فهرست
از عجایب تاریخ دربی؛ تعویض‌های شاخ‌دار
از عجایب تاریخ دربی؛ تعویض‌های شاخ‌دار

از عجایب تاریخ دربی؛ تعویض‌های شاخ‌دار

آی اسپورت - در کنار نتایج به یادماندنی نبرد استقلال و پرسپولیس دو اتفاق کم‌سابقه هم در این رقابت ۵۰ ساله رخ داده که در این سال‌ها کمتر به آن توجه شده است. اتفاقی که با قوانین فوتبال همخوانی ندارد.

استقلال ۳- پرسپولیس ۲/ ۳ مهر ۴۹

در همان سال‌های اولیه دربی تهران، تاج در یک بازی دوستانه ۳ بر ۲ پرسپولیس را برد. در آن بازی دوستانه یک اتفاق منحصر به فرد رخ داد، بازیکنی که تعویض شده بود دوباره به زمین برگشت؛ اتفاقی که بر اساس قوانین یک تخلف به شمار می‌رود. عباس مژدهی، بازیکن تاج جای خود را به جواد قراب داد و در ادامه به جای مهدی حاج‌محمد به زمین آمد.

پرسپولیس ۳- استقلال صفر/ ۲۰ تیر ۱۳۷۶

پرسپولیس در روز خداحافظی فرشاد پیوس سه بر صفر مقابل استقلال پیروز شد. پرسپولیس در آن روز با توافق دو باشگاه کارهای عجیبی انجام داد. دو طرف توافق کرده بودند که پس از ۱۰ دقیقه بازی، پیوس با ادموند بزیک تعویض شود و این تعویض در بین تعویض‌های بازی به حساب نیاید.

پرسپولیس در آن بازی دو کار غیر متعارف انجام داد که با قوانین فوتبال همخوانی ندارد. نخست اینکه چهار تعویض انجام داد. دوم اینکه دو بازیکن با شماره ۱۷ برای این تیم بازی کردند؛ حدود یک ربع فرشاد پیوس با شماره جاودانه‌اش ۱۷ بازی کرد، سپس این پیراهن را به مهدی مهدوی‌کیا سپرد و مهدی هم ۷۵ دقیقه با شماره ۱۷ در میدان حاضر بود.

نود

۵ ۱  
آی اسپورت
2018-09-25 15:17:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
علی زارع
سه شنبه ۳ مهر ۱۳۹۷، ۱۸:۴۴
هااااااای
حق مارو خوردن
هااااااااااااااای حق استقلالو خوردن
اون موقع هم وزیر پرسپولیسی بوده

هم اکنون کانال های استقلالی.
۹
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر