فهرست
چهره روز، کاوه آقای گل واقعی ژوپیلرلیگ
چهره روز، کاوه آقای گل واقعی ژوپیلرلیگ

چهره روز، کاوه آقای گل واقعی ژوپیلرلیگ

آی اسپورت - رضایی از وقتی پیراهن شارلروا را پوشیده، در بازی‌های رسمی 13 گل برای این تیم به ثمر رسانده؛ 11 گل در لیگ بلژیک و 2 گل در جام حذفی. او با این آمار یکی از بهترین مهاجمان حاضر در فوتبال بلژیک محسوب می‌شود. در جدول بهترین گلزن‌های ژوپیلرلیگ، دیمرچی امبوکانی از آنتورپ و جاناتان دیوید از خنت با به ثمر رساندن 15 گل در صدر قرار دارند، هانس واناکن بلژیکی عنوان دوم را با 12 گل در اختیار دارد و کاوه رضایی هم با 11 گل زده سوم است.

در بین برترین گلزن‌ها و آمارشان اما یک نکته جالب وجود دارد. نکته‌ای در مورد دقایق بازی آنها که نشان می‌دهد کاوه بهتر از سایر مهاجمان ظاهر شده و توانسته میانگین خوبی به نام خود ثبت کند. امبوکانی که اهل کنگو است و 34 ساله، 2237 دقیقه در زمین حضور داشته و 15 گل زده. یعنی به طور میانگین هر 149 دقیقه یک گل. جاناتان دیوید که در آمریکا متولد شده و عضو تیم ملی کانادا است، 1855 دقیقه برای خنت به میدان رفته و 15 گل زده. یعنی به طور میانگین هر 123 دقیقه یک گل برای این مهاجم 20 ساله به ثبت رسیده است.

هانس واناکن 27 ساله که عضو تیم ملی بلژیک هم هست، 2255 دقیقه در ترکیب بروژ حضور داشته و 12 گل به ثمر رسانده است. میانگین دقایق گلزنی او 187 دقیقه است که با توجه به بازی او برای بروژ نمی‌تواند آمار ویژه‌ای باشد. اما کاوه رضایی. او از همه مدعیان آقای گلی کمتر به میدان رفته اما گل‌های متعددی برای شارلروا زده است. کاوه روی هم در لیگ بلژیک 1461 دقیقه در ترکیب شارلروا بوده و 11 گل وارد دروازه حریفان کرده است. یعنی به طور میانگین، هر 132 دقیقه یک گل زده که آمار فوق‌العاده‌ای برای این مهاجم ایرانی محسوب می‌شود. رضایی با این آمار دومین مهاجم لیگ بلژیک- از نظر میانگین – است و همین در کنار بازی‌های اندکی که برای شارلروا انجام داده و بسیار کمتر از سایرین است باعث شده از او به عنوان آقای گل واقعی لیگ بلژیک یاد کنیم.

۷    
آی اسپورت
2020-02-19 23:21:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر