فهرست
مرزبان:بزرگترین فاکتور ما نه بردن است و نه نباختن بلکه شخصیت تیمی است/ بالاخره باختن ما هم شروع می شود
مرزبان:بزرگترین فاکتور ما نه بردن است و نه نباختن بلکه شخصیت تیمی است/ بالاخره باختن ما هم شروع می شود

مرزبان:بزرگترین فاکتور ما نه بردن است و نه نباختن بلکه شخصیت تیمی است/ بالاخره باختن ما هم شروع می شود

آی اسپورت- علیرضا مرزبان  در خصوص روندی که تیم فوتبال پدیده در هفت بازی تا اینجای لیگ پشت سر گذاشته که موجب نباختن این تیم شده است، گفت: در زندگی حرفه‌ای دو فاکتور وجود دارد که یکی به شما اعتماد به نفس می‌دهد و دیگری به شما ضربه می‌زند. بحث بردن یا نباختن یک فاکتور اساسی است و ما تا اینجا طعم تلخ شکست را نچشیدیم و درک این موضوع سخت است که با آن زندگی کنیم.


به نقل از فارس، وی ادامه داد: ما نباید آرامش خود را از دست بدهیم، چرا که تفکر ما تفکر بردن است و در بازی‌های ما هم همین فاکتور وجود دارد. قصه ما بردن یا نباختن نیست، بلکه وارد زمین می‌شویم تا بر روی کارهایی که انجام می‌دهیم تمرکز کنیم و آن را در زمین اجرا نماییم و باید بگویم که بزرگترین فاکتور ما نه بردن است و نه نباختن بلکه شخصیت تیمی ما بزرگترین فاکتور ماست.


وی درباره اینکه اگر پدیده دیداری را ببازد و این روند نباختن قطع شود، این موضوع روحیه تیمی پدیده را پایین می‌آورد یا نه، اظهار داشت: به هر حال در این لیگ روی سر ما هم باران می‌آید و خیس می‌شویم و بالاخره دیداری را می‌بازیم، اما مطمئن باشید اگر یک روز با کیفیت بازی کردیم و یا اشتباه داشتیم و باختیم، شک نکنید که اتفاقی نمی‌افتد و به کار خودمان ادامه می‌دهیم.


سرمربی پدیده خراسان در خصوص دیدار روز پنجشنبه این تیم مقابل سپاهان افزود: در لیگ برتر، بازی سخت و آسان نداریم و هیچ تیمی ساده نمی‌بازد، اما بازی با سپاهان، تیمی که تاریخ بزرگی در ایران و آسیا دارد و قهرمان ایران بوده کار سختی است چرا که این تیم از نظر تاکتیکی و تکنیکی سازماندهی خوبی دارد.


مرزبان خاطرنشان کرد: در این چند هفته از شرایط داخلی سپاهان اطلاعای نداریم اما با بازی‌هایی که از این تیم می‌بینیم مشخص است که به دلیل عدم نتیجه‌گیری مناسب سپاهان زیر فشار قرار دارد و به دیدار ما می‌آید تا جبران مافات کند. البته بهترین فوتبال ایران را پدیده بازی می‌کند تیمی که تا حالا نباخته و سپاهان قطعاً برای شکست ما به مشهد می‌آید و فکر می‌کنم تقابل ما تقابل جذابی خواهد بود.


وی که سابقه همکاری با کرانچار را در تیم‌های سپاهان و تیم مونته‌نگرو دارد در خصوص تقابلش با این مربی در دیدار روز پنج‌شنبه افزود: به نظرم بحث تقابل ما دو نفر مطرح نیست و مبحث تقابل دو تیم است و فکر می‌کنم تیمی که روز پنجشنبه از نظر روحی ـ‌ روانی شرایط بهتری داشته باشد می‌تواند برنده شود چرا که یکی از بهترین تیم‌های آسیا به دیدار تیمی می‌آید که متعلق به شهری است که همه جهان آن را می‌شناسند.


مرزبان در خصوص اینکه شناختش از تفکرات کرانچار به نفع او خواهد بود یا به ضررش، افزود: تفکرات انسان‌ها براساس مهره‌هایی که دارند تغییر می‌کند و تفکرات ما مربیان ثابت نیست. هر مربی در هر تیمی تفکرات خاص خودش را دارد. به نظر من ما مربیان باید از اینکه کار مربیگری را پیچیده جلوه می‌دهیم دست برداریم، چرا که اتفاقاً مربیگری کار ساده‌ای هم هست.
     
آی اسپورت
2014-09-07 13:23:07
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر