فهرست
کاستا-اتلتیکو؛ مدت‌هاست نهایی شده
کاستا-اتلتیکو؛ مدت‌هاست نهایی شده

کاستا-اتلتیکو؛ مدت‌هاست نهایی شده

آی اسپورت- اگر کسی سعی می‌کرد پنهان کند که دیگو کاستا می‌خواهد به اتلتیکومادرید برود، مسخره‌‎ترین تلاش نافرجام برای پنهان کرده یک موضوع را انجام داده بود. کاستا به هیچ وجه با زندگی در لندن هماهنگ نشده بود و حتی زبان انگلیسی را هم به خوبی یاد نگرفته بود. مثل فرناندو تورس که که رفت و دوباره برگشت، او هم تصمیم گرفت این کار را کند چون در اتلتیکومادرید جوی خاص وجود دارد که بازیکنان این تیم دلتنگش می‌شوند.

کاستا مطمئنا برای رفتن به اتلتیکو حاضر شده تخفیف زیادی در دستمزدش بدهد، اما از انجام این کار خوشحال هم هست. چیزی که من می‌دانم این است که اتلتیکو پیشنهادش را روی میز گذاشته است، توافق حاصل شده، او تست پزشکی را هم گذرانده و فقط کارهای نهایی مانده است که البته برای همه‌شان برنامه‌ریزی شده است. روز جمعه هم اگر سیمئونه گفت که هنوز این خبر را رسمی اعلام نکرده چون سعی داشت کاری کند تا تمرکز همه روی بازی روز شنبه مقابل سویا باشد.

به خاطر محرومیت ترانسفری اتلتیکومادرید، هفتم ژانویه می‌تواند اولین بازی دیگو کاستا باشد. بازی خانگی مقابل ختافه که از حالا حدود 107 روز به آن مانده است. اما در دو ماه اخیر چه گذشته است؟ از حالا تا ژانویه چه می‌گذرد؟

او دو ماه در تعطیلات بوده است، قبل از آن هم مدام در حال حفظ رازش بوده است و سعی داشته هیچ خبری از تماس او با اتلتیکو رسانه‌ای نشود. در مادرید بوده، اما سعی کرده عکسی از او با یکی از مسئولان اتلتیکو منتشر نشود. در نتیجه در خانه بوده و مادربزرگش برایش برنج و لوبیا می‎پخته است. اجازه دهید این طور توضیح دهم، او زمانی که در اتلتیکومادرید بود هربار از تعطیلات بازمی‌گشت کمی اضافه وزن پیدا کرده بود و مجبور بود وزن کم کند.

آن طور که بارسلونا در دوران محرومیت به همه نشان داد، تیم‌ها در دوران محرومیت می‌توانند اجازه دهند بازیکنانی که محروم از بازی هستند، با تیم تمرین کنند. پیشتر درباره این موضوع تردیدهایی وجود داشت، اما بارسلونا با تحقیق متوجه شد که بازیکنانی که در دوران محرومیت جذب شدند می‌توانند تمرین کنند و در نتیجه الکس ویدال و آردا توران با تیم تمرین می‌کردند. کاستا هم همین کار را خواهد کرد.

چیزی که جالب است این است که کاستا در آخرین فصل حضورش در اتلتیکو 36 گل زده بود، کاری که هرگز در چلسی نتوانست انجام دهد، اما دوباره انتظار دارند که در تیم مادریدی انجام دهد.

نمی‌دانیم قرار است گریزمان و کاستا چطور بازی کنند، اما اگر با هم مرتبط شوند، که من امیدوارم این اتفاق بیفتد، اتلتیکومادرید شانس خوبی برای رقابت در هر تورنمنتی دارد. از زمانی که کاستا رفته بود اتلتیکو به دنبال بازیکنی مانند او بود و هیچ کس هم نتوانست جای خالی‌اش را پر کند.

اگر اولین بازی‌اش در اتلتیکو بعد از بازگشت با لباس این تیم و مقابل چلسی در لیگ قهرمانان می‎بود عالی می‌شد. اما شدنی نیست و چیزی که شنیدم این است که برای بازی روز شنبه مقابل سویا او در ورزشگاه حاضر خواهد شد تا بازی را از نزدیک تماشا کند.

آنتونیو کونته که برای کاستا پیام فرستاد که او را نمی‌خواهد شدیدا اشتباه کرد و حالا تیمش هم در آن پست ضعیف‌تر شده است. چلسی 70 میلیون یورو می‌خواست، اما اتلتیکو 55 میلیون یورو حاضر بود بدهد و 10 میلیون پاداش برای او در نظر بگیرد. اما باز هم رقم زیادی برای اتلتیکومادریدی است که تیم ولخرجی نیست. با این حال کونته نباید آن پیام را می‌‎فرستاد، مطمئنم مدیران چلسی هم دوست نداشتند او برود چون از اینجا به بعد او همیشه می‌تواند بگوید که مرا نمی‌خواستند. به خاطر همین پیام هم بود که می‌دانست بعد از تعطیلات نیاز نیست به تمرینات چلسی اضافه شود و همه چیز هم در اختیار خودش بود. 

به هر حال کونته تصمیم گرفت که او در تیم نباشد و به زودی چلسی هرچه توافق کردند را به طور کامل از تیم اسپانیایی می‌گیرد. شنیدم که خیلی از شماها می‌پرسید تکلیف گریزمان چه می‌شود؟ او در ژانویه از تیم نخواهد رفت، اما در تابستان فکر کنم همه می‌دانیم که تلاشش را می‌کند تا برود.

می‌گویند منچستریونایتد او را می‌خواهد! به نظرتان او فقط همین یک مشتری را دارد؟ گریزمان مطمئن است که برایشان رقابت شدیدی آغاز می‌‎شود و به همین دلیل اتلتیکو هم سعی می‌کند او را نگه دارد.

 

۴    
آی اسپورت
2017-09-23 15:17:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر