فهرست
گزارش روز: پوتین، برای سربازهای جدید!/ طلاق صوری، معافیت کرولالی و 13 محروم روی دست باشگاه ها
گزارش روز: پوتین، برای سربازهای جدید!/ طلاق صوری، معافیت کرولالی و 13 محروم روی دست باشگاه ها

گزارش روز: پوتین، برای سربازهای جدید!/ طلاق صوری، معافیت کرولالی و 13 محروم روی دست باشگاه ها

آی اسپورت - در مرحله نخست، نام 56 بازیکن برای معاینه مجدد به شورای عالی پزشکی که سه‌شنبه هر هفته تشکیل می‌شود، مشخص شد و طی دو هفته گذشته از میان بازیکنانی که به این شورا مراجعه کردند، نام 13 بازیکن برای ابطال قطعی کارت معافی مشخص شده و به زودی به فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ معرفی می‌شوند.

به نقل از خبرآنلاین مسئول برگزاری مسابقات سازمان لیگ با تأیید این خبر می‌گوید: «چندی پیش نامه‌ای محرمانه از حوزه نظام وظیفه به دست‌مان رسید و یک‌سری اسامی بازیکنان با بسته‌بندی‌های دقیق در خصوص معافیت‌‌هایی که گرفته بودند، به ما اعلام شد. بر اساس این نامه، فوتبالیست‌هایی که معافیت چشم و یا موارد دیگر گرفته بودند، باید برای معاینه مجدد به مراکزی که اعلام می‌شد، مراجعه می‌کردند. تعداد آنها خیلی بیشتر از این 13 نفر بود و اسامی افراد معروف و بازیکنان تیم‌های پرطرفدار و ملی‌پوش هم در آنها دیده می‌شد. در صورت مشخص شدن نام این بازیکنان، از حضورشان در هفته هشتم لیگ ‌برتر جلوگیری خواهد شد.» دیروز در خبرها داشتیم باشگاه فجر‌سپاسی دنبال راهی برای حضور این 13 بازیکن در این تیم است. بهروان در همین خصوص می‌گوید: «بحث حضور این بازیکنان در تیم‌های نظامی اصلاً مطرح نیست و طبق اعلام سازمان نظام وظیفه آنها باید به خدمت سربازی بروند.»

نشست اضطراری هیأت‌ رئیسه سازمان لیگ
گفته می‌شود حسین ماهینی، شجاع خلیل‌زاده، علی حمودی، سینا عشوری، بختیار رحمانی و... در میان این 13 بازیکن نام‌شان وجود دارد. اگر این‌طور باشد، باشگاه‌ها دچار مشکل می‌شوند. با توجه به این موضوع که کارت‌های معافی دچار مشکل بوده و باشگاه‌ها تخلف نکرده‌اند، قرار است پس از اعلام اسامی 13 بازیکن به فدراسیون، هیأت‌رئیسه سازمان لیگ جلسه اضطراری برگزار کند تا به این موضوع رسیدگی شود و راه‌حلی برای کمتر متضرر شدن باشگاه‌ها مشخص شود. 

اعلام نام متخلفان بر‌ عهده فدراسیون است
سردار موسی کمالی، جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح نیز در این خصوص می‌گوید: «پیش از این نام سه نفر به سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال ارسال شده بود و اسامی 13 بازیکن دیگر که کارت معافیت آنها مشکل داشته و ابطال شده است، تا سه‌شنبه ارسال خواهد شد. این اسامی به صورت محرمانه به فدراسیون ارسال می‌شود و حال اینکه این موضوع رسانه‌ای شود یا نه، در اختیار آنهاست. منتشر شدن اسامی بازیکنانی که کارت‌ معافیت‌شان ابطال شده بر عهده فدراسیون است. هر بازیکن کارتش ابطال شود، بلافاصله برگه اعزام به خدمت برای او صادر می‌شود.»

ماهینی سه‌شنبه در شورای عالی پزشکی
ماهینی که معافیت پزشکی داشته و در بررسی مجدد معافیتش رد شده، فعلاً حق همراهی پرسپولیس را ندارد تا شورای عالی پزشکی نظر قطعی و نهایی را در مورد پرونده این بازیکن و نوع معافیت پزشکی او بدهد. شورای عالی پزشکی که از پنج نفر از پزشکان نیروهای مسلح جمهوری اسلامی تشکیل شده، هر هفته سه‌شنبه‌ها برای بررسی پرونده‌های مربوط به معافیت پزشکی برگزار می‌شود و قرار است ماهینی به همراه وکیلش در این جلسه حضور پیدا کند و مدارک و مستندات خود را به شورای عالی پزشکی ارائه دهد و مورد معاینه مجدد قرار گیرد. هر رأی و نظری که این شورای پنج نفره در مورد پرونده‌های معافیت پزشکی بدهند، قطعی و لازم‌الاجراست و بنابراین تکلیف ماهینی و پرسپولیس سه‌شنبه مشخص می‌شود. گفتنی است معافیت ماهینی به دلیل بیماری «واریکوسل» لحاظ شده است. 

نماینده نبی در سازمان نظام وظیفه
مهدی محمدنبی دبیرکل فدراسیون نماینده‌ای را به حوزه نظام وظیفه فرستاد تا نام 13 نفره بازیکنانی که کارت پایان خدمت و معافیت آنها باطل شده را تحویل گرفته و به فدراسیون بیاورد. بر اساس این گزارش به زودی نشستی با حضور اعضای هیأت‌رئیسه سازمان لیگ برگزار خواهد شد تا درباره سرنوشت نهایی این بازیکنان تصمیم‌گیری شود. 

طلاق پدر و مادر برای کفالت آقای فوتبالیست
در میان افرادی که گفته می‌شود کارت معافی‌شان باطل شده است، نام دو فوتبالیست سرشناس کشورمان هم دیده می‌شود اما معافی یکی از آنها به خاطر طلاق پدر و مادرش و گرفتن کفالت مادر است! طبق پرونده‌ای که در نظام وظیفه وجود دارد بلافاصله بعد از طلاق پدر و مادر این ستاره و گرفتن کفالت مادر توسط بازیکن مورد نظر، پدر و مادر جدا شده با حضور در دفترخانه‌ای دیگر مجدداً به عقد هم درآمده‌اند تا تنها با یک طلاق صوری باعث گرفتن معافی فرزند خود شوند!

معافیت کر و لالی و عرق کف دست!
، علاوه بر احمد جمشیدیان و سینا عشوری که معافیت «اعصاب و روان» گرفته‌اند، گفته می‌شود سه بازیکن هم با معافیت «عرق کف دست» در حال بازی کردن در لیگ هستند و بعد از معافیت «نابینایی» و «کم‌سو بودن چشم» حالا خبر می‌رسد یک بازیکن شناخته شده فوتبال ایران که نامش در فهرست معافیت‌های باطل شده است، مدارکی به اداره نظام وظیفه تحویل داده که اثبات می‌کرده کر و لال است! اساساً فرض که تمام این شایعات دروغ و تک‌تک معافیت‌هایی که غیورمردان فوتبالیست گرفته‌اند، درست و قانونی بوده است، آیا هرگز به این فکر کرده‌اید که چرا صاحبان مشاغل پولسازی چون فوتبالیست‌ها باید معاف شوند؟! به عبارت دیگر چرا افراد سایر طبقات محروم جامعه از شرایط معافی محرومند؟! اصلاً مگر سربازی رفتن برای این دردانه‌های پر از خالکوبی چقدر سخت است؟ با توجه به اینکه دو سال برای تیم‌های نظامی بازی می‌کنند و پول هم می‌گیرند و از تمام امکانات رفاهی نیز برخوردارند.

  ۸  
آی اسپورت
2014-09-08 16:20:38
نظر دهید
۸ نظر
-
دوشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۳، ۱۷:۰۷
سازمان نظام وظیفه حتما باید اسامی آنها را اعلام کند و عذرخواهی کند از مردم بابت قصور و کوتاهی به سبب صادر کردن معافیت های الکی و دروغ
ملوانی
دوشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۳، ۱۷:۰۹
من به عنوان یک ملوانی ترجیح میدم اینها رو بفرستند خدمت سربازی یا اینکه همه رو بفرستند تیم به شدت نظامی تراکتور سازی!
اصولا اینها میان دو سال هم پول می گیرند هم غر می زنند و هم از عشق به تیم سابقشون میگند و فقط گند می زنند به تیم هایی مثل ملوان یا فجر اما خب تراکتور وضعش فرق می کنه چون تیمیه که به شدت درآمد زاست! و می تونه همه تعصب این بازیکن ها رو با هفتصد ،هشتصد میلیون تومن بخره
اونها حتی می تونند بازیکنی رو بر خلاف قوانین از تیم نظامی دیگری هم جذب کنند و دست بقیه به هیچ جا هم بند نباشه چون نظامی تر از بقیه هستند.
پیام مادریدیستا
دوشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۳، ۱۷:۲۸
آرزو میکنم سردار کمالی همه ی این بچه پول دارها رو بفرسته دو سال خدمت تا حساب کار دستشون بیاد ...
فرشاد قرمز
دوشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۳، ۱۸:۲۱
اقا من سربازی رفتم . سوالم اینه اینا که مثل بنز تو زمین میدون ، تکل میکنن ، زخمی میشن ، اون موقع نظام وظیفه تشخیص داده این حیوونیا طاقت اون کارایی که همه میکنن هیچیشونم نمیشه ندارن یا دو سال پا کوبیدن براشون سخته ، اگه برن خدمت میمیرن .....
-
دوشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۳، ۲۰:۱۶
سربازی یعنی 2 سال بردگی (من نمیتونم فرق سربازی وبردگی رو متوجه بشم). آدم های پول دار مثل فوتبالیست ها با پول سند آزادی میخرن و ممکنه اینجوری گیر بیوفتن. ولی آقازاده ها که هم پول دارن و هم گردنشون کلفته خودشون اربابن دیگه بردگی معنی پیدا نمیکنه. اگر رسانه ها جرات دارن برن سراغ آقا زاده ها
جمال
دوشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۳، ۲۱:۴۸
ایول به سردارکمالی
Mohammed-R
دوشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۳، ۲۲:۰۲
یه جور با متلک میگه «غیور مردان فوتبالیست» انگار فوتبالیستا بی غیرتن یا مشکلی دارن...اینجور نیست که فقط فوتبالیستها اونطوری که استاد میگن معافیت غیر قانونی بگیرن بلکه همه از جمله قشر محروم و ضعیف هم از همین راهها معافیت میگیرن...فقط توی آی اسپورت بازتاب نداره (درضمن اینکه بازیکنها برن به تیمهای نظامی چه ربطی به خالکوبی داره!)
تراخخختورچی
دوشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۳، ۲۲:۲۳
دوست عزیز ملوانی، تیم ما هم به این بازیکنا نیازی نداره، ضمنا ما به هیچ بازیکن سربازی تا کنون هفتصد هشتصد میلیون پول ندادیم. منظورت در مورد اون دو بازیکن سرباز هم شاهین ثاقبی و محمد پوررحمت الله هستش که اونام هرکدوم یک و نیم میلیون گرفتن و این تو سایت سازمان لیگ هم ثبت شده. مطمئن باش که این لیست هم الکی نیست چون تو همین لیست قرارداد حامد لک که اونم بازیکن سربازه دویست میلیون قید شده و اگه تراکتور قیمتای الکی می داد باید قرارداد حامد لک رو هم غلط می نوشت. ضمنا اگه ما سه ساله سهمیه سرباز می گیریم تیم شما سالهاست که این کارو می کنه. اصلا وجودتیمهای نظامی قانون مضحکیه و خود ما تراکتوریام این سهمیه رو نمی خوایم.بازیکنای سربا دوسال می آن تیم ما بعد که گنده شون کردیم برمی گردن به تیمای قبلیشون.ضمن اینکه حق تیمهای بازیکن ساز هم پایمال می شه.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر