فهرست

چرا خورخه مندس برنده بزرگ فصل نقل و انتقالات بود؟

آی اسپورت - روز پایانی نقل و انتقالات تابستانی فصل 2015-2014 با انتقال مهم و سورپرایز کننده فالکائو از موناکو به منچستریونایتد همراه بود تا خورخه مندس بار دیگر ثابت کند که قدرتمند ترین ایجنت حال حاضر دنیا در زمینه فوتبال محسوب می شود.

ایجنت پرتغالی در تابستان امسال توانست مجموعه ای از انتقال های بزرگ و گران قیمت فوتبال اروپا را انجام دهد تا از این حیث به فردی بی رقیب تبدیل شود. خورخه مندس کار خودش را در این زمینه از یک باشگاه کوچک در پرتغال آغاز کرد و توانست در سال 1997 اولین انتقال خود را در فوتبال اروپا با موفقیت به سرانجام برساند. مندس در اولین تجربه بزرگ خودش توانست رابطه مناسبی با ژوزه مورینیو بر قرار کند و از همین طریق بازیکنانی همچون ریکاردو کاروالیو، پائولو فریرا و مانیش را روانه چلسی کرد. انتقالاتی که در زمان خود بسیار حائز اهمیت بودند.

رابطه خوب او با مورینیو تمامی نداشت و او توانست در دوران حضور \" مو \" در رئال امثال دی ماریا، فابیو کونترائو و مجددا کاروالیو را روانه سانتیاگوبرنابئو کند. ضمن اینکه او پیش از این رونالدو و په په را نیز با موفقیت راهی رئال مادرید کرده بود.

\"http://up.rossoneri.ir/privete/uploads/a2b0f9ced31.jpg\"امسال نیز خورخه مندس تابستان فوق العاده شلوغی را سپری کرد. او ابتدا در یکی از مهم ترین نقل و انتقالات تابستان توانست خیلی زود و سریع خامس رودریگس را با انتقالی 80 میلیون یورویی از موناکو روانه رئال مادرید کند تا بار دیگر نشان دهد روابط فوق العاده ای میان او و رئال حاکم است. انتقال 75 میلیون یورویی دی ماریا از مادرید به یونایتد نیز گرچه کمی دیر انجام شد اما لیست خورخه مندس را پربار تر از گذشته کرد. ایجنت قدرتمند فوتبال اروپا دیگو کاستا و مانگالا را نیز راهی لیگ برتر انگلیس کرد تا خدمتی عظیم در تابستان جاری به این لیگ کرده باشد. یکی دیگر از نقل و انتقالات مندس که کم سر و صدا تر از موارد دیگر بود، انتقال گارای از بنفیکا به زنیت در لیگ روسیه است.

اما اوج سورپرایز مندس در روز پایانی اتفاق افتاد. جایی که فالکائو بر خلاف تمام پیش بینی ها راهی منچستریونایتد شد. فلورنتینو پرس تابستان امسال در اظهار نظری جالب و البته همراه با شوخی پیرامون قدرت مندس گفته بود: \" اگر او  فالکائو را نیز راهی مادرید کند آن گاه بهتر است به جای من روی صندلی ریاست بنشیند.\" مسئله ای که البته در نهایت عملی نشد چرا که به نظر می رسید رئال قصد ندارد هزینه های این مهاجم کلمبیایی را قبول کند.

خورخه مندس تابستان امسال بیش از 30 میلیون یورو از بازیکنان مختلف موفق به کسب درآمد شد تا فراتر از هر باشگاه و بازیکن دیگری برنده اصلی فصل و نقل و انتقالات تابستانی باشد.

     
آی اسپورت
2014-09-06 13:57:19
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر