فهرست
گزارش رویترز/ آخرین فرصت مورینیو
گزارش رویترز/ آخرین فرصت مورینیو

گزارش رویترز/ آخرین فرصت مورینیو

آی اسپورت- خیلی‌ها اولین فصل حضور ژوزه مورینیو در منچستریونایتد را یک ناکامی می‌دانند، حتی اگر چهارشنبه شب قهرمان یورولیگ شود و حضور تیمش در رقابت‌های فصل آینده لیگ قهرمانان را قطعی کند.

مربی پرتغالی از ابتدای فصل گذشته به اولدترافورد آمد و هدف اولیه این بود که یونایتد را به روزهای داوج بازگرداند و برای شروع تیمش حداقل جایگاهی در جمع تیم‌های بالای جدول رده‌بندی داشته باشد.

اما تیم در پایان فصل ششم شد، رتبه‌ای پایین‌تر از رتبه تیم فان گال در دو فصل حضورش در این باشگاه حتی که تیم را چهارم و پنجم کرده بود. قهرمانی در یورولیگ هم در حدی نیست که برازنده سرمربی اسبق چلسی و رئال مادرید باشد. بلکه تیم او باید در جمع نخبگان اروپا عنوان کسب کند.

یکی از بزرگ‌ترین مشکلاتی که نرفتن یونایتد به لیگ قهرمانان می‌تواند برای آن‌ها داشته باشد این است که قدرت تیم برای جذب بازیکنان سطح اول دنیا کم می‌شود. درباره مورینیو اما یک مشکل دیگر هم وجود دارد و آن هم این است که برند خود او زیر سوال می‌رود. سرمربی 54 ساله بعد از فصل ناموفقی که در چلسی داشت فصل گذشته این تیم را ترک کرد و در این فصل همان تیم که تنها چند بازیکن اضافه کرده بود توانست با کونته قهرمان انگلیس شود.

رفتن مورینیو به یونایتد برای او مانند شانسی دوباره برای احیای اعتبارش بود. اما فقط قهرمانی در یورولیگ است که می‌تواند آن هم تا حدودی او را به هدفش نزدیک کرده باشد. تصور کنید فصلی که مورینیو مربی منچستر بوده و تنها دستاوردش قهرمانی لیگ کاپ باشد. حداقل راهیابی به لیگ قهرمانان باعث می‌شود کمی جای دفاع از او وجود داشته باشد.

مو اخیرا با انتقاداتی هم رو به رو شده که بیش از قبل به اعتبارش لطمه خواهد زد. مثلا انتقاد از تاکتیک اتوبوس پارک کردن یا انتقاد رسانه‌ای از بازیکنان مانند لوک شاو و پیش از آن هم رفتارش با پزشک تیم چلسی. همچنین تیری آنری‏‌، کارشناس اسکای اسپرتس یک مورد جدید به این لیست اضافه کرد و آن هم ناتوانی در بازی گرفتن از ستاره 90 میلیونی تازه‌وارد تیم، پل پوگبا، بود. او مدعی شد مورینیو در جایی که باید، از پوگبا استفاده نمی‌کند. فقط قهرمانی در یورولیگ است که باعث می‌شود عملکرد مو در این 12 ماه قابل دفاع باشد.

مارکوس راشفورد، ستاره جوان یونایتد نسبت به فصل گذشته پیشرفتی محسوس داشته است و این را می‌توان از نقاط قوت مورینیو دانست. آندر هررا، هافبک اسپانیایی، دیگر بازیکنی است که در تیم مورینیو خوش درخشیده است و نشان داده که می‌تواند یکی از عناصر مهم در خط میانی شیاطین باشد. همچنین اریک بیلی، مدافع فرانسوی هم در تیم مو پیشرفت‌هایی داشته است و یکی از معدود بازیکنان یونایتد بوده که عملکرد فصلش قابل قبول است.

اما پیشرفت این بازیکنان حداقل تا قبل از بازی امشب تنها نکات مثبت حضور مورینیو در یونایتد بوده‌اند. تیم مربی پرتغالی در این فصل در لیگ برتر 15 مساوی داشته که 10تای آن‌ها خانگی بوده است. اما تقویت قدرت تهاجمی تیم در تابستان می‌تواند شانس این تیم برای موفقیت در فصل آینده را افزایش دهد.

اگر مورینیو در فینال یورولیگ برنده باشد راحت‌تر هم می‌تواند از باشگاه درخواست کند تا در تابستان برای او بازیکن جدید بخرند. اما در غیر این صورت این طور به نظر می‌رسد که ترکیب تیم او برای رقابت در لیگ انگلیس و تورنمنت‌های محلی مناسب است. فصل آینده بهتر مشخص می‌شود که مورینو برای بازگرداندن این باشگاه به اوج انتخاب درستی بوده است یا نه.

 

۱    
آی اسپورت
2017-05-24 18:50:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر