فهرست
امیدهای ناپولی با آنچلوتی
امیدهای ناپولی با آنچلوتی

امیدهای ناپولی با آنچلوتی

آی اسپورت - کارلو آنچلوتی به‌عنوان تنها بازمانده روی نیمکت تیم‌های مدعی سری A بهترین فرصت را دارد که به انتظار 30ساله ناپولی برای قهرمانی لیگ ایتالیا پایان دهد. البته آمدن آنتونیو کونته به اینترمیلان هم این انتظار را به‌وجود آورده که نراتزوری به سلطه طولانی یوونتوس بر فوتبال ایتالیا پایان بدهد که فصل جدیدش شنبه شروع می‌شود.

نایب‌قهرمان فصل 2019-2018 بعد از سال‌های درخشش دیه‌گو مارادونا و قهرمانی در 1987 و 1990 نتوانسته بر قله فوتبال ایتالیا قرار بگیرد. کار آنچلوتی از بازی در زمین فیورنتینا شروع می‌شود، ساعاتی بعد از آنکه یوونتوس با مربیگری مائوریتزیو ساری تلاش برای کسب نهمین قهرمانی متوالی در سری A را در ورزشگاه پارما آغاز می‌کند.

اینتر به مالکیت چینی‌ها نیز مربی‌اش را تغییر داده و کونته، مربی سابق یوونتوس و چلسی را به ایتالیا بازگردانده. مارکو جامپائولو مربی میلان شده و پائولو فونسکا که تنها مربی غیرایتالیایی در میان مدعیان است، راه رم را در پیش گرفته.

ساری دو فصل قبل ناپولی را به نایب‌قهرمانی رساند در حالی که چهار امتیاز کمتر از یوونتوس داشت و بعد به چلسی رفت. حالا ساری 60ساله به ایتالیا برگشته چون تیم قهرمان بعد از پنج فصل پرجام با ماسیمیلیانو آلگری به‌دنبال تغییر مسیر بود. تصمیم ساری به‌عنوان یک ناپلی مورد قبول مردم شهرش قرار نگرفته. لورنزو اینسینیه، کاپیتان ناپولی گفت: «برای ما ناپلی‌ها این یک خیانت بود. حالا باید به هر قیمتی شده او را شکست دهیم.»

آنچلوتی سال دوم از قرارداد سه‌ساله‌اش را آغاز می‌کند و این فصل به‌دنبال جام است. این مربی 60ساله در پنج لیگ بزرگ اروپا قهرمان شده اما آخرین قهرمانی لیگ کشورش در سال 2004 با میلان بوده. او در حالی به ناپل آمد که سه قهرمانی اروپا را با میلان و مادرید به‌دست آورد و در دو سال مربیگری در چلسی قهرمان لیگ برتر شد. او می‌گوید از فصل پرتغییر اول کارش در ناپولی چیزهای زیادی آموخته: «ما تیر را به عقب کشیده‌ایم، حالا آماده رها کردنش هستیم.»

تیم آنچلوتی با آمدن کاستاس مانولاس مدافع، الیف الماس هافبک و ایروینگ لوسانوی بال در همه پست‌ها تقویت شده.

اینتر هم با آمدن کونته که سه قهرمانی پیاپی لیگ در سال‌های 2014-2012 به‌همراه یوونتوس داشت و با چلسی در سال 2017 قهرمان لیگ برتر شد، تغییر شکل داده. روملو لوکاکو، مهاجم بلژیکی از منچستریونایتد آمده به اضافه دو هافبک؛ استفانو سنسی و نیکولو بارلا. درباره آینده مائورو ایکاردی که گفته می‌شود مورد توجه ناپولی است، همچنان ابهام وجود دارد. اینتر آخرین‌بار در سال 2010 با ژوزه مورینیو قهرمان ایتالیا شده و کارش در فصل 2020-2019 را با بازی خانگی مقابل تیم تازه صعودکرده لچه شروع می‌کند. اینتر فصل قبل به‌دلیل تفاضل گل بهتر آتالانتا در رده چهارم قرار گرفت.

 ایران ورزشی

     
آی اسپورت
2019-08-22 23:44:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر