فهرست
«چه اشکالی دارد تلویزیون مسابقه زنان را پخش کند؟»
«چه اشکالی دارد تلویزیون مسابقه زنان را پخش کند؟»

«چه اشکالی دارد تلویزیون مسابقه زنان را پخش کند؟»

آی‌اسپورت- رئیس جمهور حسن روحانی شب گذشته با جمعی از ورزشکاران ایرانی دیداری داشت و در این مراسم صحبت‌های جالبی کرد. رئیس جمهور حسن روحانی شب گذشته با جمعی از ورزشکاران ایرانی دیداری داشت و در این مراسم صحبت‌های جالبی کرد: «اگر بخواهیم اسلام را به دنیا معرفی کنیم، بهتر این است که بگوییم دختران ما اجازه حضور در رقابت‌های ورزشی را ندارند؟»

 

شما امید و نشاط به مردم می‌دهید

اگر امید و نشاط در جامعه باشد، همه مشکلات قابل حل خواهد بود. درست است که قرار گرفتن ورزشکاران در سکوهای قهرمانی حاصل تلاش‌های آنها  و مربیانشان است، اما بالاتر از این‌ها، باور ورزشکار به پیروزی و قهرمانی است. اگر باور کنیم حق ما به دست آوردن سکو در مسابقات جهانی است، موفق می‌شویم چرا که تمرین، آموزش و پشتکار مؤثر، موفقیت به‌همراه دارد. این که در جام جهانی روبه‌روی چه تیمی بازی می‌کنیم، مهم نیست بلکه ما باید باور داشته باشیم که قادر به پیروزی هستیم تا بتوانیم موفق شویم. اساس کار، ایمان به‌معنای باور به توانستن است. باید تمرین، اقدام، تحمل و صبر کنیم و ماه رمضان بهترین فرصت برای تمرین است. شما ورزشکاران در ایجاد نشاط و امید و ارتقا روحیه جمعی در کشور بسیار تأثیرگذار هستید. گاهی یک بازی و رقابت شما، ساعت‌ها، روزها و گاهی ماه‌ها به مردم روحیه می‌دهد.

 

چه اشکالی دارد قهرمانی زنان ایران از تلویزیون پخش شود؟

از حضور بانوان ایران در رقابت‌های قهرمانی خوشحالم. البته نمی‌دانم چرا بعضی‌ها از این زاویه به قضیه نگاه می‌کنند که زن‌ها هرچه در جامعه، خیابان، دانشگاه، عرصه معلمی، بیمارستان‌ها و در ورزش کمتر حضور داشته باشند، ایمان مردم بهتر و بیشتر حفظ می‌شود. همه افتخارات ما بدون استثنا مرهون تلاش‌های بی‌وقفه مادرانی است که ما را تربیت و کمک کردند تا مسیر درست را در زندگی انتخاب کنیم. اگر بخواهیم اسلام را به دنیا معرفی کنیم، بهتر این است که بگوییم دختران ما اجازه حضور در رقابت‌های ورزشی را ندارند یا بهتر این است که بگوییم، زنان و دختران ما با رعایت همه احکام و اصول دینی در رشته‌های مختلف ورزشی حضور یافته و موفقیت به دست می‌آورند؟ اگر به دنیا نشان دهیم که دختران ما با حجاب و عفاف کامل در میدان‌های ورزشی حضور می‌یابند، این تبلیغ اسلام است یا ضدتبلیغ؟ تبلیغ اسلام این است که به دنیا نشان دهیم اسلام مانع نقش‌آفرینی اجتماعی برای زنان نیست. اسلام به هیچ وجه نگفته است که زن خانه‌نشین شود، بلکه گفته که زنان نیز به‌عنوان انسان‌هایی شرافتمند با عفاف و حجاب در همه عرصه‌های اجتماعی حضور داشته باشند. آیا ممانعت از حضور زنان در میادین ورزشی به‌عنوان تماشاگر تبلیغ به‌ نفع اسلام است؟ می‌گویند در ورزشگاه‌های فوتبال حرف‌های زشتی زده می‌شود و صحیح نیست که زنان در آنجا حضور داشته باشند. آیا اگر مردهای ما در ورزشگاه‌ها چیزی بگویند که زیبا نباشد، باید زنان تاوان آن را پرداخت کنند؟ معیار و اساس در اسلام این است که بین زن و مرد فرقی وجود ندارد و هر دو می‌توانند مدارج کمال را تا نهایت طی کنند، پس بیایید به زنان و دختران‌مان که با حجاب و عفاف قصد حضور در عرصه‌های اجتماعی و از جمله ورزشی را دارند، میدان دهیم. واقعا چه اشکالی دارد که تلویزیون هم مسابقات زنان و دختران ما را پخش کند، به‌ویژه زمانی که در برابر تیم‌های نامدار دنیا شجاعانه مسابقه می‌دهند و پیروزی‌های بزرگ کسب می‌کنند؟ دولت کنار شما ورزشکاران ایستاده و به‌ عنوان رئیس جمهور به‌ عنوان نماینده ملت کنار شما هستم و متقابلا از شما هم می‌خواهم با تمام وجود کنار ملت ایران بایستید و دل آنها را در میادین ورزشی شاد کنید.

 
۶ ۶  
آی اسپورت
2018-05-23 01:46:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۶ نظر
Kian
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷، ۰۴:۱۹
شعار شعار و بازهم شعار،چرا وایسادی جناح ملت و فقط حرف میزنی؟بجای کارای نخ نما یه اقدام عملی کن،اقدام نمیکنی چون هیچ اعتقادی به این حرفی که زدی نداری مثل رییس قبلی حرفای پوپولیستی رو خوب یاد گرفتی رگ خواب ملتو پیدا کردی،میای میگی تلگرام نباید فیلتر بشه ولی بعنوان رییس شورا پای حکم فیلترینگ رو امضا میکنی،میگی زنها باید بیان ورزشگاه ،ولی یه نیم قدم هم براش برنمیداری،چون هیچ اعتقادی به اومدن خانمها ب ورزشگاه نداری...
۶ ۱
مارال
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷، ۱۱:۵۱
ببین رییس‌جمهور ما فقط درخواستشو میده اما بقیش با خداست!
۲
آرش6
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷، ۱۰:۴۶
ببخشید آقای رو حانی از کم کاری و بی عرضگی مردم هستش -معذرت میخوایم مردم بی عرضه ای دارید شما مسیولان

ما ها هیچ کاری بلد نیستیم فقط حرف میزنیم و شعار میدیم

شما به گل روی خودتون ببخشید - عب بد مردمانی هستیم ما -

آقای رو حانی - شما رییس جمهورید نه اپوزوسیون و منتقد تو باید کاری کنی -واستادی انتقاد میکنی فکرکردی صندلی ریاست جمهوری منبره ؟؟؟
۳ ۱
مارال
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷، ۱۱:۵۲
حرف خیلی زیاده اما بهت خواهرانه میگم تو اینجور جاها خیلی حرف نزن !
۲
!!!
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷، ۱۱:۵۵
حیف که رییس جمهور تو این مملکت کاره ای نیست
۲
shl
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷، ۱۲:۱۵
به روحانی ایراد نگیرید اون كارشو بلده به وجود اومدن و مهم شدن پدیده هایی مثل روحانی تقصیر سادگی و حماقت ما است ایرادی به اون وارد نیست
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر