فهرست
گزارش روز: والیبال ایران-فرانسه؛ ۶-۱
گزارش روز: والیبال ایران-فرانسه؛ ۶-۱

گزارش روز: والیبال ایران-فرانسه؛ ۶-۱

آی اسپورت - تیم ملی والیبال ایران امشب به مصاف فرانسه می‌رود. تیم‌های ملی والیبال ایران و فرانسه تاکنون ۶ بار به مصاف هم رفته‌اند که سهم ایران فقط یک پیروزی بوده است. آخرین مسابقه تیم ملی والیبال ایران در سال ۲۰۱۷، دیدار با فرانسه در جام قهرمانان بزرگ جهان بود و نخستین بازی ایران در سال ۲۰۱۸ هم مسابقه با فرانسه در لیگ ملت های والیبال خواهد بود. نخستین رویارویی دو تیم در رقابت‌های قهرمانی جهان ۱۹۷۰ برگزار شد که با پیروزی ۳ بر صفر فرانسوی‌ها به پایان رسید.

ایران و فرانسه در مسابقات قهرمانی جهان در سال ۲۰۱۴ هم ۲ بار به مصاف هم رفتند. در آن دوره از رقابت‌ها، این دو تیم در مرحله گروهی رو به روی هم قرار گرفتند. در حالی که ایران در دو مسابقه ابتدایی خود ایتالیا و آمریکا را شکست داده بود، همه تصور می‌کردند به راحتی به عنوان تیم نخست راهی دور بعد می شود اما فرانسه همه را غافلگیر کرد و شاگردان «اسلوبودان کواچ» را از پیش رو برداشت.

دو تیم در مرحله سوم گروهی هم یک بار دیگر به مصاف هم رفتند که باز هم فرانسه به پیروزی رسید و ایران نتوانست به جمع چهار تیم برتر راه یابد. در پایان آن رقابت‌ها فرانسه که در رده چهارم قرار گرفت و خود را به عنوان یکی از قدرت‌های تازه جهان معرفی کرد. ایران هم با قرار گرفتن در رده ششم، عنوانی تاریخی به دست آورد.

آخرین مسابقه دو تیم، نخستین پیروزی ایران بر فرانسه بود. در روز پایان جام قهرمانان بزرگ جهان ۲۰۱۷، ایران با نتیجه ۳ بر ۲ مقابل فرانسه به پیروزی رسید و با کسب مدال برنز این رقابت‌ها، به نخستین مدال خود در سطح جهان دست یافت. ایران و فرانسه از ساعت ۲۲:۳۰ امروز جمعه (به وقت تهران) در نخستین روز از لیگ ملت‌های والیبال به مصاف هم می روند. این مسابقه در شهر روئن فرانسه برگزار می‌شود.

نتایج ۶ رویارویی تاریخ تیم‌های ملی ایران و فرانسه:

قهرمانی جهان ۱۹۷۰: ایران صفر – فرانسه ۳

انتخابی المپیک ۲۰۰۴: ایران صفر – فرانسه ۳

قهرمانی جهان ۲۰۱۴: ایران ۱ – فرانسه ۳

قهرمانی جهان ۲۰۱۴: ایران ۲ – فرانسه ۳

انتخابی المپیک ۲۰۱۶: ایران صفر – فرانسه ۳

جام قهرمانان بزرگ جهان ۲۰۱۷: ایران ۳ – فرانسه ۲

 

ایرنا

۱    
آی اسپورت
2018-05-25 12:25:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر