فهرست
مهدی‌هایی که به باورشدن نیاز دارند
مهدی‌هایی که به باورشدن نیاز دارند

مهدی‌هایی که به باورشدن نیاز دارند

آی اسپورت - لابه‌لای تمام نمایش‌های دلنواز پرسپولیس پنج سال اخیر و تمام رکوردهایی که به‌دست سرخ‌ها چندین بار جابه‌جا شد، یک نکته منفی وجود دارد که چندان به آن نگریسته نمی‌شود؛ آکادمی پرسپولیس چند سالی است که در ارائه بازیکن به تیم بزرگسالان موفق عمل نکرده. پیش از شروع این فصل، روزبه چشمی و محمدحسین کنعانی‌زادگان را به‌عنوان آخرین خروجی‌های موفق تیم‌های پایه قرمزهای پایتخت می‌دانستیم؛ دو بازیکنی که پیوستن به استقلال پس از اتمام دوران سربازی، وجه مشترکشان بود. بی‌شک، بازیکنان مستعد دیگری هم بودند که در بی‌توجهی مسئولان باشگاه، فرصت هنرنمایی برای تیم محبوبشان را زایل شده یافتند.

مهدی عبدی، آخرین محصول آکادمی پرسپولیس است. در ابتدا، خواستم بنویسم یکی از خوش‌شانس‌ترین‌ها هم است؛ ولی به یاد سال گذشته افتادم که پنجره بسته و لیست بلندبالای مصدومین، میدان‌های بزرگی را به جوانانی نظیر احسان حسینی، سعید حسین‌پور و محمدامین اسدی رساند و آنها از این بخت استفاده نکردند. درست است گلی که در شهرآورد 90 روی حرکت مهدی عبدی به‌ ثمر رسید، محصول اشتباه سیدحسین حسینی بود؛ ولی مهاجم قائمشهری امیدهای پرسپولیس نشان‌ داد که شایستگی دیدن لبخند شانس را داشته.

پدیده فصل پرسپولیس با یک گل انفرادی و یک گل با ضربه سر مقابل پیکان نام خود را دوباره سر زبان‌ها انداخت و خاطره اخراجش مقابل این رقیب در دور رفت را به باد فراموشی سپرد؛ آن‌ هم در شرایطی که کرونا میان سرخ‌پوشان و کریستین اوساگوانا فاصله انداخته و کسی خبر ندارد که در کدام گوشه جهان حسابی به آنتونی استوکس خوش می‌گذرد.

نمو تدریجی مهدی عبدی ما را به‌ یاد رشد تدریجی مهدی طارمی در لیگ چهاردهم می‌اندازد؛ در سالی که به جز علی دایی و حمید درخشان، عده انگشت‌شماری در فصل تلخ پرسپولیس روی او حساب باز می‌کردند.

حال که درخشش طارمی در پرتغال برق چشمان سران بنفیکا را گرفته و حتی بنا بر برخی شایعات یک چشم دیه‌گو سیمئونه را هم به ویلا دو کونده (محل باشگاه ریو آوه) خیره کرده، ما نیز به این فکر می‌افتیم که چرا باشگاهی با پشتوانه و قابلیت‌های پرسپولیس مهدی‌های بعدی را با هزینه نازل برای خود نسازد؟ چرا مثل رقیب سنتی که برای جبران جدایی ستاره‌هایش روی جوانانی نظیر سیدمجید حسینی، اللهیار صیادمنش، مهدی قایدی و عارف غلامی سرمایه‌گذاری کرده و نتیجه آن را هم دیده، روی جوان‌هایش حساب باز نکند؟

یحیی گل‌محمدی به‌عنوان سرمربی‌ای که چندان هم سن و سالی از او نگذشته، می‌تواند با بازیکنان آینده‌دار باشگاه ارتباط مثمرثمری برقرار کند و با شکوفایی استعداد آنها، تیمش را هم مسلح‌تر کند. او می‌تواند از عبدی شروع کند؛ جوانی بی‌حاشیه و پرتلاش که در پست تخصصی‌اش نیز کمبود مهره پرسپولیس را آزار می‌دهد.

۹ ۱  
آی اسپورت
2020-07-01 20:27:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
Ali
پنجشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۹، ۰۰:۰۵
کیسه درامدزایی کرده؟
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر