فهرست
3 فصل برابر با 7فصل/ سپاهان و تغییرات
3 فصل برابر با 7فصل/ سپاهان و تغییرات

3 فصل برابر با 7فصل/ سپاهان و تغییرات

آی اسپورت- سپاهان، سالها الگوی فوتبال ایران بود. تیمی که به ندرت دست به تغییر سرمربی می زد و به ندرت هم موفق نمی شد. بعد از رفتن محمدرضا ساکت اما، شایعاتی که در زمان او وجود داشت، قوت بیشتری گرفت، تغییر مربیان استارت خورد و سپاهان هم «ایرانی» شد.

برای سومین سال متوالی، سپاهان قبل از پایان فصل دست به تغییر سرمربی اش می زند. آخرین بار در لیگ سیزدهم بود که یک نفر از اول تا آخر فصل، روی نیمکت آنها نشست. در 3 فصل اخیر، 6 بار سرمربی آنها تغییر کرده درحالیکه در 7 دوره ابتدایی لیگ هم 6 نفر روی نیمکت سپاهان به عنوان سرمربی نشستند.

باشگاهی که سابقه حضور بیش از دو فصل فرهاد کاظمی، دو فصل امیر قلعه نویی و بیش از دو فصل زلاتکو کرانچار را دارد حالا به دام تغییرات متوالی افتاده است. قهرمانی آنها در لیگ سیزدهم با فرکی رقم خورد درحالیکه او 23 بازی سرمربی بود. قهرمانی های دوره های دوم، نهم، دهم و یازدهم هم بدون هیچ تغییری در طول فصل روی نیمکت مربیان به دست آمد.

 

لیگ 16

در 24 هفته ابتدایی، عبدالله ویسی سرمربی بود و در 6 هفته پایانی، زلاتکو کرانچار همه کاره آنهاست.

 

لیگ 15

حسین فرکی، سرمربی 11 بازی اول سپاهان بود. بعد از او، ایگور استیماچ سرمربی شد ولی او بعد از 15 بازی رفت تا قاسم زاغی نژاد در 4 هفته پایانی عنان کار را به دست بگیرد.

 

لیگ 14

فصل را با زلاتکو کرانچار استارت زدند ولی او بعد از 7 بازی رفتنی شد و نوبت در 23 بازی بعدی فصل به حسین فرکی رسید.

 

لیگ 13

آخرین مرتبه ای که سپاهان تنها یک سرمربی در طول یک فصل داشت: زلاتکو کرانچار.

 

لیگ 12

در تمام طول این فصل، کرانچار روی نیمکت سپاهان نشست.

 

لیگ 11

فصل با لوکا بوناچیچ شروع شد ولی او بعد از 9 بازی در یک کودتای موفق برکنار شد. تا سرمربی بعدی استخدام شود، کریم قنبری در 3 بازی همه کاره نیمکت بود ولی از هفته سیزدهم تا پایان فصل یعنی در 22 بازی زلاتکو کرانچار عنان کار را در دست گرفت.

 

لیگ 10

امیر قلعه نویی هدایت شان را برعهده داشت.

 

لیگ 9

امیر قلعه نویی از استقلال طرد شده راهی اصفهان شد و روی نیمکت شان نشست.

 

لیگ 8

فصل با انگین فیرات استارت خورد. ولی تا پایان آن سال، نوبت به حسین چرخابی و فرهاد کاظمی و حتی بیژن طاهری هم برای یک بازی رسید.

 

لیگ 7

نیم فصل اول لوکا بوناچیچ، سرمربی شان بود و در نیم فصل دوم این پست به ژوروان ویرای برزیلی رسید. کریم قنبری بین رفتن اولی و آمدن دومی، در یک بازی برابر پگاه، سرمربی بود.

 

لیگ 6

لوکا بوناچیچ سرمربی شان بود.

 

لیگ 5

هدایت شان را به ادسون تاوارس سپرده بودند.

 

لیگ 4

فصل با فرهاد کاظمی شروع و با استانکو تمام شد.

 

لیگ 3

فرهاد کاظمی، سرمربی شان بود.

 

لیگ 2

فرهاد کاظمی روی نیمکت شان حضور داشت.

 

لیگ اول

استانکو روی نیمکت شان نشست.

۱ ۱  
آی اسپورت
2017-03-19 20:25:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
هواداران متوهم تراکتوری!
يكشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۵، ۲۳:۴۹
سپاهان فقط در صورتی مدعی میشه که مثل سالهای قبل میلیاردی خرج کنه و همه ی ستاره های لیگ رو جمع کنه،با کنارگذاشتن ویسی مشخص شد از جوانگرایی و صرفه جویی در هزینه پشیمون شدن و از الان کرانچار رو آوردن که بتونه یه تیم جدید تو فصل بعد بسازه.امسال سپاهان تو نقل و انتقالات خیلی فعال خواهد بود و با وجود بودجه نامحدودی که کارخونه فولاد در اختیارشون میذاره میتونن بهترین هارو بخرن.حدس میزنم از این تیم ۲۰درصد هم تو لیگ بعدی در سپاهان نمیمونن
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر