فهرست
ماجرای کولاشیناچ و اوزیل؛ دوستِ زنگِ آخر
ماجرای کولاشیناچ و اوزیل؛ دوستِ زنگِ آخر

ماجرای کولاشیناچ و اوزیل؛ دوستِ زنگِ آخر

آی اسپورت – 1. در کارلسروهه به‌دنیا آمد، اما بوسنیایی‌الاصل است. 26 ساله و بسیار سرحال. آنقدر به بدنش می‌رسد که به او لقب هالک بوسنی را داده‌اند. لقبی که هدیه‌ای است از سوی هواداران افراطی‌اش به پاس بدن بسیار آماده‌ای که برای خود ساخته. شاید تا همین چند روز پیش که فیلم سرقت مسلحانه ماشین مسعود اوزیل منتشر شد و رشادت «سعاد کولاشیناچ» در نجات‌دادن همبازی‌اش به‌چشم آمد، کمتر کسی می‌دانست که او در تمرینات بدنسازی‌اش همیشه یک شمشیر همراه دارد، اما دارد. به‌لطف فضای مجازی حالا کلیپ‌های تمرینات بدنسازی سنگین او در موبایل صدها میلیون عشق فوتبالی در سراسر دنیاست که به او می‌نگرند که به وقت کار‌کردن با دستگاه‌های بدنسازی یک شمشیر در دست دارد. اسمش سعاد است. می‌شد حتی سعید خواندنش، اما ریشه اسمش عربی است. از همان سعد می‌آید یعنی خوشبختی. جالب‌تر اینکه اسم مسعود اوزیل هم همین ریشه مشترک را دارد.

2.سال‌ها در آلمان بازی کرده تا بتواند به آرسنال بیاید. جایی که برای او جزیره آرام خوشبختی است. او سال‌ها برای تیم‌های پایه آلمان بازی کرد، اما در 2013 به تیم‌ملی بوسنی و هرزگوین پیوست. تا امروز برای آنها 25 بازی ملی را هم برگزار کرده. از 2011 تا 2017 در شالکه بازی کرد و آنجا تبدیل به یکی از بهترین چپ‌های بوندس‌لیگا شد تا اینکه به آرسنال پیوست. آرسنال برای او همانجایی بود که باید باشد. بعد از 6 سال بازی در تیم پرطرفداری مثل شالکه، یک تغییر تیم برای سعید، ضروری بود. آرسنال هم پرتماشاگر بود و هم تاریخی غنی داشت. او در این تیم شماره 31 را پوشید و در پست خودش جا افتاد. 51 بازی در دو سال برای او آمار خوبی است.

3.«آنها نمی‌دانستند که اوزیل تانک همراهش دارد» این حرف بامزه یکی از هواداران آرسنال زیر کامنت‌های خبری بی‌بی‌سی است. خبر چه بود؟ حمله مسلحانه دو موتورسوار به ماشین مسعود اوزیل برای ربایش اتومبیلش. نتیجه؟ شکست مطلق برای دو موتورسوار قمه به‌دست. آنها فکر همه‌چیز را کرده بودند غیر از تانک بوسنیایی که بغل‌دست رفیقش ایستاده بود. تانک یکی از سه لقب پرطرفدار سعید است. لقب اولش همان هالک است و لقب سوم تخریب‌گر! با توجه به فیلمی که از او مقابل دو موتورسوار مسلح دیدم هر سه لقب به او می‌آید!

4.«همه به دوستی مثل او نیاز دارند» این فقط بخشی است از توئیت‌های هواداران سعاد است که حالا بیشتر از همیشه قهرمان خود را تشویق می‌کنند. حالا فیلم ویدئوی دیگری در فضای مجازی دست‌به‌دست می‌گردد که در آن، اوزیل و اوبامیانگ دوبازیکن آرسنال در پاسخ به سوال مجری برنامه اسم «سعادکولاشیناچ» را بر زبان آوردند. سوال چه بود؟ اگر قرار باشد برای دعوا یک هم‌تیمی را با خودتان ببرید انتخابتان چه‌کسی است؟

5.او از آن دوست‌های مناسب برای زنگ آخر مدرسه است. از همان‌ها که وقتی قرار بود بچه شرها یقه‌تان را بگیرند، پشت‌شان پنهان می‌شدید. آدم شری نیست و برعکس بسیار روحیه دوست‌داشتنی و مهربانی دارد، اما از دعوا و درگیری نمی‌ترسد. جانش و سلامتش را به خطر انداخت تا از مسعود اوزیل و ماشینش نگهداری کند و این اتفاقی است که برای کمتر فوتبالیستی رخ می‌دهد. سعاد اما هوای دوستانش را دارد. او همان گزینه مطلوب برای رفاقت در زنگ آخر کلاس است. دستتان را می‌گیرد و از مدرسه خارجتان می‌کند و همه قلدرهای کلاس، ناچارند راهشان را بکشند و بروند. کسی با تانک در نمی‌افتد!

 

فرهیختگان 

۶    
آی اسپورت
2019-07-28 12:10:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر