فهرست
اسماعیل زاده:دو روز نخوابیدم و فکر کردم چرا توپم گل نشد/ اگر توپم گل می شد همه می گفتند چه تعویضی!/هر کاری کردم نتوانستم نریمان جهان را بزنم/نزدیک دوسال است یک ریال پول نگرفته ام
اسماعیل زاده:دو روز نخوابیدم و فکر کردم چرا توپم گل نشد/ اگر توپم گل می شد همه می گفتند چه تعویضی!/هر کاری کردم نتوانستم نریمان جهان را بزنم/نزدیک دوسال است یک ریال پول نگرفته ام

اسماعیل زاده:دو روز نخوابیدم و فکر کردم چرا توپم گل نشد/ اگر توپم گل می شد همه می گفتند چه تعویضی!/هر کاری کردم نتوانستم نریمان جهان را بزنم/نزدیک دوسال است یک ریال پول نگرفته ام

آی اسپورت – افشین اسماعیل زاده را می توان بازیکن بدشانس هفته نامید.شماره 15 جوان قرمزها که مقابل تراکتورسازی به جای محمد نوری به میدان رفت می توانست با گل کردن آن موقعیت تبدیل  به فرشته نجات و تعویض طلایی علی دایی شود  اما  توپ او به تیر دروازه خورد و  بعد از آن با دریافت دو گل  پرسپولیس شکست تلخی را در خانه تجربه کرد.بعد از تعویض نوری با اسماعیل زاده و توپی که اوگل نکرد انتقادهای زیادی از این تعویض دایی شد  اما حرف های این  جوان سرخ ها در خصوص  گل نکردن آن توپ و بدشانسی هایش جالب  می تواند جالب باشد.
چرا هیچ وقت در دسترس نیستی؟
متاسفانه آنتن دهی موبایل در خانه مان خوب نیست و  NO SERVICE  می دهد .الان هم تمرین بودیم و دارم برمی گردم خانه.
چه خبر؟
خبر خاصی نیست.بعد از دو روز شوک آور و واقعا سخت یک کمی حال مان بهتر شده  و به بازی بعد فکر می کنیم.امیدوارم در سه تا بازی که در تهران داریم  نتیجه بگیریم و یواش یواش خودمان را در جدول بالا بکشانیم.
گفته بودی پدرت بعد از آن توپی که  به تیر دروازه تراکتور زدی  رفته بیمارستان.الان حالش چطور است؟
خوب شده .یک شوک عصبی به ایشان وارد شده بود .شب بازی وقتی رفتم خانه دیدم پدرم نیست .مشکل اورژانسی بود  و شنبه صبح پدرم را برگرداندم خانه.
پدرت پرسپولیسی است یا به خاطر تو شوکه شده بود؟
نه پدرم پرسپولیسی تیر است.بازی  خیلی حساس بود .در آن لحظه نتیجه یک – یک مساوی بود  که توپ من خورد به تیر.
پدرت انتقاد نکرد که چرا آن توپ را گل نکردی؟
چرا، گفت چرا گلش نکردی و من هم گفتم بدشانسی آوردم.
تو که راست پا هستی چرا با پای چپ ضربه زدی؟
آخر توپ از آن سمت آمد روی پایم  و اگر من با پای راست استپ می کردم  بازیکن حریف توپ را می زد به همین خاطر انداختم روی پای چپم.اتفاقا آن سمت دروازه شان خالی بود .شاید بهتر بود بغل پا می زدم  اما آدم در این لحظات زیاد فکرش کار نمی کند.خیلی دوست داشتم طوری می زدم که برود توی گل اما بدشانسی است دیگر.
اگر آن گل را می زدی الان فرشته نجات پرسپولیس بودی اما نشد.
واقعا نشد.خدا نخواست که بشود.در داماش که بودم 16 سالم بود که زمان مربیگری آقایان عبدی و استانکو بازی کردم .در مشهد بازی داشتیم که 2-2 شدیم  و توپ من باز هم به تیر خورد در حالی که اگر می بردیم سقوط نمی کردیم.من در تیم ملی نوجوانان ،امید و پرسپولیس هم بدشانسی آوردم.کلا فوتبالیست بدشانسی هستم.
خیلی ها می گویند ذات فوتبالت خوب است اما خیلی کم می دوی و اهل درگیری و  بازی فیزیکی نیستی.فکر نمی کنی باید بیشتر روی مسائل بدنی ات کار کنی؟
نه من کم نمی دوم .اگر بازی کنم می بینید که کم نمی دوم اما قبول دارم که باید بیشتر روی مساله بدنی ام کار کنم.
پست اصلی ات هافبک بازیساز است  اما ظاهرا می توانی هافبک دفاعی هم بازی کنی؟
بله دقیقا.
 چرا قبل از صحنه گل سوم سامان نریمان جهان را نزدی؟نهایتا یک کارت زرد می گرفتی اما تیم تان گل نمی خورد.
آخر از سمت من نیامد.من تا رسیدم آمدم تکل بزنم  که یک تقه توپ را انداخت  جلو و پای من به پایش نخورد تا بیافتد روی زمین.بعد از آن هم که شوت  زد و خورد به پای حسین ماهینی  و از بالای دست سوشا رفت توی دروازه.به نظرم میثم هم می توانست او را بزند .
تو هم می توانستی.
من هم می توانستم اما هر کاری کردم نشد.واقعا اگر خدا نخواهد اتفاقی بیافتد نمی شود.
امسال دو بار بازی کردی اما با برگشتن مصدوم ها شاید بازی کردن و نیمکت نشینی هم برای تو و میلاد کمندانی و فرشاد قاسمی سخت شود.
توکلم به خداست.حالا هر موقع من بازی کنم  هادی نوروزی،فرشاد قاسمی و یا بقیه فرقی ندارد.مهم این است که تیم مان ببرد و از این وضعیت خلاص شویم.به خدا من اهل دروغ گفتن نیستم .مهم این است که تیم مان نتیجه بگیرد .الان طوری شده که خجالت می کشیم از خانه برویم بیرون.
حتما می شنوی که این روزها از کیفیت بازیکنان پرسپولیس چقدر انتقاد می کنند.خیلی ها می گویند  بازیکن جوان  به درد پرسپولیس نمی خورد  یا سطح بازیکنان این تیم در اندازه تیم های متوسط لیگ برتری است.برخی هم که از لیگ یک آمده اند.حتما فشار خیلی زیادی را تحمل می کنی؟
بله خب از همه جا دارند انتقاد می کنند .هر کسی می آید می گوید اینها کی هستند اما باور کنید اگر توپ من می رفت توی دروازه همه می گفتند به به چه بازیکنی،به به چه تیمی.شما خودتان شرایط فوتبال ما را می دانید .مطمئن باشید اگر من آن توپ را گل می کردم می شدم بهترین بازیکن تیم ،فرشته نجات و تعویض طلایی  اما حالا که توپ رفته خورده به تیر دروازه می گویند اینها در سطح پرسپولیس نیستند  و در این شرایط مدام انتقاد می کنند .با این حال ما سعی می کنیم از بازی بعدی خودمان را جمع و جور کنیم.
تو قبل از شروع فصل بارها به باشگاه پرسپولیس رفتی برای دریافت طلبت .آیا به پول رسیدی؟
خدا شاهد است یک ریال از پارسال  پیرارسالم نگرفته ام.باورتان می شود.یک ریال.
پس از این 8.5 میلیاردی که امسال به تیم تزریق شده و مربوط به مطالبات  فصل قبل بازیکنان بوده چیزی به تو نرسید؟
گفته اند درباره  مسائل مال صحبت نکنید اما به خدا قسم یک ریال هم نگرفته ام.
ظاهرا در پرتغال هم که رفته بودی مشکل مالی داشتی؟
خدا شاهد است که خیلی مشکل داشتم  و نمی دانید با چه مشقتی آنجا ماندم وبازی کردم .حالا همه می گویند اینها میلیاردی پول می گیرند.
دوسال پیش که آمدی پرسپولیس قراردادت چه مبلغی بسته شد؟
زمان آقای رویانیان بود که سه ساله بستم ؛110 میلیون تومان که 65 میلیون تومانش را گرفتم و از آن زمان تا حالا هیچ پولی نگرفته ام.الان نزدیک 1.5 تا 2 سال است که یک ریال هم نگرفته ام.
امسال چون قرارداد داشتی ماندی .می خواستی بروی ظاهرا ؟
امسال سال آخر قراردادم بود  و سال بعد آزاد خواهم شد.
در پرتغال انگار پدرت تو را ساپورت می کرد؟
در پرتغال آنقدر شرایطم بد بود که حد نداشت.پدرم تکه تکه برایم پول می فرستاد.خیی وقت است که پولی نگرفته ام اما ای کاش یک مقدار پول می داند تا از خجالت پدر و خانواده ام در بیایم و اینقدر پیش شان خراب نشوم چون الان دیگر من باید زحمت بکشم  و  به آنها پول بدهم نه اینکه پدرم برایم دلار بفرستد.
یک بار هم مقابل باشگاه ماشینت را دزدیدند که آن را هم می توان به بدشانسی هایت اضافه کرد.هیوندا آزرا سفید بود؟
نه نیسان مورانو بود.گفتم که من کلا بدشانسی زیاد می آورم.
حالا پیدا شد؟
بله خدا را شکر در شیراز  پیدا شد.اگر پیدا نمی شد که الان هیچی نداشتم.
ظاهرا رفته بودی باشگاه برای پول صحبت کنی که ماشینت را دزدیدند.
بله بعد از تمرین رفتم تا با آقای رویانیان  صحبت کنم  که این اتفاق افتاد.
الان چه ماشینی داری و با چه ماشینی سر تمرین می روی؟
هیچی .الان حتی یک 206 هم ندارم و با آژانس می روم سر تمرین.
بگذریم.گفتی پدرت پرسپولیسی تیر است.واقعا به خاطر گل نکردن آن موقعیت چیزی  به تو نگفت؟
نه دیگر ،بنده خدا چه بگوید.من خودم خیلی داغان شدم.همه در شبکه های اجتماعی و مسیج هایی که می دادند ناراحت بودند که چرا شوتم گل نشده .خودم دو شب نخوابیدم و خیلی فکر کردم.گفتم خدایا چرا آن توپ نرفت توی دروازه و گل نشد  اما واقعا نمی شود با تقدیر خدا جنگید.خدا نخواست و وقتی هم که او نخواهد ،نمی شود.
بازیکنان بزرگتر تیم با تو صحبت نکردند و دلداری ات ندادند؟
بچه ها خودشان داغان هستند اما در تمرین امروز  محسن بنگر و محمد نوری با من حرف زدند  و گفتند اشکالی ندارد.تو جوان هستی  و اگر توپ یک ذره پائین تر بود می رفت توی دروازه.گفتند دو تا موقعیت گل داشتی و بازی قبل هم که یک پنالتی  باید رویت می گرفتند.
اما در برنامه نود گفتند آن  صحنه پنالتی نبوده.
به خدا  پشت پایم را زدند. نمی دانم آقای خسروی چه  چیزی را دید اما من که می گویم پنالتی بود.
  ۲  
آی اسپورت
2014-09-08 17:15:45
نظر دهید

۲ نظر
-
دوشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۳، ۱۷:۲۲
تو از نوری بهتر بازی کردی. ولی یه سری که اصلا بازی رو ندیدن دارن انتقاد می کنن. نوری نیمه اول 4-5 توپ لو داد. تک به تک رو زد آسمان هفتم. ولی اسماعیل زاده بهتر بازی کرد.
-
دوشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۳، ۲۰:۰۶
نوری ستون تیمه اگه نباشه تیم از هم میپاشه کاش علی لابی اینقد لجباز نبود
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر