فهرست
«ترانسفر به اروپا» پاداش بیرانوند
«ترانسفر به اروپا» پاداش بیرانوند

«ترانسفر به اروپا» پاداش بیرانوند

آی اسپورت - عملکرد علیرضا بیرانوند در جام جهانی حسابی به چشم آمد. دروازه‌بان تیم ملی که در گروه مرگ فقط دو گل دریافت کرد و البته عملکرد او جایی پررنگ شد که توانست پنالتی کریستیانو رونالدو را بگیرد. حتی اگر گاردین دروازه‌بان ایران را کلاهبردار بنامد و روش گرفتن پنالتی توسط بیرانوند را زیر سوال ببرد، اما او حالا جزو بهترین دروازه‌بان‌های جام لقب گرفته است. با یک کلین‌شیت، یک مهار پنالتی و چند سیو عالی. آن هم مقابل بهترین بازیکنان جهان و ستاره‌هایی چون رونالدو، ایسکو، اینیستا و...

حالا دوران پسا جام جهانی است. دوران پسا جام جهانی برای علیرضا بیرانوندی که بدون شک جزو بهترین بازیکنان ایران در جام جهانی بود و حالا درهای زیادی در جهان رو به او باز شده است. پس از بازگشت تیم ملی از روسیه بود که خبر رسید بیرانوند مورد توجه چند تیم اروپایی قرار گرفته است. اولین پیشنهادی که اعلام شد، از ایتالیا بود و گفته شد تیمی از این کشور غایب در جام جهانی به دنبال جذب بیرانوند است. بازیکنی سختی کشیده که شاید زمانی بازی در تیم‌های پایتخت هم برای او رویا بود، حالا نزدیک به رویایی چون بازی در اروپاست.

بیرانوند را در صورتی می‌توان لژیونر دید که ابتدای امر باشگاه پرسپولیس با جدایی او موافقت کند. آن هم در این شرایط سخت که باشگاه از نقل و انتقالات محروم شده و نمی‌تواند بازیکن جدیدی جذب کند. همزمان باید در لیگ برتر، جام حذفی و لیگ قهرمانان آسیا هم شرکت کند و نبود دروازه‌بانی مطمئن می‌تواند کار این تیم را سخت کند. با این حال موضوع اصلی به برانکو ایوانکوویچ باز می‌گردد. اگر برانکو با جدایی دروازه‌بان ملی‌پوش خود موافقت کند، باید از رادوشوویچ استفاده کند که البته علاقه زیادی هم به این دروازه‌بان هموطن خود دارد. هرچند این ریسک بزرگی است که برانکو باید انجام بدهد و در صورتی که رادوشوویچ نتواند عملکرد خوبی از خود نشان دهد، آن وقت فشار هواداران برانکو و تیمش را به حاشیه خواهد برد. این اتفاق فقط در صورتی رخ نمی‌دهد که بیرانوند با اصرار خودش تصمیم به جدایی بگیرد.

با این حال داشتن پیشنهادهای رسمی نیز بسیار حائز اهمیت است. گمانه‌زنی رسانه‌ها پیشنهاد از ایتالیا بود و اخیراً هم بحث پیشنهاد باشگاه ریزه‌اسپور ترکیه به میان آمده است. اینکه این باشگاه ترکیه‌ای قصد دارد با 450 هزار یورو بیرانوند را جذب کند و این خبر در سایت‌های ترکیه‌ای هم نقل محافل شده است. آنچه به صورت رسمی اتفاق افتاده، زیر نظر گرفتن بیرانوند توسط یک شرکت ایجنتی اروپایی است. این شرکت با چند باشگاه در خصوص بیرانوند در ارتباط است تا در صورت نهایی شدن جدایی او انتقال رسمی را رقم بزند. این شرکت پیشنهادهایی از ایتالیا، آلمان و ترکیه برای بیرانوند آورده و نماینده رسمی این شرکت صحبت‌های اولیه را هم با بیرانوند انجام داده است. با این حال رضایت باشگاه شرط است که گویا آنها برای جدایی بیرانوند رقم بالایی هم درخواست کرده‌اند.

باشگاه پرسپولیس برای رضایتنامه بیرانوند حدود 700 هزار دلار پول می‌خواهد که قطعاً برای دروازه‌بانی که هنوز تجربه بازی در اروپا را ندارد، می‌تواند رقم سنگینی باشد، اما عملکرد بیرانوند در جام جهانی خیلی‌ها را وسوسه کرده تا او را جذب کنند. به خصوص گرفتن پنالتی رونالدو به این اتفاق کمک بیشتری کرده تا تیمی که بیرانوند را جذب می‌کند روی این اتفاق مهم جام جهانی نیز مانور تبلیغاتی بدهد. بیرانوند هم از لژیونر شدن بدش نمی‌آید و در صحبت‌هایی که با این شرکت ایجنتی داشته برای لژیونر شدن ابراز علاقه کرده و البته مذاکرات رسمی را به باشگاه سپرده است. در خبرهای غیر رسمی نیز اینطور آمده که بیرانوند روز گذشته راهی ترکیه شد و حالا گفته می‌شود او برای تفریح و البته مذاکرات راهی کشور همسایه شده است. بیرانوندی که می‌تواند با لژیونر شدن پاداش عملکرد خوبش در جام جهاتی را بگیرد.

سازندگی

  ۳  
آی اسپورت
2018-07-08 15:49:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۳ نظر
مکتب لنگیسم
يكشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۷، ۱۷:۲۲
اصن خیلی ناراحت شدم
ابن اسطوره یه شوت یه گل بره تیما اروپایی ابرو حیثیت مارو میبره
۱ ۱
مارال
يكشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۷، ۲۱:۳۵
خدایی با چه رویی حرف میزنی؟
۷
محسن
يكشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۷، ۲۱:۳۹
از تیم ملی،هیچکس،جایی نمیره.مگر بازیکنانی که سالهای قبل هم از قطر پیشنهاد داشتند!!!خط دفاعی ما خوب بود که بعید میدانم تیمی به دنبال انها باشد.
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر