فهرست
بازیکنی با DNA بارسا
بازیکنی با DNA بارسا

بازیکنی با DNA بارسا

آی اسپورت- اگر ژاوی هرناندز به عنوان بازیکن افسانه‌ای بارسلونا روی کسی نظر داشته، بی‌شک می‌توان اطمینان داشت که او یکی از هافبک‌ها با استعداد فوتبال جهان است. بازیکنی که سالها در کنار آندرس اینیستا بهترین‌ بودند اما هرگز نتوانستند توپ طلا را تصاحب کنند. قطعا ژاوی موفق‌ترین بازیکن تاریخ فوتبال اسپانیا است. این را آمار و ارقام می‌گویند. اگر این واقعیت را قبول داشته باشید، نمی‌توانید از صحبت‌های این بازیکن مهم دنیای فوتبال به راحتی بگذرید.

او این روزها به ستاره نیس فرانسه یعنی ژان میشل سری توجه خاصی دارد. بازیکنی که از آن به عنوان "ژاوی آفریقا" یاد می‌کنند. خودش هم در صحبت‌هایش همین لقب را برای او استفاده می‌کند و وقتی نام خودش را می‌گوید، می‌خندد."من قبلا هم گفته بودم که بازیکنی وجود دارد که به او ژاوی آفریقا می‌گویند. من از نزدیک بازی‌ها و عملکردش را دنبال کرده‌ام. من تا حالا چنین استعدادی را در هیچ کدام از هافبک‌هایی که زیر نظر داشتم، ندیدم".

هواداران بلوگرانا که همچنان برای فقدان تاثیرگذار نیمار ناراحت هستند و به امید جاری شدن خون تازه‌ای در رگ‌های تیم خود نشسته‌اند، می‌توانند از کشف‌های کاپیتان سابق خود به سر ذوق بیایند؛ کشفی که ژاوی از او با لقبی چون "فوق العاده" یاد می‌کند. چیزی که عوامل پشت صحنه در کاتالونیا به آن ژن کاتالونیایی یا DNA بارسا می‌گویند. "سری در بازی کوتاه، بازی بلند، هوش تاکتیکی، شوت‌های از راه دور، شخصیت و سازماندهی بازی بی نظیر است".

ژاوی به شکل شاعرانه‌ای از این بازیکن ساحل عاجی تعریف و تمجید می‌کند. او شاید همان بازیکنی باشد که باید جایگزین شماره 6 افسانه‌ای باشگاه شود؛ مردی که اکنون در 38 سالگی قرار دارد و آخرین فصل دوران فوتبال خود را پیش از اینکه کاملا وارد دنیای مربیگری شود، انجام خواهد داد. او بخشی از پروژه میزبانی قطر از جام جهانی 2022 خواهد بود و شاید هم به زودی به عنوان مربی تیم ملی این کشور انتخاب شود. او همبازی سابق خود نیمار را به عنوان سفیر این مسابقات در کنارش خواهد داشت.

ژاوی این روزها با سوال‌هایی زیادی در مورد تصمیم جدایی نیمار از بارسلونا روبرو می‌شود. او به همه آنها یک جواب می‌دهد. "اینکه بازیکنی نخواهد در نیوکمپ بماند، واقعا عجیب است. البته همه اینها به تیم پاریسی بستگی داشت. آنها روی سری هم نظر دارند و شرایط انتقالش به پاری‌سن‌ژرمن را فراهم کرده‌اند". ژاوی پیش از این مارکو وراتی را وارث خود در بارسا می‌دانست؛ بازیکنی که اکنون با آمدن نیمار دیگر علاقه‌ای به ترک پاریس ندارد و می‌خواهد بماند. اما حالا ژاوی به بازیساز تیم نیس بیشتر تمایل دارد. بازیکنی که مورد توجه تیم‌های لیگ برتر انگلیس از جمله تاتنهام قرار دارد.

تاتنهام حاضر شده تا مبلغ ارزش‌گذاری شده روی این بازیکن را بپردازد و این بدان معناست که اگر بارسا او را می‌خواهد، باید سریعتر وارد عمل شود. در بازی رفت سوپرجام اسپانیا کمبود یک بازیساز خلاق و حمایت‌کننده از لیونل مسی و لوئیز سوارز کاملا مشهود بود؛ دیداری که در نهایت بارسا در خانه مقابل رقیب دیرینه‌اش 3-1 شکست خورد.

بارسلونا در حال حاضر پائولینیو ستاره برزیلی تیم گوانگژو را خریداری کرده که می‌تواند نقطه‌ای که از آن رئال به بارسا ضربه را تا حدی تقویت کند. رئالی که به نظر می‌آید از اسپانیا و حتی قاره اروپا فاصله گرفته و قهرمان بلامناضع لالیگا و لیگ قهرمانان است.

۵    
آی اسپورت
2017-08-15 12:30:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر