فهرست
کی‌روش باید بماند؛ اتمام پروژه
کی‌روش باید بماند؛ اتمام پروژه

کی‌روش باید بماند؛ اتمام پروژه

آی‌اسپورت- قرارداد کی‌روش هنوز تمدید نشده اما ظاهرا به غیر از مسائل مالی، مشکلی بین فدراسیون و سرمربی پرتغالی برای ادامه کار وجود ندارد. این روزها اما بازار شایعات و اظهارنظرها در این‌باره داغ است. برخی می‌گویند کی‌روش بهترین گزینه ممکن است و نباید برود. برخی می‌گویند او برود که چه کسی بیاید؟ فلانی و بهمانی؟ برخی اما می‌گویند با این سبک بازی در جام‌ ملت‌ها به قهرمانی نمی‌رسیم. برخی هم البته به دنبال مسائل دیگری هستند. مثلا امروز حمید درخشان به خبرگزاری تسنیم گفته: «تیم ملی یک مربی مثل دالیچ می‌خواهد که قراردادش ۵۵۰ هزار دلار باشد. ما حتی با یک مربی ارزان‌تر از کی‌روش هم می‌توانیم موفق باشیم.» با این همه اما کی‌روش باید بماند یا برود؟

پاسخ به این سوال دست‌کم برای من آسان است. او باید بماند. نه به خاطر مسائلی که در بالا گفته شد، بلکه به این دلیل که اگر برود تا همیشه سایه‌اش برای مربیان بعدی تیم ملی آزاردهنده می‌شود. کی‌روش نزدیک به ۸ سال است که در ایران فعالیت می‌کند و از این حیث رکوردار است. هیچ کس به اندازه او در فوتبال ایران ثبات نداشته. هیچ کس به اندازه او امکانات در اختیارش نبوده. (گرچه شاید امکانات ما باب میل او نبوده اما در قیاس با سایر سرمربیان تیم ملی، وضعیت بسیار بسیار خوبی داشته.) هیچ کس به اندازه او در این سال‌ها با اقبال عمومی مواجه نبوده. او در بین بازیکنان شخصیتی کاریزماتیک دارد و از نظر فنی هم کار خودش را به خوبی بلد است. فوتبال ما با وضعیتی که وجود دارد، هیچ گاه از نظر امکانات و زیرساخت‌ها نمی‌تواند به پای مدعیانی هم‌چون ژاپن و کره برسد. ما اگر شانسی برای قهرمانی در آسیا داشته باشیم، آن شانس را باید در زمین و نه بیرون از آن جست‌وجو کنیم. این شانس از رهگذر استفاده از استعدادهای جوان ایرانی به وجود می‌آید و کی‌روش در این حوزه کارش را بلد است.

ما با کی‌روش یا به قهرمانی آسیا می‌رسیم که بهترین حالت ممکن است یا با او بازهم مثل دوره گذشته ناکام می‌شویم که همین خودش بهتر از حتی نائب قهرمانی بدون اوست. هر کسی به جز کی‌روش اختیار تیم ملی را در این چندماه در دست بگیرد، موفقیت‌هایش به پای سرمربی پرتغالی ریخته می‌شود و ناکامی‌هایش با این جمله مواجه: «اگر کی‌روش بود قهرمان می‌شدیم.» و این می‌تواند سرآغازی باشد بر حاشیه‌های ناتمام تیم‌ملی در سال‌های پیش رو. چیزی که مثلا باشگاه پرسپولیس مدت‌ها بعد از رفتن علی پروین با آن دست‌وپنجه نرم می‌کرد.

کی‌روش باید بماند و پروژه طولانی مدتش را به اتمام برسد. نتیجه هرچه باشد برای فوتبال ایران قدمی‌ست رو به جلو.

۶۴۳ ۵  
آی اسپورت
2018-07-24 01:37:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۵ نظر
فرزاد مهریار
سه شنبه ۲ مرداد ۱۳۹۷، ۰۱:۵۵
کاملا موافقم . فقط یه یک شرط : باخت حماسی فقط در فینال حساب است ولا غیر . اینجور نباشه که اگر تو یک‌چهارم یا نیمه نهایی باختیم (ولو با ناداوری) عادل فردوسی پور و بقیه ذوب شدگان در حضرت کی‌روش بیان و با دایره و تنبک و بزن و برقص روی ناکامی ماله کشی کنن
امید
سه شنبه ۲ مرداد ۱۳۹۷، ۰۶:۲۵
اتفاقاً ما منتقدان و مخالفان کیروش هم میگیم کیروش بمونه تا بعد از حذف دیگه بهانه ای نباشه. فقط قهرمانی میتونه کیروش را نگه داره و گرنه باید گورشو گم کنه و اجازه نمیدیم 4 سال دیگه اونو به مردم قالب کنند.
۱
حسین
سه شنبه ۲ مرداد ۱۳۹۷، ۰۶:۴۰
خبرگزاری فاشیست تسنیم که کارش شده با افراد معلوم الحالی مثل قلعه نویی ، درخشان ، ایوانکوویچ ، کرانچار و بقیه رفقا !!!!
۵
احسان
سه شنبه ۲ مرداد ۱۳۹۷، ۱۰:۲۱
بازهم یک ...ایچ " دیگه؟!. فوتبال ایران شده بازار و فرصت شغلی برای مربیان بیکار اروپای شرقی شده! اتیم کرواسی به یمن قرعه خوب و بازیکنان عمدتا شاغل در اروپای غربی در جام جهانی موفق نشان داد. بطور قطع اگر قرعه جام جهانی بگونه دیگری بود الان تیم های قهرمان و موفق تیم های دیگری بودند و بس! اون تیم کرواسی را اگر به هرکسی غیر از دال ایچ ، حتی به همین آقای درخشان با دانش فنی و کارنامه غیر قابل دفاع ( ضمن احترام به این بازیکن و مربی خوب دهه های گذشته فوتبال ایران)هم می دادند الان قهرمان جام جهانی بود!-وزن نظر کارشناسی آقای درخشان هم وزن نظر میلیون ها هموطن فوتبالی دیگر است ولی البته قابل احترام.
۶
Chaos is ladder
سه شنبه ۲ مرداد ۱۳۹۷، ۱۰:۵۶
مرسی که هستید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر