فهرست
ضربه به پاشنه آشیل؛ حمله هوایی فرشاد
ضربه به پاشنه آشیل؛ حمله هوایی فرشاد

ضربه به پاشنه آشیل؛ حمله هوایی فرشاد

آی اسپورت- استقلال گل خورد، با ضربه سر هم خورد. تا این‌جا شاید اتفاق عجیبی نیفتاده باشد اما قضیه وقتی جالب می‌شود که بدانیم یکی از کوتاه‌قدترین بازیکنان میدان این ضربه را وارد دروازه استقلال کرد. فرشاد احمدزاده ۱۶۸ سانتی‌متری بالای سر بازیکنان استقلال پرید و یک گل زیبا را به این تیم تقدیم کرد. اگرچه گل خوردن استقلال با ضربه سر از یک بازیکن کوتاه‌قامت شاید جالب باشد اما اتفاقی نیست که برای هیچ کدام از طرفین کم پیش بیاید. استقلال تیمی است که روی گل‌خوردن از ضربات سر تبحر دارد. کافی است فقط ۵بازی اخیر این تیم را مرور کنیم. آبی‌های پایتخت دو گل مقابل پاختاکور در آسیا دریافت کردند. یکی از این دو گل را دراگان چران با ضربه سر وارد دروازه کرد. بازیکنی که در حضور دانشگر بدون مزاحمی توانست کارش را انجام داده و گل تیمش را به ثمر برساند.

آبی‌ها در بازی با الاهلی یک کلین‌شیت را به نام خودشان ثبت کردند اما بازی با الشرطه هم باز با یک گل با سر همراه بود. یک ضربه کرنر و باز هم یک ضربه سر بدون کوچکترین مزاحمتی از سوی مدافعان استقلال. در فینال جام حذفی هم سهم تراکتور یک گل با ضربه سر بود. در این بازی هم ضربه ایستگاهی دژاگه به آخرین بازیکنی که مقابل دروازه استقلال و در کنار وریا غفوری ایستاده بود رسید و او هم به زیبایی وظیفه‌اش را انجام داد. در بازی مقابل فولاد هم نوبت فرشید باقری بود که مانند چند تجربه‌ای که داشت با نپریدن باعث به ثمررسیدن گل فولادی‌ها شود و حسابی هواداران استقلال را از خودش شاکی کند.

اگرچه فرشاد احمدزاده با قد کوتاهش توانست دروازه استقلال را باز کند اما این اتفاق را فقط نباید به حساب ضعف مدافعان استقلال گذاشت. آمار این بازیکن سابق پرسپولیس نشان می‌دهد که او برخلاف تصور در این زمینه تبحر خاصی دارد و آمار جالبی در گل‌زدن با سر از خودش به ثبت رسانده است. او بر اساس آمار حدود نصف گل‌هایش را با ضربه سر به ثمررسانده که برای بازیکنی با فیزیک او آمار جالبی است. 

احمدزاده پس از مدت‌ها ناکامی و دوران ناموفق لژیونری‌اش حالا در ترکیب جواد نکونام جا افتاده و می‌خواهد در قامت یک مهره کلیدی یکی از مدعیان اصلی قهرمانی با تیمش باشد. 

۴    
آی اسپورت
2020-11-21 02:20:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر