فهرست
ایران 3 - بلژیک 1 / اولین صعود تاریخ والیبال ایران در مسابقات قهرمانی جهان
ایران 3 - بلژیک 1 / اولین صعود تاریخ والیبال ایران در مسابقات قهرمانی جهان

ایران 3 - بلژیک 1 / اولین صعود تاریخ والیبال ایران در مسابقات قهرمانی جهان

آی اسپورت- تیم ملی والیبال مردان ایران در چهارمین دیدار خود در مرحله اول رقابت‌های قهرمانی جهان در شهر کراکوف با بلژیک دیدار کرد که این مسابقه با نتیجه 3 بر یک به سود شاگردان کواچ خاتمه پیدا کرد. شاگردان کواچ در ست نخست مسابقه از حریف عقب افتادند، اما در پایان 25 بر 23 پیروز شدند. ایران ست دوم را برتر از حریف آغاز کرد و توانست با نتیجه 25 بر 15 این ست را به اتمام برساند. در ست سوم اما شرایط متفاوت شد و بلژیکی‌ها بودند که با نتیجه 25 بر 20 پیروز شدند تا بازی به ست چهارم برود. در ست چهارم باز هم این شاگردان کواچ بودند که با نتیجه 25 بر 20 پیروز شدند. با این نتیجه جمع امتیازهای ایران به عدد 8 رسید و صعود شاگردان کواچ به مرحله دوم قطعی شد؛ صعودی تاریخی که پیش از این سابقه نداشت.

تیم ایران در حالی به مصاف حریف خود رفت که از سه بازی گذشته دو پیروزی برابر ایتالیا و آمریکا و یک باخت مقابل فرانسه را در کارنامه داشت و با 5 امتیاز در رده چهارم گروه خود قرار گرفته بود. در مقابل، بلژیک با دو شکست در برابر ایتالیا و آمریکا و غلبه بر پورتوریکو 4 امتیازی بود و رده پنجم جدول را در اختیار داشت. بلژیک که با این رده، بختی برای صعود نداشت برای امیدوار ماندن به عبور از این مرحله و ورود به مرحله دوم نیاز داشت تا از ایران امتیاز بگیرد. ایران هم اگر می‌خواست سرنوشت صعود خود را به روز آخر نکشاند، به 3 امتیاز این بازی نیاز داشت تا صعود خود به مرحله دوم را قطعی کرده و بازی روز آخرش را برای تعیین ردۀ نهایی اول تا چهارم برگزار کند.

بلژیک پیش از این هفت بار در مسابقات قهرمانی جهان حضور داشته و بهترین رتبه‌ای که کسب کرده مکان هشتمی در سال 1970 بود. بد‌ترین رتبه بلژیک هم رده بیستمی در سال 1962 بود و در سال 1978 که آخرین حضور بلژیک در رقابت‌های قهرمانی جهان محسوب می‌شد، این تیم در رده هجدهم ایستاد.

  ۶  
آی اسپورت
2014-09-07 02:05:19
نظر دهید

۶ نظر
-
يكشنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۳، ۰۰:۴۰
ها؟
-
يكشنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۳، ۰۰:۴۷
خبر سپاهانه یا والیبال؟؟
کجایی سردبیر
کوشا
يكشنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۳، ۰۱:۳۷
متن این خبر اشتباهه بررسی کنید..
تیتر والیبال، متن خبر فوتبال
مزدور
يكشنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۳، ۰۱:۳۸
ای خداازدست ایسپورت-خبرباتصویرهمخونی نداره
-
يكشنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۳، ۰۱:۴۹
الان این متن چه ربطی به ایران بلژیک داشت :|
کرانچار که فوتبال چه ربطی به تیم ملی داره:|
یه بنده خدا
يكشنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۳، ۰۳:۱۵
الهی درد و بلای میر سعید معروف و بقیه بازیکنای تیم ملی والیبال بخوره تو سر فوتبالیستای مفت خور و همین طور درد و بلای آقای داور زنی و خانوادش و کل مسئولان فدراسیون والیبال بخوره تو سر کفاشیان و سایر مسئولین فدراسیون فوتبال و همین طور درد و بلای آقای محتشمیان بخوره تو سر کانون مربیان فوتبال ایران.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر