فهرست
ادعای روز: رای جپاروف ۱۳دی صادر شده بود
ادعای روز: رای جپاروف ۱۳دی صادر شده بود

ادعای روز: رای جپاروف ۱۳دی صادر شده بود

آی اسپورت – تاخیر در اعلام حکم محرومیت سرور جپاروف باعث اعتراض باشگاه استقلال و طرفداران این تیم شده است. به خصوص که این اتفاق کمی بعد از اعتراض برانکو ایوانکوویچ افتاد. اما حالا اسماعیل حسن‌زاده رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال توضیحاتی در این باره داده است:

-ما از تاریخ 29 آذرماه آئین‌نامه جدیدی را تصویب و آن را اجرا می‌کنیم. طبق بند 20 این آئین‌نامه در پرونده‌هایی که در حال رسیدگی است هیچ یک از اعضای کمیته انضباطی حق مصاحبه ندارند و پس از اعلام رای هم فقط می‌توانم از طریق روابط عمومی فدراسیون مصاحبه کنم.

-اینطور نیست که جپاروف ابتدا محروم شده و بعد به کمیته انضباطی فراخوانده شده باشد. ما انتظار نداریم همه حقوقدان باشند، اما اینطور هم نیست که شما می‌گویید. دستور موقت برای ماده 100 قانون است، این قانون یک معنا دارد و رسیدگی به پرونده یک معنای دیگر. هیچ وقت کسی ابتدا محکوم و بعد محاکمه نمی‌شود. ضمن اینکه این رای در تاریخ 13 دی‌ماه به باشگاه استقلال ابلاغ شده و من نمی‌دانم چرا روز گذشته رسانه‌ای شد.

-من همیشه گفته‌ام که مجازات نه تنها در فوتبال بلکه در جامعه هم به تنهایی بازدارنده نیست. یک اتفاق تلخ در فوتبال ما وجود دارد، آن هم این است که حدود 3 الی 4 باشگاه گاهی اوقات از هواداران خود سوء استفاده می‌کنند. آنها هواداران را به عنوان یک ابزار برای پیشبرد عواید خود استفاده می‌کنند. متاسفانه این باشگاه‌ها هوادار را یک ابزار قرار داده‌اند و برای هر تصمیمی که فدراسیون و کمیته انضباطی می‌گیرد آنها را جمع می‌کنند و جلوی فدراسیون می‌آورند. به نظرم اگر این سوء استفاده ادامه داده باشد وضعیت بدتر هم خواهد شد. باید همه به قانون احترام بگذارند.

۲ ۱۹  
آی اسپورت
2018-01-07 11:19:00
نظر دهید

۱۹ نظر
Ss
يكشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۶، ۱۱:۳۶
بی شرفی از قیافش میباره
NN
يكشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۶، ۱۴:۴۷
کمیته انضباطی مسئول جنگ هواداران سرخابی

به گزارش "ورزش سه" ، اگر چنین خطایی در فوتبال انگلیس رخ دهد، همه می دانند جپاروف از ایکس بازی آینده تیمش محروم خواهد شد. گزارشگر تلویزیون و روزنامه نگار هم می دانند که جپاروف ایکس جلسه محروم خواهد شد‌‌ چون قاعده مشخص و قطعی برای واکنش به این خطاها وجود دارد. چه داور مستقیم بازیکن را اخراج کند و چه داور صحنه خطا را نبیند و فقط دوربین ها صحنه را شکار کنند، جپاروف ایکس جلسه محروم خواهد شد.


اما در ایران چه اتفاقی رخ می دهد؟

* کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال درحالی که تلویزیون و سایت ها و روزنامه ها صحنه خطا را به روشنی پوشش داده اند، هیچ حکمی اعلام نمی کند و اگر جپاروف کارت زرد در بازی با استقلال خوزستان نگرفته بود و محروم نشده بود، میتوانست مقابل تراکتورسازی هم یه میدان برود.


*در این شرایط سرمربی پرسپولیس که از محرومیت تیمش از حضور هواداران مقابل نفت و چندین حکم دیگر از جمله محرومیت شجاع خلیل زاده در پی بازی خشن و مردانه در دربی تهران خشمگین بود، برای اثبات حقانیت خودش و تیمش چند مثال از کم کاری کمیته انضباطی زد و یکی از مثال ها همین ماجرای جپاروف بود.


* پس از آن برنامه‌ ۹۰ روی خطای جپاروف زوم کرد. در تمام این روزها کمیته انضباطی خاموش بود. تازه دیروز از سوی این کمیته اعلام شده که جپاروف تا اطلاع ثانوی محروم است و رییس این کمیته مدعی شده که روز ۱۳ دی ماه به استقلال نامه زده بود. در این جریان باشگاه استقلال از برانکو سرمربی پرسپولیس ناراحت است و روی جلد روزنامه ها این خشم نمود پیدا کرده است.


سوال این است؛ اگر کمیته انضباطی قواعد روشن برای چنین خطاها و صحنه هایی داشته بوشد و حداکثر تا ۴۸ ساعت بعد از صحنه، حکم اش را اعلام کند، بااه استقلال و پرسپولیس با هم به اختلاف میخوردند؟ ایا در این صورت باز سرمربی پرسپولیس از روی ناباوری به رویه کمیته انضباطی و صحنه مورد بحث اعتراض می کرد؟


کار کمیته انضباطی ذاتا این است که سطح تنش میان باشگاه ها را کم کند نه اینکه با اقدامات یا عدم اقدامات استاندارد، میان باشگاه ها درگیری ایجاد کند. اشلی یانگ مدافع منچستریونایتد هفته گذشته در صحنه یی که از چشم داور دور ماند، با ارنج به بدن حریف ضربه زد و کمتر از ۴۸ ساعت بعد از صحنه، با یک حکم ۵ سطری سه بازی از همراهی تیمش محروم شد.


کمیته انضباطی باید هرچه سریعتر برای فصول اینده قواعد روشنی‌را تدوین و به همه باشگاه ها اعلام کند تا همه مردم و رسانه ها در لحظه یی که خطا انجام میشود بدانند حکم احتمالی چه خواهد بود. تنشی که درباره جپاروف میان دو باشگاه پرسپولیس و استقلال در رسانه ها ایجاد شده، مسئولیت اش کاملا با کمیته انصباطی فدراسیون فوتبال است. مثلا خود جپاروف در مصاحبه یی اعلام کرده که برانکو باعث محرومیت اش شد، درحالی که سرمربی پرسپولیس چند مثال از رفتراهای چندگانه و نامتوازن کمیته انضباطی زد و اگر صحنه حطای جپاروف را یک بازیکن از فولاد یا پارس جم هم مرتکب شده بود، باز تبدیل به سوال مربیان تیم های دیگر می شد. کمیته انضباطی فدراسیدن فوتبال ایران با احضار بازیکن و توضیح خواستن آن هم روی صحنه روشن و واضح و کش دادن مسایل ساده، چه چیزی را دارد درست میکند؟


این کمیته اگر وظایف خودش را به موقع(به سرعت) و بر اساس قواعد از پیش تدوین شده انجام دهد، کافی است. لیگ ایران و باشگاه ها همین را از کمیته انصباطی میخواهند و بس.
هوادارتاج کبیر
يكشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۶، ۱۱:۵۳
واقعا باید به حال این فدراسیون و فوتبال تاسف خورد با این حکم های من درآوردی فقط از ترس و حشت
دارند این احکام مزخرف را صادر می کننداگه راست میگی وحید امیری را محرم کنید یا برانکو را که داور چهارم راهل داد!!
محسن
يكشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۶، ۱۲:۳۱
نه اون دست برانکو از روی شدت علاقه بود.....بعد هم خجالت بکش ادم مگه تیم وزارت رو محروم میکنه؟!!!تیمی که رییس جمهور براش کار میکنه انتظار داری داور رو نزنه بعد از تساوی؟!!!!
edi
يكشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۶، ۱۲:۰۰
آقای حسن زاده همه قانون فهم نیستیم ولی فهم این هم کار دشواری نیست که این رای عین بی عدالتی بود مثه بقیه حکم های عجیب و غریبی که تاحالا صادرکردین.حالا حکم وحید امیری و برانکو رو هم طبق ماده ۱۰۰ خواهیم دید
Kean
يكشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۶، ۱۲:۱۷
میگه همه باید به قانون احترام بذارن،تو اصلا میفهمی قانون چیه،اول فصل بازیکنای استقلال رو بخاطر نرفتن به تیم ملی امید در غیر روز فیفا محروم کردی،در حالی که فقط در صورتی که در روز فیفا بازیکن از رفتن به تیم ملی امتناع کنه محروم میشه،یه محرومیت غیر قانونی از سوی شما استقلال رو قبل از فصل به حاشیه کشوند،استقلال رو تو دربی در حالی که میهمان بود و طرفداران هردوتیم تخلف کردن یک جلسه از همراهی هوادار محروم کردی،واقعا تخلف هوادارای استقلال با تخلف پرسپولیسیا تو بازی با تراکتور که انواع شعارهای نژاد پرستی و قومیتی رو سردادن یکی بود که هردو یک جلسه محروم شدن؟ خطای وحید امیری رو که شدیدتر از خطای جپاروف بود دیدی؟یا ندیدی؟یا نمیخوای ببینی؟حرف از قانون میزنی پس باید امیری هم یک ماه محروم بشه
محسن
يكشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۶، ۱۲:۲۰
شما راست میگی آقای حسن زاده؛ واسه ساکت کردن پرسپولیسی ها این حکم رو دادی، جباروف حقش بود محروم بشه اما تا برانکو صحبت کرد حکم اومد!! حالا هم که فکر میکنید ملت عقل و شعور ندارن میگی ۱۳م حکم دادیم.....هر کسی جز افتخاری به درد نخور مدیر استقلال بود یه صدایی میکرد....لعنت به این بی عتدالتی های مسخره فوتبال ایران
عارف
يكشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۶، ۱۲:۴۸
میشه عدالت رو برام توضیح بدین بازیکن به عمد پا گذاشته رو کمر بازیکن نزدیک بود قطع نخا بشه تا کارت زرد بگیره بره تعطیلات سال نو ولی داور بهش کارت نداد آخر بازی هم دوباره جلوی چشم داور بازیکن حریف رو زد و کارت گرفت و همه کارشناسای داوری اون رو تایید کردن هر خری این رو میفهمه شما هنوز نفهمیدین اگه عدالت وجود داشت حداقل باید 3 ماه محروم میشد
استقلالیم با افتخااااااااااااااار
يكشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۶، ۱۴:۱۸
عدالت یعنی پس گرفتن قهرمانی کثیف شما که با بازیکن غیرقانونی به دست آوردین
Kean
يكشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۶، ۱۴:۲۰
عارف اگه عدالت وجود داشته باشه خطای امیری هم همینقدر باید محرومیت داشته باشه،هرخر و غیر خری هم خطای امیری رو ببینه میفهمه باید محروم بشه ،به عمد پاشو گذاشت رو پای بازیکن نفت نزدیک بود پاش قطع بشه!
استقلالیم با افتخااااااااااااااار
يكشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۶، ۱۲:۳۰
خاک تو سرت که با مصاحبه ی یه اجنبی اقدام به صدور رایکردی،اگه اتفاقات بازی تراکتور،لنگ تو بازی استقلال اتفاق می افتاد و شعارهای هماهنگ شده ی نژادپرستانه رو هوادار استقلال سر می داد قطع به یقین یه هفت هشت جلسه ای از حضور تماشاگر محروم می شد ولی اون لنگه وفقط یه جلسه محروم میشه اون هم فقط به خاطر ترست از قوم آذری ونماینده ی مجلسشون،قانون های مسخره ی تو فقط قابل اجرا برای استقلاله،خطای ورزشی یه بازیکن چرا باید همچین محرومیت سنگینی درپی داشته باشه؟فقط چون از اون یاروی اجنبی می ترسی همین
00
يكشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۶، ۱۲:۴۵
واقعا بی منطق تر و نادان تر از کیسه جماعت وجود نداره حتی عزت اللهی هم با خطای شدید هم کارن قرمز گرفت هم دوجلسه محروم شد. هوچی بازی رو بذارین کنار
Kean
يكشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۶، ۱۴:۲۲
تو هم هوچی گری رو بذار کنار ،خطای امیری هم همینقدر محرومیت داره
امیرعباس
يكشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۶، ۱۳:۱۳
مدت هاست که رقیب اصلی استقلال دیگه پرسپولیس نیست اقای حسن زاده هست ...چند سالی هست که هر وقتی استقلال اوج گرفته جناب حسن زاده ترمزش رو کشیده
یعنی علیرغم فاصله چهارده امتیازی اقتدار این روزهای ابی ها اینطور کک به تنبان حسن زاده و برانکو انداخته که مجبور شدند با گدایی از برنامه نود به استقلال ضربه بزنند؟؟؟بابا اعتماد به نفستان را شکر!
فرناز آبیدل
يكشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۶، ۱۳:۳۲
جناب افتخاری شرمتان باد... روی خوش غیرتان و مسوولیت شناسان عالم را سفید کردید...!
البته از وزارت خانه رنگی و رییس جمهور م ف ن گ ی چیزی بیش از این هم انتظار نمی رفت که برای استقلال بزرگ، « دست نشانده ی بی خاصیت و مسکوتی» چون شما را در راس کار بگذارند...
حمید
يكشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۶، ۱۴:۰۳
تا حالا یه کم شک داشتم ولی الان دیگه مطمئن شدم. چطوره که حکم محرومیت از نقل و انتقالات براتون میاد نه شما می فهمین نه فدراسیون؟ الان هم که حکم محرومیت جبارف اومده به مدت سه روز نه فدراسیون می دونه و نه هم استقلال؟ حکم کسر شش امتیاز از استقلال میاد بازم نه فدراسیون می دونه و نه استقلال و اصلا اجرا هم نمیشه. اینو مقایسه کنین با محرومیت پرسپولیس که ساعت 2 شب جمعه حکمش به فدراسیون میرسه و صبح همه سایت ها منتشرش کردن. تا کی می خواد این روند تکرار بشه. اینا تبانی نیست پس چیه؟ واقعا شورشو درآوردین.
حمید
يكشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۶، ۱۴:۵۱
خون دل ناصر
روزی و روزگاری اسطوره های استقلال ناصر و منصورخان بودند. ناصر و منصور فقط اسمشون معنی پیروزی نمی داد بلکه هم اخلاقیات و هم عملکردشون نشان از پیروزی داشت. این استقلالی بود که من پرسپولیسی هم ناچار بودم براش احترام قائل بشم. اما ناصر رو امیری از قلعه ای نو کنار زد. قلعه ای که نه برای پاسبانی از همه ارزش های ناصر و منصور ساخته شد بود، بلکه درست بر عکس برای حمله به اون ها برنامه ریزی می کرد. بنابراین برای امیر این قلعه نو فقط گرفتن مربی گری از ناصر کفایت نمی کرد. اون می خواست راه و رسم ناصر رو هم از استقلال بگیره.
امیر دست به کار شد. فرمان حمله به سربازانش داد. سربازانی که میشه تصور کرد اسم همشون علی بود. لشکر علی ها ناصر رو شکست دادن و خونش رو هم مکیدن. ناصر دیگه منصور نبود.
امیر سلطنت خودش رو در استقلال بنا کرد و جام های زیادی هم رو فتح کرد. در این کار لشکر علی ها همیشه بهش کمک می کردن. امیر سلطنت خودش رو با زدودن تمام ارزش های ناصری تکمیل کرد و این بود که اسطوره استقلال از این بعد به جای ناصر و منصور دیگه امیر و فرهاد بودن. آدم هایی از جنس دیگه. به همه چیز شبیه الا ناصر و منصور. این بار من ناچار بودم برای این استقلال هیچ احترامی قائل نباشم.
روزی دیگر و روزگاری دیگر. امیر دیگه امیر قلعه نیست و قلعه هم قلعه او نیست.چیزی که امیر با لشکر علی ها بجا گذاشتن حالا دیگه جولانگاه کفتارهایی مثل افتخاری و منصوریان شده. ناصر و منصور هم هر دو بعد از اینکه تسلیم امیر شدن، نبرد بزرگ تر با فرشته مرگ رو هم باختن. با مرگ ناصر و منصور انگار که استقلال هم مرد. همه چیزهایی هم که اون ها ازش پاسبانی می کردن مرد. دیگه هیچ کدوم از هوادارن استقلال هم از خودشون نمی پرسن که این ها کی بودند و رفتار شون در این شرایط چگونه می بود؟ آیا رفتارشون شبیه افتخاری می بود؟ اما بهر حال و اون ها دیگه نیستند و این امثال افتخاریه که کنترل اوضاع رو در دست دارن.
بنابراین اگر کمیته انظباطی رای محرومیت رو 13 دی به باشگاه ابلاغ می کنه اون ها به مدت سه روز رای رو مخفی می کنن تا برن خودشون با فدراسیون به هر نحوی که هست قضیه رو فیصله بدن. آیا اگر ناصر و منصور هم بودن و یا فرهنگشون بر باشگاه و هواداران حاکم بود همچین کاری می کردند؟
اما بعد که برانکو اومد اعتراض کرد اون ها حکم رو علنی کردن که مثلا بگن محرومیت به خاطر برانکو بوده. آیا اگر ناصر و منصور هم بودن و یا فرهنگشون بر باشگاه و هواداران حاکم بود همچین کاری می کردند؟

با علنی کردن حکم محرومیت لشکری از هواداران به تیم رقیب حمله کردند با این استدلال که حکم محرومیت به خاطر مصاحبه برانکو بوده در صورتی که مصاحبه و اعتراض برانکو بعد از اعلام حکم محرومیت بوده. آیا اگر ناصر و منصور هم بودن و یا فرهنگشون بر باشگاه و هواداران حاکم بود همچین کاری می کردند؟

برای ناصر و منصور عزیز:
شما مردین. به معنی واقعی کلمه. نه فقط جسم تون بلکه راه و رسمتون! نه فقط در قلب استقلالی ها. بلکه بین پرسپولیسی ها هم! اما دست کم یک جا هست که شما هنوز زنده این. اون هم در قلب پرسپولیسی من. چون شما همیشه بیشتر از استقلال یا پرسپولیس بودین. دلم براتون تنگ شده! شدیدا!
لطفا دهان تان را آب بکشید قبل از نام بردن از اسطوره های ما
يكشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۶، ۱۵:۵۵
تنها یک جمله ( باقی اش در حوصله ام نیست) :
کفتار والد شماست که به شما شرف و شرم نیاموخت!
علی منصوریان ولو در عرصه مربی گری ناموفق و یا پر اشتباه، هنوز و همیشه کاپیتان و بازیکن با عشق و با عرق استقلال خواهد بود و فرزند عزیز تیم ماست. بار اخرتان باشد شکرخوری اضافه.
حمید
يكشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۶، ۱۷:۱۵
اولا من بابت اینکه منصوریان رو کفتار نامیدیم عذر می خوام. بعد از اینکه فرستادمش خودمم فهمیدیم اشتباه کردم. دوم در مورد اینکه افتخاری رو هم با کفتار مقایسه کردم خیلی بیشتر عذر می خوام. ده برابر بیشتر.
سوم این که من شخصا کفتارها رو خیلی دوست دارم. تمام کلیشه هایی که در موردشون هست و از جمله خودم هم به اشتباه از همون کلیشه ها استفاده کردم کاملا غلطه. باید بدونی چه موجوداتی مسئولیت پذیر و موفقی هستن.
خوشحالم که فقط با همین یک کلمه مشکل داشتین.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر