فهرست
میانبری از کاتالان
میانبری از کاتالان

میانبری از کاتالان

آی اسپورت- متاسفانه قرار گرفتن در موقعیتی که برای خرج کردن 198 میلیون پوند تصمیم بگیریم، برای بیشتر ما هرگز اتفاق نمی‌افتد. اما این وضعیتی است که بارسلونا پس از فروش نیمار به پاری‌سن‌ژرمن با آن مواجه است. آنها دوبرابر رکورد نقل و انتقالات دنیا در سال گذشته پول نصیبشان شده و حالا باید برای آن تصمیمی بگیرند. جایگزین کردن بازیکنی با این ستاره برزیلی کار ساده‌ای نیست و یکی از دلایلش این است که این جدایی چیزی نبود که بارسا به این زودی انتظارش را داشته باشد.

این در حالی است که باشگاه از مدت‌ها پیش به دنبال جایگزینی برای آندرس اینیستا بود و پیش بینی نمی‌کرد در میان روزهایی که در حال برطرف کردن نیازش است، با جوانترین عضو مثلث هجومی مرگبارش مجبور به خداحافظی شود. نیمار در همین مثلث به دوران اوج فوتبالش رسیده بود و ترک بارسا حداقل از نگاه هواداران بارسا و هم‌تیمی‌هایش چندان منطقی نبود. اگرچه بارسا در ازای فقدان نیمار سرمایه خوبی گیرش آمد اما چیزی که اکنون اهمیت دارد این است که باید برای این سرمایه هنگفت تصمیم درستی گرفته شود تا جایگزین مناسبی برای نیمار پیدا شود.

مذاکرات فشرده و سخت با کوتینیو برای انتقال به نیوکمپ همچنان ادامه دارد اما گفته می‌شود دومین پیشنهاد بلوگرانا هم از سوی لیورپول رد شده است. کوتینیو در حالی قرار است جانشین نیمار شود که پیش از این بارسایی هم او را برای جایگزینی اینیستا در نظر گرفته بودند. عثمان دمبله دیگر بازیکنی است که طی چند هفته گذشته نامش به عنوان گزینه جایگزینی نیمار مطرح شده بود. اگر کاتالان‌ها بتوانند این معامله را به خوبی پیش ببرند، قطعا او یک انتخاب فوق‌العاده خواهد بود.

دمبله دو فصل قبل و زمانی که برای رن 12 گل و 6 پاس گل در 26 بازی لیگ فرانسه داد، به فوتبال دنیا معرفی و خودی نشان داد. درست چند ماه پس از انجام اولین بازی حرفه‌ای خود برای رن، این مهاجم فرانسوی صحنه را منفجر کرد و با پیشنهاد دورتموند برای انتقال به سیگنال آیدوناپارک مواجه شد. توافق 13.5 میلیون یورویی رن و دورتموند، او را راهی آلمان کرد تا رقابت جالبی با دیگر مهاجمان این تیم برای قرار گرفتن در ترکیب اصلی تیم داشته باشد. اما کار برای او راحت‌تر از چیزی بود که تصور می‌شد. دمبله با زدن 6 گل و طراحی 12 گل در بوندس لیگا، خیلی زود به یکی از بازیکنان کلیدی تیم توماس توخل تبدیل شد. او همچنین در لیگ قهرمانان اروپا دو گل زد و 6 پاس گل داد.

دمبله تنها 20 سال دارد و بدون شک برای رفتن به نیوکمپ تحت فشار زیادی قرار دارد. در شرایط ایده‌آل، بهترین زمان برای انتقال او به یکی از باشگاه‌های بزرگ اروپایی 12 تا 24 ماه آینده است؛ زمانی که او خارج از فشار و توجه در این تیم‌ها، پیشرفت خود را کامل کند. با این وجود او استعداد نابی است که چه بماند و چه برود، می‌تواند بازیکن موافقی باشد. یک دریبل‌زن فوق‌العاده که توانایی مغلوب کردن هر حریفی را در هر نقطه از زمین دارد، می‌تواند بهترین انتخاب بارسلونا باشد. اگرچه هنوز برای رسیدن به جایگاهی مانند نیمار، راه درازی در پیش دارد.

در تصمیم‌گیری او پیشرفت نقش مهمی دارد و باید مسیری را انتخاب کند که از پیشرفت دور نشود. اما در بارسلونا او علاوه بر این مساله، باید به جای نیمار هم بدرخشد که این کارش را سخت می‌کند. با این حال برای دمبله حضور در بارسا می‌تواند روند پیشرفتش را سریعتر کند. در سوی مقابل بارسلونا برای امضای قرارداد با او باید هر کاری که می‌تواند انجام دهد چراکه تا پایان ماه زمانی باقی نمانده است.

 

۱    
آی اسپورت
2017-08-10 13:16:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر