فهرست
بررسی گزینه‌های قضاوت دربی؛ یکی از این دو نفر
بررسی گزینه‌های قضاوت دربی؛ یکی از این دو نفر

بررسی گزینه‌های قضاوت دربی؛ یکی از این دو نفر

آی اسپورت – احتمالا در کمیته داوران این سوال مطرح شده که داور دربی ۸۸ فغانی باشد یا سیدعلی؟ فریدون اصفهانیان رئیس کمیته داوران اعلام کرد که داور بازی استقلال و پرسپولیس، فردا مشخص خواهد شد. اتفاقی که پیش‌بینی‌ها برای این انتخاب را به اوج رسانده است. با نگاهی به اسامی داوران این هفته، نام دو داور برای دربی می‌درخشد. از آن جایی که معمولا در لیگ ایران، قبل از دربی تهران به داور آن مسابقه استراحت می‌دهند تا سوت قبل از دربی‌اش حاشیه‌ساز نشود، در این هفته دو داور برجسته سوت نزدند.

ابتدا سیدمهدی سیدعلی که اتفاقا فصل خوبی را سپری کرد. سیدعلی تا این مقطع از فصل طبق نظر کارشناسان داوری برنامه نود، هیچ اشتباه تاثیرگذاری در قضاوت‌هایش نداشت. سیدعلی در هفته نخست دیدار نساجی و ذوب‌آهن را سوت زد، هفته سوم قاضی مسابقه استقلال و تراکتورسازی بود و در هفته ششم هم قضاوت بازی سایپا و فولاد بر عهده او بود. سه آزمونی که از آن سربلند بیرون آمد. فصل گذشته هم سیدمهدی سیدعلی جزو کم‌اشتباه‌ترین داورهای لیگ بود.

 سیدعلی در ۱۴ مسابقه‌ای که در لیگ هفدهم سوت زد، فقط ۷ اشتباه تاثیرگذار داشت که او را در رده‌های بالایی جدول کم‌اشتباه‌ترین داورهای لیگ قرار داده بود. دیگر داوری که شانس بالایی برای قضاوت دربی ۸۸ دارد، علیرضا فغانی است. قاضی دیدار رده‌بندی جام جهانی ۲۰۱۸ هم در این هفته قضاوتی نداشت تا شایعه حضورش در دربی پررنگ‌تر شود. هر چند که خود فغانی در صفحه شخصی‌اش این موضوع را تکذیب کرد و گفت: «هنوز چیزی به من اعلام نشده است و من تابع تصمیمات کمیته داوران هستم»

 

90tv

     
آی اسپورت
2018-09-23 20:10:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر