فهرست
الوعده وفا؛ زمان رستگاری است پسران پرسپولیس
الوعده وفا؛ زمان رستگاری است پسران پرسپولیس

الوعده وفا؛ زمان رستگاری است پسران پرسپولیس

آی اسپورت - پرسپولیس در گروه خود یکه‌تاز شد، دیگر اهمیت ندارد سرخپوشان در بازی قبل در استادیوم قرشی مقابل ازبک‌ها ناامیدمان کرده بودند، یا در بازی رفت در ورزشگاه بین‌المللی خلیفه مقابل السد حرفی برای گفتن نداشتند. هر نقدی که به سرخپوشان روا بود با صدرنشینی‌شان در آزادی مقابل ژاوی و یاران‌اش فراموش شده است. حالا تنها می‎ماند یک دلواپسی. بحثی که امروز مهم است استرس‌اش کمتر از ضربه بغداد بونجاح در آخرین دقایق بازی شب گذشته نیست، جایی که نفس‌مان بند آمده بود که آیا رویای عبور از نیمه‌نهایی و رسیدن به فینال جام باشگاه‌های آسیا همینجا به پایان رسیده است؟ لحظاتی که داغ به آتش کشیدن سفارت دوباره برای‎مان زنده شده بود و جدول گروه را هرطور که می‌‎دیدیم افسوس می‌خوردیم که آیا باز هم از میزبانی محروم هستیم و باید به مصاف سعودی‌ها برویم؟ آیا باز هم باید جای بازی در آزادی! راهی عمان شویم؟ اما همه چیز با آخرین ضربه ژاوی فراموش شد، دیوار دفاعی‌مان مقابل ژاوی ایستاد و ما به عنوان تیم اول صعود کردیم. هنوز خوشی صعودمان به یک روز نرسیده که در گروی تصمیمات غریب بازیکنان پرسپولیس مانده‌ایم. مبحثی بزرگ‌تر از اینکه محسن ربیع‌خواه افتاد و گفت تمام شد: «راحت شدید دیگر» و موضوعی مهم‌تر از آنکه مهدی طارمی برای اولین بار در نظرسنجی جایی در صدر ندارد. پرسپولیس صعود کرده است، و دو بازی پایانی لیگ برتر، تنها برای جابجایی رکورد است. اما مساله‌ای که امروز حائر اهمیت است تمدید قرارداد بازیکنان است. آنهایی که امروز باید نشان دهند چند مرده حلاج‌اند.

امروز وقت وفاداری است، شبیه به روزی که یوونتوس به سری بی سقوط کرد، پاول ماند و فابیو نماند، کامورانزی به سری بی آمد و الیسو تاکیناردی نیامد. شبیه به روزی که بایرن مونیخ از اصل خود دور می‌شود و در لفافه می‌گوید ما به جنازه‌ها حمله نمی‌کنیم و از یوونتوس هیچ بازیکنی نخواهیم گرفت. شبیه به روزی که مت بازبی با همان لوله‌های تنفسی از روی تخت بیمارستان اجساد بازیکنان یونایتدی را به یاد می‌آورد و در پاسخ سخاوتمندانه سانتیاگو برنابئو می‌گوید آلفردو دی استفانو را نمی‌خواهم. شبیه به روزی که مجتبی محرمی با چهل هزارتومان ماند و مهدی هاشمی‌نسب آنچنان متواری شد که در جنوب با پیراهن رقیب عکس بگیرد. همه چیز شبیه به امروز است، مدیرعامل سپاهان انگشت گذاشته است روی نام محسن مسلمان. جایی که محسن طاهری می‌گوید: «مگر پرسپولیس با گادوین منشا در شش هفته پایانی مذاکره نکرد؟ مگر قرارداد منشا پیش از بازی برگشت پیکان مقابل پرسپولیس تنظیم نشده بود؟» مدیرعامل سپاهان می‌گوید: «مگر پرسپولیس نگفته است قانون این اجازه را می‌دهد بازیکنانی که به انتهای قراردادشان نزدیک شده‌اند می‌شود با آنها مذاکره کرد؟» طاهری درست می‌گوید اما مساله سوا از حرفه‌ای بودن، یک موضوع اخلاقی را طلب دارد. جایی که پیکانِ جلالی از نقل و انتقالات قلع و قمع نشده بود، جایی که گادوین منشا با مجید جلالی به مشکل نخورده بود، جایی که آقای گل آن روزهای لیگ برتر، تیم را به سمت حاشیه‌های کوچک و بزرگ سوق نداده بود.

اینکه امروز برانکو ایوانکوویچ محسن مسلمان را نمی‌خواهد بر هیچ هواداری پوشیده نیست. اینکه محسن مسلمان به انتظار پایان فصل نشسته است تا ساکش را ببندد که راهی دوحه شود یا اصفهان مشخص نیست. اما مساله وفاداری است. باور آنکه محسن مسلمان قافیه را به بشار رشن و فرشاد احمدزاده می‌بازد سخت است. اینکه محسن مسلمان باور کند نمی‌تواند جایگاه‌اش را در پستی که به شخصه اعتقاد دارم بعد از مجتبی جباری، محرم نویدکیا و ایمان مبعلی در آن ممتاز است را بدست بیاورد. محسن مسلمان از روزهایی عبور کرده است که قدرت داشت تاریخ را له کند. روزهایی که فرهاد کاظمی، محسن مسلمان را فرستاد روی سکوهای اصفهان، تا برای ذوب‌آهن‌اش به سبک جام جهانی 2010 بوق وووزلا بزند. روزهایی که اهواز هم محسن مسلمان را نمی‌خواست تا تاریخ شهادت بدهد مونالیزای وطنی تبدیل به یک مازاد شده بود. روزهایی که مسلمان نه توسط غازیان تشویق می شد نه انزلیچیان. اما آیا محسن مسلمان که از برهوتی از انگ‌های ریز و درشت راهی دیگر تیم پایتخت شده بود از قافله جا ماند؟ مگر کسی فراموش می‎‌کند تا هفته‌ها و ماه‌ها حتی هواداران افراطی پرسپولیس هم او را بخاطر دینی که به علیرضا منصوریان و باشگاه استقلال داشت نمی‌خواستند و به هر بهانه‌ای او را از تمرینات پرسپولیس طرد می‎کردند؟ اما آخر قصه چه شد؟ محسن مسلمان آنقدر تمرین کرد، آنقدر درخشید، آنقدر زیر نظر برانکو پیشرفت کرد که شد مهندس، شد محبوب سرخپوشان پایتخت. حال چگونه باید باور کرد که محسن مسلمان از عهده این آزمون که آن را سوا از مباحث کلیشه‌ای لج و لجبازی، نشات گرفته از یک تنبیه پدرانه می‌دانم بر نمی‌آید؟ چگونه هوادار پرسپولیس باید قبول کند محسن مسلمان در این بزنگاه تاریخی می‌رود و یک تیم خالی می‌شود از پلی‌میکری که تاکتیک را قربانی تکنیک می‌کرد. انتظار ندارم پیشنهاد طاهری با بی‌تفاوتی رد شود، یا محسن مسلمان چشم بر اسکناس‌های تیم متمول قطری ببندد، اما امیدوارم هر تصمیمی که می‌گیرد، از هرکسی که مشاوره می‌گیرد به خیلی مسائل فکر کند. به اینکه رضا حقیقی که چهار سال پیش لیونل مسی را کلافه کرده بود امروز از شهرداری ماهشهر هم کنار گذاشته شده است.

حال زمان وفاداری است، زمان رستگار شدن. وقت آن رسیده است با سینه‌ای سپر از یک آزمون سختِ پدرانه سربلند بیرون آمد. و جای منت گذاشتن، با هواداران بیعت کرد. آقای مسلمان؛ با همه این صحبت‌ها اگر ماندی قدمت روی چشم هواداران، اگر هم رفتی خیالت تخت؛ برانکو از آدام و احسان مهندسی دیگر می سازد. 

هر روز خبر می‌آورند بازیکنان آرزوی تمدید قرارداد با پرسپولیس را دارند. کریم باقری یک روز در میان می‎گوید چه جایی بهتر از پرسپولیس. افشین پیروانی که اسیر پرونده جدیدی در کمیته اخلاق شده است و به قول فوتبالی‌ها الف.پ  جدید این داستان‎ها شده، می‌گوید خیال هواداران راحت باشد بازیکنان تمدید می‌کنند. جناب حمیدرضا گرشاسبی هم وقتی اعتراض هواداران، که از نگرانی و دلسوزی آنها نشات گرفته است را می‌شنود به هر دری می‌زند که از این پنجره محرومیت به سلامت عبور کند. محرومیتی که بدون تردید یکی از مسببان آن مدیریت پیشین باشگاه دکتر علی‌اکبر طاهری بوده است. مردی که تا آخرین لحظه پشت محبوبیت برانکو و نتایج ممتاز پرسپولیس سنگر گرفت و از معرکه گریخت. بماند که قول و قسم آقای طاهری در برنامه زنده مبنی بر اینکه به زودی یک کنفرانس می‌گذارد و به تمامی سوالات پاسخ می‌دهد هرگز از راه نرسیده است. از همان ابتدا هم مشخص بود ایشان هرگز به دنبال شفاف‌سازی نبوده‌‎اند. همانطور که همگان هشدار داده بودند تاوان آن تصمیمات اشتباه، گریبان باشگاه را گرفت. اما آقای طاهری در پاسخ به شفاف‌سازی چه کاری کرد؟ جز آنکه م.الف و ر.ی را از دفتر خود بیرون کرد و حاضر به پاسخگویی به افکار عمومی نشد. آنقدر نگرانی در میان هواداران پرسپولیس زیاد شده است که بهتر است به گذشته برنگردیم و به قول خودمان آتش‌بیار معرکه نباشیم. کاری است که شده است. باید به آینده نگاه کرد.

امروز که آقای حمیدرضا گرشاسبی می‌گویند: «بازیکنان برای تمدید امروز و فردا می‎کنند» درد دارد. مدیرعامل به بازیکنان پیغام داده است اگر بیایید مذاکره کنیم جریمه‌تان را می‌بخشم. باورکردنی نیست. می‌گوید صادق حتی حاضر نمی شود به دفتر باشگاه بیاید. صادق محرمی را می‌گوید، جوان خوش‌آتیه‌ای که ره صدساله را با حمایت هواداران و صدالبته مربی‌گری برانکو یک‌شبه پیموده است پیغام می‎‌دهد وکیلم را می‎‌فرستم. بازیکنی که همین شب گذشته با دریبل‌های دوطرفه‌اش آزادی و السد را با هم به آتش کشیده بود می‌گوید نمی‌آیم. هضم باور این قضیه درست است سخت است، شاید بعضی اعتقاد داشته باشند بازیکن حرفه‌ای است و از این دست صحبت‌ها. اما من در این شرایط که پرسپولیس محروم مانده است این چنین فکر نمی‎‌کنم. صادق محرمی قبل از ورود به پرسپولیس در چه جایگاهی بود که امروز برای پرسپولیس شانه بالا می‌اندازد؟ گرچه بارها گفته‌ام معتقدم باید قدر سرمایه‌هایی چون صادق محرمی، علی علیپور و حتی حسین حسینی را بدانیم، همواره گفته‌ام حیف است صادق محرمی پشت صف طویل بازیکنی همانند حسین ماهینی که با ارفاق در تیم جا خوش کرده است بماند. اما پذیرش اینکه صادق محرمی در فصلی که پرسپولیس به وجود او بسیار نیاز دارد و به قولی ناز مذاکره با او را می‌کشد سخت شده است. پرسپولیس سه سال است یکه‌تاز ایران است، شاکله تیم همان همیشگی است، برانکو تمدید کرده و مانده است، اما تیم قَدَرِ این روزهای آسیا از نقل و انتقالات محروم است، می‌توانید بفهمید آقای محرمی؟ (با توجه به بحث جدی لژیونر شدن صادق محرمی، باز هم عقیده دارم این جوان خوش‌آتیه به احترام برانکو، هواداران و نام پرسپولیس باید با باشگاه لااقل مذاکره کند. 

آقایان کمال کامیابی‌نیا، فرشاد احمدزاده و دیگران به دنبال چه چیز دیگری هستند؟ چه جایی بهتر از پرسپولیس؟ نکند کمال و فرشاد هم می‌خواهند لژیونر شوند و یا نکند از هلند و یونان و قطر پیشنهاد دارند؟ بس کنید آقایان. تمدید قرارداد با پرسپولیس برای شما تنها وظیفه است. آقای کامیابی‎نیا اگر صد سال هم در نفت می‌ماندی نه گتوزو می‌شدی نه داغ حذف تیم امید از دل مردم پاک می‌شد. حال به میمنت نام پرسپولیس، شده‌ای برترین هافبک، به آنچنان شهرتی رسیده‎‌اید که هیچ کدام از رفقای شما به نزدیکی آن هم نرسیده‌اند. قراردادتان هم بالای یک میلیارد تنظیم شده است، هروقت هم بخواهید با بی‌تفاوتی اخراج می‌شوید. دیگر چه می‌خواهید؟ دیگر این طفره رفتن‌های صبح و بعدظهر برای مذاکره با باشگاه چیست؟ آقای کامیابی‌نیای عزیز؛ چه کسی را می‌خواهی بهتر از برانکو تا شعاع حرکاتت را گوشزد کند؟ چه کسی را می‎خواهی برتر از برانکو که از بازیکنی که هنرش تنها زیر توپ زدن بود، به پیشرفتی برسانتت که امروز پا به توپ حرکت کنی، شوت بزنی، بدرخشی و بشوی سوپراستار هافبک‌های دفاعی.

آقای فرشاد احمدزاده شوخی‌ات گرفته؟ حواشی بزرگ و کوچک‌تان یادتان رفته است؟ یکی از بانیان شکست در دربی شخص شما بودید، سهل‌انگاری‌ای که در آسیا مقابل الریان و الهلال بوجود آمده بود بس نبود؟ چه جایی بهتر از پرسپولیس که از فری تبریزی‌ها تبدیل شوی به اثر پروانه‌ای؟ کافی است آقای احمدزاده. بهتر است هرچه زودتر از برانکو که در سخت‌ترین لحظاتی که صدای اعتراض هواداران از استادیوم بیرون زده می شد، سرسختانه پشت‌تان ماند عذرخواهی کنید و برگردید به تمرینات‌تان. کاش یکی برای شما می‎‌گفت: «کسانی که برای فردا زندگی می‌کنند در مقابل کسانی که برای امروز زندگی می‌کنند شانسی ندارند و هواداران پرسپولیس امروز در لحظه زندگی می‌کنند.» 

تمدید کنید قرارداتان را آقایان. دیروز مهم نبود که ماندید و قهرمانی آوردید. امروز مهم است که پرسپولیس با سهل‌انگاری عده‌ای، از نقل و انتقالات محروم است و رقبا از چند ماه پیش آماده شده‌اند برای بستن تیمی قدرتمند. امروز پرسپولیس و هواداران به شما نیاز دارند که خانه تبدیل به ویرانه نشود. نشان به آن نشان که سید جلال حسینی رفته است تا فرحزاد. بیشتر از این با امروز و فردا کردن‌های ملال آورتان خون به دل هواداران نکنید. هواداران‌تان به انتظار اخباری که روی خروجی‌ها قرار بگیرد مانده‌اند، که یکی‌یکی‌تان رفته‌اید به باشگاه و قراردادتان را به امضا رسانده اید. پسران پرسپولیسی؛ چشمان‌تان را باز کنید و ببینید که زمان رستگاری‌تان فرا رسیده است.

۴۱ ۱۲  
آی اسپورت
2018-04-17 21:00:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۲ نظر
ماکان
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۷، ۲۱:۲۵
بسیار عالی درد دل هوادارای ارتش سرخ گفته شده اما یه نکته این محرومیت با همه ی تلخی هاش یک نکته داره و اونم آزمون تعصب به تیمه که کسایی که 6 نشون میدن تو عمل چند مرده حلاجند !!!
اشکان
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۷، ۱۰:۵۷
چیه ترس برتون داشته مگه نمیگفتید اینا همشون پرسپولیسی غیرتی 2 آتیش هستند از بچگی عاشق بازی کردن تو لنگ بودن ... حتی علیپور و مسلمان و امیری و بیرانوند و.... حالا چی شده حرف غیرت و بی غیرت میزنید .... تا الان میگفتید دبل کردیم بازیکن ها باید افتخار کنند که تو تیم بازی کنند حالا شد ....چوب خدا صدا نداره وقتی بزنه دوا نداره
۱
خشایار
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۷، ۲۱:۲۷
بمال بمال
شاهین ممسنی ❤❤
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۷، ۰۲:۲۲
وقتی تو مطلب قبلی ذاتِ کثیف و چندش برانگیز خودتو نشون دادی و حالا با یه مطلب سفارشی قصد داری رفع و رجوع کنی!

به فیسبوک ایشان مراجعه کنین تا بیینین ایشان بزرگترین اسطوره ورزشی خودشو کسی میدونه که تو دستشویی سلفی گرفته!
۴
سينا
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۷، ۲۱:۴۰
احمدزاده چرا؟ همون تمديد نكنه بهتره بابا.

۴
پرسپولیس واقعی
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۷، ۲۱:۴۷
خب ،
وفاداری و تعصب یه چیزیه ، وظیفه و حرفه ای گری یه چیزی

باشگاه های ما به هیج وجه حرفه ای نیستند ، از راس تا ذیل حتی آماتور هم نیستند!
قرارداد با بازیکنان مخصوصا جوان باید طولانی تر از یک یا دوسال بسته بشه ،
دیروز هم نوشتم چطور یه بازیکن جوون میاد پرسپولیس ولی قرارداد یک یا دوساله می بندند باهاش ،

در واقع باشگاه هزینه میکنه بازیکن را پرورش میده عین یه کارآموز بعدش ،
سود آنچنانی برای بازیکن و دست خالی باشگاه
مسئولان پرسپولیس و اکثر باشگاههای ما وظیفه شون را نسبت به باشگاه خوب انجام نمی دهند .

البته من اعتقاد دارم این بازیکنان فقط دارند ادا در می آرند وگرنه خودشون هم می دونند بهتراز پرسپولیس جایی براشون نیست.

ما تو حرف "ح " حرفه ای موندیم متاسفانه ولی ادعامون ، اووف
۹
علیرضا
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۷، ۲۲:۱۹
شقایق جان یا محمد سررشته داری یا هر کس دیگه ای عزیزم مقاله می نویسی اطلاعات درست بده.محسن طاهری 3-4ماهی میشه از مدیرعاملی سپاهان کنار رفته.همونطور که رضا حقیقی در اون بازی تاریخی با آرژانتین فقط 5-6دقیقه بازی کرد که می فرمائید مسی رو کلافه کرد
sirvan.f
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۷، ۲۲:۳۵
هیچکس فراموش نکرده.روزی که صادق محرمی با پرسپولیس قرارداد بست هیچ خبرنگاری دور و بر ساختمون باشگاه نرفته نبود.حتی عکاس های رسمی باشگاه هم حاضر نشده بودن از لحظه ی ثبت قراردادش عکس بگیرن.امثال داود کاشانی و اسماعیل بیگی هم که بلافاصله دویستا سلفی با بازیکنای جدید میگیرن اصلا عکسی منتشر نکردن و فکر کنم تا چندوقت اصلا نمیشناختنش.شما میتونید از لحظه ی ورود به باشگاه و امضای قرارداد علوان زاده و درویشوند و حامد آقایی هم عکس پیدا کنید اما از صادق محرمی هیچی.ورودش برای کسی اهمیتی نداشت چون یه بازیکن ناشناخته و عادی از تیم سقوط کرده ی ملوان بود.قبلا هم گفتم و واقعا به این گفتم معتقدم که اگه پرسپولیس نبود این آقا یا با صبا سقوط میکرد یا با مشکلات و اعتصابای پیاپی و تمرین نکردنای نفت پیشرفتش متوقف میشد یا تو ملوان لیگ یک توپ میزد یا نهایتا اگه خیلی خوش شانس و خوش بخت میبود الان سایپا بازی میکرد.تمام چیزایی که الان داره رو همه از پرسپولیس داره(درسته سعی و تلاشش عامل اول پیشرفتشه ولی سعی و تلاش هم تو پرسپولیس تو مسیر درست انجام شد-مثلا تو نفت دائم الاعتصاب!!!!!چقدر سعی و تلاشش نتیجه میداد؟یا تو صبایی که سقوط کرد لیگ دو و امروز هفتا خورده یا حتی اگه تو ملوان میموند چقدر نتیجه ی تلاشش رو میدید؟) به نظرتون اگه پرسپولیس نبود تو خواب هم میتونست ببینه که داره جلوی ژاوی بزرگ جولان میده و یکی یکی یارای ژاویو دریبل میزنه؟مطرح شدن و تیم منتخب aclانتخاب شدن و اسم رسم پیدا کردن تو آسیا چی؟اگه پرسپولیس نمیومد الان تو ایران هم اسم و رسم نداشت.مثلا جلال الدین علی محمدی که اول فصل قبل برای پرسپولیس ناز کرد و رفت سپاهان الان چی به دست آورده؟یا سعید آقایی یا امیرارسلان مطهری.من بازم تکرار میکنم که سو تفاهم نشه.من معتقدم نیستم خودش هیچکارست و فقط پرسپولیس باعث پیشرفتش شده من معتقدم با تلاش خودش به اینجا رسیده ولی پرسپولیس راه درست و صحیح تلاش کردن رو بهش نشون داده و امکانات پیشرفت رو براش فراهم کرده.اردوهای خارجی.بدنسازخوب مثل مارکو.سرمربی بازیکن ساز مثل برانکو .بازی کنار بهترین بازیکنای ایران.همه ی اینا امکاناتی بوده که تو مسیر تلاش محرمی بودن و کمکش کردن که یک قدمش تو پرسپولیس اندازه ی ده قدم و بیست قدمش تو ملوان و صبا و نفت نتیجه بده.بازم میگم صادق داره نون بازوشو میخوره ولی با شرایطی که بالاتر گفتیم.چون اگه صرفا پرسپولیس بود و تلاش کردن نبود امثال علوان زاده و آقایی و درویشوند هم مثل محرمی میشدن
حمید
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۷، ۰۰:۴۳
سلام به شقایق عزیز.

1- طاهری رو با اختلاف بهترین مدیر عامل پرسپولیس بعد از انقلاب می دونم و تصور می کنم علی رغم همه هجمه های غیرمنصفانه ای که علیه ش صورت گرفت و همچنان میگیره اکثر قریب به اتفاق هوادارای پرسپولیس هم همین نظر رو دارن. تنها نقطه ضعفش این بود که بر خلاف چیزی که تو میگی م. الف. رو از باشگاه ننداخت بیرون. فقط اجازه نداد دوربین ها وارد باشگاه بشن. و گرنه همه توضیحات رو به اعتراف همکار همین آقای م. الف. _جناب عادل خان فردوسی پور_ بهش داده بود و مهدی امیرپور هم در نهایت خیانت در امانت هیچکدوم از اون توضیحات رو در این سایت به ما ارائه نکرد. بعلاوه درسته طاهری کنفرانس مطبوعاتی نذاشت اما به جاش توضیحات کاملی در برنامه شب های فوتبالی داد. ای کاش واقعا مهدی امیرپور رو از باشگاه انداخته بود بیرون تا تو هم امروز درغگو نشده بودی. اصلا ای کاش با لگد انداخته بودش بیرون. یه جورایی به سبک اریک کبیر اما سریع تر، قوی تر و بالاتر. جوری که بعد از 20 سال افسوس نخوره که چرا محکمتر نزد.

2- با بقیه حرفات قاعدتا نباید مخالفتی داشته باشم و ندارم. امیدوارم کسانی مثل مسلمان و محرمی فریب افسون شهر نقره مهتاب رو نخورن و قدر این قبای ژنده سرخ اما بی نهایت ارزشمند رو به همون اندازه ای که هست درک کرده باشن.
۵
فرزاد مهریار
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۷، ۰۱:۰۹
از سرکار خانم شقایق اشک ریز به خاطر این متن زیبا تشکر می کنم اما علت دلخوری هواداران پرسپولیس از ایشون که من کمترین هم جزو آنها هستم :
سرکار خانم شقایق اشک ریز ؛ متاسفانه دو دسته از نویسندگان هوادار افراطی عالیجناب کی‌روش هستند : دسته اول آنها که گروهی هستند به دنبال منافع مادی مخصوصا در آستانه جام جهانی دنبال بلیت روسیه هستند . و گروه دوم که ذوب در کاریزمای شخصیتی سرمربی تیم ملی هستند حال اگر ناراحتی ای هم از برانکو و پرسپولیس داشته باشند که دیگر نور علی نور است . به نظرم شما از دسته دوم هستید و بر خلاف دیگران دنبال منافع مادی نیستید که این خودش نشانه ای مثبت است ‌. لااقل شما آدم خودتان هستید و قلم فروشی نمی کنید . اما نقد من به شما و همه کسانی که مانند شما فکر می کنند اینه که با بت سازی از یک انسان موفق اجازه نقد سرمربی تیم ملی رو نمی دهید . در حالی که همون طور که اول گفتم کارلوس کی‌روش هر چه باشد بالاخره یک انسان است با تمام نقاط قوت و ضعف مخصوص به خودش . همین مقدس سازی از یک انسان در سطح مملکت قرنهاست که باعث ریشه دواندن فرهنگ استبداد و خشونت شده و حتماً بهتر از بنده می دانید که اوضاع نابسامان ایران هم ناشی از همین فضای استبداد زده است . فرض بفرمایید اگر راه انتقاد سازنده از کارلوس کی‌روش باز بود آیا باز هم این فضای بی منطق استادیومی در حمایت از علی کریمی به راه می افتاد؟ اصلا خود سرمربی تیم ملی حاضر بود در حمایت از فدراسیون سرتاپا فاسد فوتبال این چنین محبوبیتش را قمار کند؟ سرکار خانم شقایق اشک ریز ؛ این کشور رنجور و بیمار و مصیبت زده را ببینید ؛ آیا قبول ندارید قدرت بی حد و اندازه فساد می آورد؟ جسارتا اکنون که مشخص شده است سرمربی تیم ملی بازی با تیم قحطی زدگان سیرالئون و تیم قرقیزستان رو به رویارویی با تیمهایی نظیر کرواسی و سوئیس و مکزیک ترجیح داده است ، آیا شائبه ای از فساد در این موضوع نمی بینید؟ بحث کیفیت پایین پیراهن های شرکت آلشپورت را چطور؟ من قرارداد اسپانسرینگ رو درک می کنم ولی آیا بعد از آن که عالیجناب کی‌روش حق اسپانسرینگ صدهزار دلاری شرکت آلشپورت رو دریافت کردند ، کیفیت پیراهن های تیم ملی در شأن ایران تیم اول آسیا شد؟ یا بزرگوار فقط باید تعصبشان را با زانو زدن و پرچم ایران دست گرفتن نشان دهند؟بارها گفته ام که راهی که عالیجناب کی‌روش در پیش گرفته مشابه راه نادر شاه افشار است. برادر فاتحی که خشونت طلبی و غرور بیجایش تمام فتوحاتش را بر باد داد . نادر را سردارانش کشتند . خانم اشک ریز تصور کنید راه نقد سرمربی تیم ملی باز بود . آیا ایشان به همین سادگی از زیر وظایفش در نظارت بر تیم‌های پایه در می رفتند؟ آیا این طور با همه ارباب و رعیتی برخورد می کردند خانم اشک ریز ! با کمال تأسف باید گفت که رسانه‌ها با گل آلود کردن آب و ایجاد تنش بین این دو سرمربی با دانش ، قصد صید ماهی های درشت دارند . همین چند روز پیش دیدم و شنیدم که برانکو از آرزوی سرمربیگری در تیم ملی کرواسی گفت و نود و آی اسپورت در کمال ناجوانمردی آن را به جانشینی کی‌روش انعکاس دادند و منتشر کردند . یا در مطلب قبلی برانکو حاضر نشد به دیدار کی‌روش برود اما هم ملی پوشان پرسپولیس را در پروژه سخت ریکاوری تیم ملی شرکت داد و هم گفت که هر موقع فدراسیون بگوید ملی پوشان پرسپولیس را در اختیار تیم ملی قرار خواهد داد . درست بر خلاف مربی آلمانی استقلال که به دیدار کی‌روش رفت و بگو بخند کرد ولی کمتر از ۲۴ ساعت بعد با مخالفت با در اختیار گذاستن ملی پوشان استقلال باعث لغو دیدار تدارکاتی تیم ملی شد . آیا کسی از رفتار مزورانه وینفرید شفر چیزی نوشت؟ یا دوگانه کاذب کی‌روش_برانکو نباید خراب شود؟ به راستی از این دوگانه کاذب چه سودی می برند؟ جز اینکه فضای فوتبال ایران متشنج می شود ؟ و البته کلیک خور سایتها زیاد می شود ؟ یا خبرگزاری دولت آنلاین از فدراسیون پنج ستاره سهمیه بیشتری از بلیت روسیه می گیرد؟ این همه دلخوری در دو سال مگر با یک جلسه حل می شود که شما توقع دارید با یک جلسه بین کی‌روش و برانکو همه چیز درست شود؟
در پایان این وجیزه طولانی از شما و همفکرانتان می خواهم که راه خردورزی و تعامل و آیین گفتگو را سد نکنید . دیر یا زود عالیجناب با کوله باری مشحون از خدمات و اشتباهات از ایران می روند ولی آیا بعد از او دیگر مربی خارجی ای به فوتبال ایران نخواهد آمد؟ به این فکر باشید که دوران پسا کی‌روش دوران ارتجاع نباشد . جانشین احتمالی او مربی ای در سطح او یا بزرگتر باشد و البته اهل تعامل و همکاری و وظیفه شناسی باشد و البته ما هم نه او (و نه هیچکس دیگری را ) چنان بت نکنیم که به خصلت ایرانی استبداد دچار شود.ممنون از شما و اینکه حوصله به خرج می دهید و این متن طولانی را خواهید خواند...
۲
&
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۷، ۱۱:۳۰
الان مثلا چی شد؟ اون همه اراجیفی که قبلا نوشتی و تهمت زدی و توهین کردی رفع و رجوع شد؟؟ عجیبه وسط بحث وفاداری بازیکنان پرسپولیس از ناجی المانی تون حرفی نزدید
علیرضا
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۷، ۱۲:۴۹
همون روزی که فضای مجازی با ادمین های جور واجور خبر از پیشنهاد تیم های اروپایی به محرمی رو میدانند گوشزد کردم که هیمین محرمی اخر فصل برامون طاقچه بالا میذاره این محرمی به فرض دیریبل خوب میزنه کلا 2 تا پاس گل داده تو این همه بازی پس چرا این همه سرش دعوا هست
انقدر که این پیشنهاد داره علیپور آقای گل نداره فقط امیدوارم که این پنجره باز شه این بی تعصب ها هم هر جا دوست دارن برن . تک تک اینها رو برانکو احیا کرد حالا برای برانکو هم خط و نشون میکشن
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر