فهرست
از آریا جسور هاسه گاوا چه خبر؟
از آریا جسور هاسه گاوا چه خبر؟

از آریا جسور هاسه گاوا چه خبر؟

آی‌اسپورت- بازیکن ایرانی-ژاپنی تیم ناگویا کرامپوس ژاپن زمانی مورد توجه کارلوس کی روش قرار گرفته بود اما او هنوز به تیم ملی ژاپن هم راه نیافته است. آریا جسور هاسه گاوا در یک دوره زمانی نامش در فوتبال ایران به عنوان یکی از استعدادهای مدنظر کارلوس کی روش برای بازی در تیم ملی پیچید اما وقتی مشخص شد که او برای پیوستن به تیم ملی ایران با توجه به قوانین کشور ژاپن دچار تردید شده نام او به همان سرعت در ادبیات فوتبال ایران کمرنگ شد. آریا جسور هافبک 29 ساله از پدر ایرانی و مادری ژاپنی است که سابقه در تیم ملی زیر بیست ساله های ژاپن را هم دارد. اما آنچه مانع از پیوستن آریا به تیم ملی ایران شد این بود که براساس کشور ژاپن اگر او تابعیت کشور دیگری را بگیرد آن وقت تابعیت ژاپنی اش لغو خواهد شد.

با این وجود و در حالی که انتظار می رفت آریا جسور به تیم ملی ژاپن دعوت شود اما او در این زمان به تیم ملی دعوت نشد و به نظر می رسد که با توجه به سن و سالش شانس کمتری برای بازی در تیم ملی سامورایی داشته باشد.

 

از آریا چه خبر؟


آریا جسور هاسه گاوا قبل از جام جهانی 2014 و در حالیکه 25 ساله بود از طرف کی روش مورد توجه قرار گرفت اما همان زمان گفته شد او برای حضور در ایران درخواست بادیگارد داشته و مورد تایید قرار نگرفته است. با این حال و در حالی که سرمربی تیم ملی ژاپن نامش را در اردوی قبل از جام جهانی در لیست قرار داده بود در لیست نهایی و 23 نفره تیم ملی ژاپن در سال 2014 قرار نگرفت.


او در آن سال ها در تیم اف سی توکیو بازی می کرد و در سال بعد از آن به سرزو اوساکا پیوست و در یک فصل در 49 بازی که انجام داد 9 گل برای این تیم به ثمر رساند و به تیم رئال ساراگوسا در لالیگای 2 انتقال پیدا کرد. او در 8 بازی در لالیگا2 و 1 بازی در کوپا دل ری برای این تیم انجام داد و سپس به تیم شانون بلمار پیوست. آریا فصل 2017 جی لیگ را در تیم اومیا آردیجا توپ زد و در این فصل به تیم ناگویا گرامپوس پیوست. او در ناگویا در سه جام مختلف ژاپن در 23 بازی به میدان رفته است. ناگویا در حال حاضر در رتبه دوازدهم جی لیگ ژاپن قرار دارد.

۴    
آی اسپورت
2018-09-17 14:21:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر