فهرست
بلاتر: می خواهم ویدئو چک را وارد فوتبال کنم
بلاتر: می خواهم ویدئو چک را وارد فوتبال کنم

بلاتر: می خواهم ویدئو چک را وارد فوتبال کنم

آی اسپورت- سپ بلاتر، رئیس فیفا، اعلام کرد که قصد دارد یک سیستم جدید وارد فوتبال کند که به داوران اجازه می دهد تصمیمات داوری را به چالش بکشند.

برخلاف ورزش هایی مانند کریکت و تنیس که مدت هاست از وسائل الکترونیک برای تایید بعضی از تصمیمات داوری استفاده می کنند، تاکنون استفاده از چنین تکنولوژی هایی در فوتبال با مخالفت روبرو شده است.

با این وجود، تجربه موفق استفاده از تکنولوژی خط  دروازه در جام جهانی و رقابت های لیگ برتر، باعث شده تا بلاتر تصمیم به وارد کردن سیستمی بگیرد که به مربیان اجازه می دهد در هر نیمه، حداقل یک بار به تصمیم داور اعتراض کنند.

او به خبرنگاران گفت:\" پیشنهاد بعدی من به بورد بین المللی، استفاده از سیستمی به نام \"تماس\" است که به مربیان اجازه می دهد در هر نیمه، یک یا دوبار، در زمان توقف بازی، به تصمیم داور اعتراض کنند.

در این صورت، داور و مربی با هم تصویر را مرور کرده و اگر لازم بود، داور تصمیمش را عوض می کند؛ برای مثال مانند تنیس. داور می تواند صحنه را تماشا کند و اگر تصمیمش اشتباه بود، می تواند آن را تغییر بدهد. امیدوارم این پیشنهاد مورد توجه قرار بگیرد و بتوانیم آن را در یک لیگ آزمایش کنیم.\"

  ۵  
آی اسپورت
2014-09-09 00:45:23
نظر دهید

۵ نظر
-
سه شنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۳، ۰۰:۵۷
بدردفوتبال نمی خوره بااین حرفا می خواد بازرای جمع کنه.
-
سه شنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۳، ۰۲:۱۵
جالب که حین مسابقا والیبال ایران و پورتوریکو یکی از دوستان میگفت بهتره که در فوتبال هم این ویدئو چک باشه
saheb
سه شنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۳، ۰۴:۳۳
جالبه
مفسر شوت
سه شنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۳، ۰۴:۵۹
تو هم حال خرابی داریا عمو سپ سپ. "تماس" دیگه چیه؟!
گتاب سیتی وچون
سه شنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۳، ۱۴:۱۲
عالیه دیگه حق کسی ضایع نمیشه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر