فهرست
گزازش روز: کرانچار و تیم ملی، نزدیک تر از همیشه
گزازش روز: کرانچار و تیم ملی، نزدیک تر از همیشه

گزازش روز: کرانچار و تیم ملی، نزدیک تر از همیشه

 آی اسپورت- زلاتکو کرانچار فصل گذشته را با نتایج خوبی به پایان نبرد. سپاهانِ او نه موفق شد تنِ جام های تن طلا را تصاحب کند و نه راه خود را به سمت رقابت های لیگ قهرمانان آسیا بیاید. در آن مقطع، همه از برکناری قطعی مربی کروات این تیم حرف می زدند اما حقیقت پنهان در لایه اول ماجرا این بود که سپاهان در حد و اندازه های قهرمانی بسته نشده بود و این کشف چند بازیکن در آکادمی این باشگاه توسط کرانچار بود که آن ها تا روزهای آخر در کورس قهرمانی نگه داشت. پس، کرانچی در سمت اش ابقا شد و ستاره های زیادی به این باشگاه اضافه شدند. طلایی ها فصل را طوفانی آغاز کردند و بعد از پیروزی پرگل برابر استقلال، همه را به این تصور دعوت کردند که سپاهان قهرمان زودهنگام لیگ چهاردهم خواهد بود. قامت پروژه تازه کرانچار در اصفهان اما زیر سایه مساوی های متوالی شکست. او حالا از این باشگاه کنار رفته است و گفته می شود حسین فرکی را به عنوان جانشین اش انتخاب خواهند کرد.

در اولین روزهای ورود کرانچار به فوتبال ایران، علی پروین و تعدادی دیگر از پیشکسوتان پرسپولیس تاکید داشتند که از این اتفاق تعجب کرده اند و انتظار نداشته اند سرمربی سابق تیم ملی کرواسی حاضر به کار در فوتبال ایران شود. او در پرسپولیس فرصتی برای موفقیت به دست نیاورد اما در فوتبال اصفهان دوره خوبی را پشت سر گذاشت و تبدیل به یکی از بهترین مربی های خارجی وارد شده به فوتبال ایران شد. در شرایط فعلی شائبه های زیادی در مورد دلیل کنار رفتن او از این تیم مطرح می شوند . از اختلاف با سرپرست گرفته تا احتمال قبول پیشنهاد کار در تیم ملی ایران.

زلاتکو، بارها ابراز علاقه کرده است تا در تیم ملی ایران کار کند. بعید نیست کنار رفتن ساده او از سپاهان به دلیل حضور او روی نیمکت تیم ملی در آینده ای نزدیک باشد. ادامه حضور کی روش در فوتبال ایران این روزها تقریبا منتفی به نظر می رسد. فرکی به عنوان تنها گزینه جانشینی ایرانی این مربی هم حاضر به کار در تیم ملی نشده تا فدراسیون به دنبال یک گزینه خارجی برای هدایت این تیم باشد. کفاشیان به خوبی می داند در این فرصت کم تا آغاز جام ملت ها، نمی شود از مربی خارجی ناآشنا با فوتبال ایران تقاضای نتیجه گرفتن در استرالیا کرد. پس، کرانچار به عنوان یک مربی خارجی که فوتبال ایران و بازیکنانش را خوب می شناسد، شانس زیادی برای انتخاب شدن به عنوان سرمربی تیم خواهد داشت. این احتمال البته هنوز از حد و مرزهای گمانه زنی فراتر نرفته است اما هرگز عجیب نیست که بین تصمیم تازه کرانچار و تیم ملی ایران ارتباط مستقیمی وجود داشته باشد. بین این استعفا و آن نیمکتِ خالی.

  ۱۱  
آی اسپورت
2014-09-09 00:13:31
نظر دهید

۱۱ نظر
-
دوشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۳، ۲۳:۲۴
:(((((((((((((((((((((((((((
کرانچار نرووووو
-
دوشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۳، ۲۳:۳۳
گرینه خوبیه
-
دوشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۳، ۲۳:۴۴
بهترین انتخاب براى تیم ملیه
mj
دوشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۳، ۲۳:۵۴
به نظر من گزینه ی خوبیه.شناخت خوبیم از لیگ ایران داره .قیمتشم یک شیشم کیروش
-
سه شنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۳، ۰۰:۰۱
من میگم دلیلش همین هم ارزون هم فوتبال ایرانو میشناس
خودم تادیدم میخود استعفا بده گفت احتمال داره بره تیم ملی
اخه چرابایداین کاربکنه پول خوب می گیره بازیکنای خوبیم داره
حالا چنتا بازی که خوب هم بازی کردن نبردن اونم اول فصل
باچنتا غایب پس معلوم پیشنهادی هست.
-
سه شنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۳، ۰۰:۴۹
چرا پاراگراف اول نوشتید کرانچی:))
-
سه شنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۳، ۰۱:۱۵
خوبه....واسه ما که بازی هجومی دوست داریم بدک نیست
mohammad
سه شنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۳، ۰۱:۵۷
اینم مربی درجه یک وزارت ورزش.مربی ناکام سپاهان جانشین کیروش بزرگ
-
سه شنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۳، ۰۲:۵۸
ببو گلابی که باید قربانی شود تا قندلی از اردیبهشت ماه (بعد از اینکه استقلال را از ما بهترانقهرمان لیگ کردند) مربی تیم ملی شود رو نمایی شد
بهرام بارسا
سه شنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۳، ۱۳:۰۲
دقیقا همینطوره . میاد میشه سرمربی ایران . عالیه . ده برابر کیروش ارزش داره . امیدوارم این اتفاق بیوفته . و البته کرنچار هم قدر این موقعیت رو بدونه و اشتباهات کیروش رو تکرار نکنه ...
sarvare long
سه شنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۳، ۱۳:۱۲
درسته این کارش بو داره . منو یاد استعفای کونته از یونتوس می دانزه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر