فهرست
تحول زانه و استرلینگ در فلسفه پپ
تحول زانه و استرلینگ در فلسفه پپ

تحول زانه و استرلینگ در فلسفه پپ

آی اسپورت- درباره آن بازیکنانی از من سیتی که نتوانستند با سیستم پپ گواردیولا هماهنگ شوند صحبت های زیادی شد و حرف های زیادی زده شد. خیلی ها می گفتند آن ها زود از تیم می روند، اما روز یکشنبه روزی بود که همه چیز درباره آن ها مشخص شد.

لروی زانه و رحیم استرلینگ در دوران کوتاه حضورشان در من سیتی فراز و نشیب های زیادی داشتند، اما در بازی با آرسنال قهرمانان تیمشان بودند که باعث برد و کسب 3 امتیاز شدند. البته ستاره های قدیمی، داوید سیلوا و یایا توره هم مطمئنا نقش خودشان را ایفا کردند و کوین دی بروین، یکی دیگر از بازیکنانی که گواردیولا روی او حساب ویژه ای باز کرده بود، دوباره موثر ظاهر شد. اما زانه و استرلینگ بودند که گل های تیمشان را زدند و توانستند یکی از مهم ترین بردهای فصل را برای سیتیزن ها رقم بزنند.

گواردیولا با بازی دادن به این دو در بازی های اخیر نشان داده که می خواهد هر طور شده آن ها را زودتر با سیستم تیمش هماهنگ کند. بعد از عملکرد فاجعه در بازی با لستر حالا تیم او دوباره به خوبی خودش را پیدا کرده و توانسته واتفورد و آرسنال را شکست دهد. آن هم بدون هیچ پیچیدگی ای، یعنی این که دیگر از بازیکنانش نخواسته در بعضی از مواقع از سیستم 4 دفاعی به سیستم 3 دفاعی تغییر وضعیت دهند. اگر سیتی در بازی با آرسنال شکست می خورد کار برای گواردیولا از قبل هم سخت تر می شد. اول وقتی تئو ولکات در دقیقه 5 آرسنال را به گل رساند انتظار می رفت کار سختی پیش روی سیتی باشد. مخصوصا که در هفته های اخیر افراد زیادی مقابل تیم پپ گل زده اند. اما در نیمه دوم هه چیز تغییر کرد، سیتی کنترل توپ و میدان را به دست گرفت و در نهایت هم برنده نیمه مربیان سرمربی اسپانیایی بود.

وقتی زانه پشت مدافعان آرسنال به توپ رسید و آن را وارد دروازه کرد اما شروعی برای بازگشت سیتی بود. بعد از این گل توپچی ها از لاک دفاعی بیرون آمدند و سیتی راحت تر بر بازی مسلط شد، توپ را در فضاهای خالی به حرکت در آورد و تیم ونگر را متلاشی کرد. دیگر بیشتر بازی در نزدیکی محوطه جریمه تیم مهمان بود، اما تا زمانی که استرلینگ دروازه را باز نکرد، هیچ یک از حمله های سیتی خطرناک به نظر نمی رسید.

در هفته های اخیر استرلینگ نشان داد که ازاعتماد به نفس کافی برخوردار نیست. آن عملکردهای خوب اول فصل مقابل وستهام و سوانسی دیگر دیده نمی شد و مدام منتظر بود که هم تیمی هایش به او پاس بدهند.

درباره زانه هم اوضاع همین طور بود. او در تابستان با سر و صدای زیاد به سیتی آمد و قرار بود تبدیل به یکی از استعدادهای اروپا شود. پپ گفت ستاره 20 ساله آلمانی کمی زمان نیاز دارد تا با زندگی در لیگی جدید هماهنگ شود و مادر و اعضای خانواده اش هم برای تماشای بازی های او به ورزشگاه می آیند. زانه در بازی های اخیر که فرصت بازی پیدا کرده بود تلاش زیادی کرد، مخصوصا بازی مقابل سلتیک که او نشان داد چه بازیکن بزرگی است. او در اولین فاز از پروژه بازسازی سیتی به این باشگاه آمده بود و قرار است فاز دوم آن تابستان آینده باشد.

در ماه جولای 6 بازیکن سیتی به اتمام قراردادشان می رسند و باید از این تیم بروند. بازیکنانی مانند یایا توره، شاید کولاروف، زابالتا و اوتامندی. مطمئنا برای شروع فصل آینده سیتی تیمی کاملا متفاوت خواهد بود و آن زمان است که می توان عملکرد واقعی پپ در سیتی را قضاوت کرد. در واقع تا همینجا هم می توان از سرمربی اسپانیایی تمجید کرد، چون دو بازیکن که قرار بود ستاره هایی برای آینده باشگاه باشند در مدتی کم نشانه هایی از پیشرفت و هماهنگ شدن نشان داده اند و به خوبی سیستم و فلسفه مورد علاقه پپ را اجرا می کنند.

 

۳    
آی اسپورت
2016-12-19 17:13:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر