایرن درباره وحید نوشته که او تمرینات پپ گواردیولا را زیر نظر گرفته و قطعا از این تمرینات نکات زیادی یاد خواهد گرفت. خبرنگار سایت بایرن سئوال جالبی از وحید پرسیده. اینکه آیا هاشمیان یادش هست که 14 آگوست سال 1999 کجا بوده است.

وحید جواب داده که احتمالا آن زمان بازیکن پاس تهران بوده اما خبرنگار سایت به او گفته که در آن تاریخ وحید اولین بازی اش برای هامبورگ در بوندس لیگا را انجام داده است. دیداری که مقابل بایرن برگزار شد تا وحید یاد آن روزها بیفتد:\" آن بازی 2-2 شد چرا که البر در آخرین دقایق بازی گل مساوی را زد. من در دقیقه 72 وارد زمین شدم و خوب یادم هست که باید جلوی لوتار ماتئوس بازی می کردم. بازیکنی که نیاز به معرفی من ندارد. بازی اولم در بوندس لیگا استرس های خاص خودش را داشت اما خیلی زود خودم را با فوتبال آلمان هماهنگ کردم.

هاشمیان ادامه می دهد:\" در اولین مصاحبه ای که هنگام حضورم در هامبورگ انجام دادم گفتم که آرزومی بازی در بایرن است. یادم هست خبرنگاری که مقابلم بود خندید و گفت تو تازه بازیکن هامبورگ شده ای چطور حالا در مورد بایرن صحبت می کنی. اما من دوست نداشتم دروغ بگویم. بایرن محبوبیت زیادی در ایران داشت و همیشه باشگاه بزرگی برای من محسوب می شد.\"

اولین بازی وحید برای بایرن در سال 2004 و مقابل بوخوم بود. هاشمیان می گوید:\" من از تیم های مختلفی پیشنهاد داشتم اما وقتی صحبت بایرن شد یک لحظه هم برای پیوستن به این تیم فکر نکردم. دوست داشتم برای بایرن بازی کنم و این هدف مخفیانه من بود و حالا این شانس را پیدا کرده بودم. دقیقا مثل این بود که رویای من، تبدیل به واقعیت شده است\"

از وحید درباره مقایسه بایرن با باشگاههای قبلی اش پرسیده می شود. پاسخ مهاجم سابق تیم ملی را بخوانید:\" هامبورگ باشگاه بزرگی بود اما شما در بایرن فرصتهای بیشتری داری و البته سطح توقعات هم از تو بالا می رود. وقتی مربی به تو فرصت می دهد باید جواب اعتماد او را بدهی و اگر این کار را نکنی، شرایط برای سخت می شود\"

\"عکسهای

او در مورد دوران حضورش در بایرن می گوید:\" وقتی من به این تیم آمدم برای جا افتادن در ترکیب تیم نیاز به زمان داشتم. این خاصیت فوتبال من است اما این فلسفه در بایرن جواب نداد و در 15 بازی تنها یک گل زدم. وقتی به تیمی مثل بایرن می آیی باید خیلی زود خودت را ثابت کنی که من در این موضوع موفق نبودم هر چند خاطرات خوبی از دوران حضورم در مونیخ دارم\"

صحبت بعدی هاشمیان درباره حضورش در تمرینات بایرن است که جزئی از برنامه او برای گرفتن مدرک مربیگری اش محسوب می شود:\" وقتی در امتحان ورودی فدراسیون فوتبال آلمان قبول شدم با هرمان گرلاند تماس گرفتن. او هم مثل من برای بوخوم بازی کرده بود و توانست از طریق صحبت با ماتیاس سامر و کادر مربیگری باشگاه، شرایط حضور من در کنار بایرن را فراهم کند\"

وحید در ادامه صحبتهایش به این نکته اشاره کرده که همه چیز در بایرن نسبت به دورانی که او در این تیم حضور داشته تغییر کرده و حرفه ای تر شده است.

\"عکسهای

او در پاسخ به این سئوال که از چه زمانی تصمیم گرفته مربی شود، گفته:\" وقتی در آلمان بازی می کردم مدرک A و B را گرفتم و تمام تمرکزم را بر روی امتحان فدراسیون فوتبال آلمان گذاشتم. می خواهم دوره های مربیگری ام را در آلمان پشت سر بگذارم چرا که دوره های مربیگری در این کشور یکی از بهترین دوره ها در سطح جهان محسوب می شود و می توانم چیزهای زیادی یاد بگیرم\"

خبرنگار سایت بایرن به وحید گفته که او آدم بسیار مهربان و آرامی است و آیا امکان دارد که وقتی مربی شود، اخلاقش عوض شود. وحید در جواب گفته: هنگام مربیگری در لیگ هامبورگ یکی دو باری حسابی عصبانی شده ام اما در کل می توانم خیلی خوب خودم را کنترل کنم. من یک آدم با دیسیپلین هستم که دوست دارم سخت کار کنم و همه چیز را آنالیز کنم\"

سئوال بعدی از وحید درباره الگویش در دنیای مربیگری است:\" من هیچ الگویی ندارم چون هر فردی اخلاق و شخصیت و فلسفه خاص خودش را دارد. من از تمام مربیانی که با آنها کار کردم نکات مثبتشان را یاد گرفته ام و آنها را با ایده های خودم هماهنگ می کنم\"

هاشمیان در پاسخ به این سئوال که دوست دارد سرمربی کدام تیم شود، این جواب را داده زده است:\" من دوست دارم سرمربی تمام تیمهایی شوم که در آنها بازی کرده ام و البته سرمربیگری تیم ملی کشورم یک تجربه جذاب برای من خواهد بود.  تنها مشکلی که وجود دارد این است که در مربیگری سراغت می آیند و خودت نمی توانی تیم مورد نظرت را انتخاب کنی پس اول باید به خوبی پخته شوم و بعد همه چیز درست خواهد شد\"

  ۱  
آی اسپورت
2014-09-05 13:39:13
نظر دهید

۱ نظر
امیرحسین
جمعه ۱۴ شهریور ۱۳۹۳، ۱۵:۴۴
جنتلمن دوست داشتنی
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر