فهرست
رکورد جدید برای فیروز؛ بیشترین تیم لیگ برتری
رکورد جدید برای فیروز؛ بیشترین تیم لیگ برتری

رکورد جدید برای فیروز؛ بیشترین تیم لیگ برتری

آی اسپورت - در هفته سوم لیگ برتر یک اتفاق عجیب در لیگ برتر ایران رخ داد؛ نام یک تیم عوض شد. تیمی که در دو هفته اول با نام گسترش فولاد تبریز در مسابقات شرکت کرده بود، در هفته سوم با نام ماشین‌سازی مقابل سپیدرود رشت به میدان رفت. این تغییر نام باعث شد تا یک رکورد جدید برای فیروز کریمی، سرمربی باسابقه فوتبال ایران خلق شود.

کریمی ۶۲ ساله تا قبل از هفته پیش با ۱۱ تیم مختلف در لیگ برتر شرکت کرده بود و حالا ماشین‌سازی تبریز دوازدهمین تیم کریمی در تاریخ لیگ برتر است. سرمربی ماشین‌سازی حالا از رکورد محمود یاوری عبور کرده و با ۱۲ تیم بیشترین نیمکت لیگ برتری را تجربه کرده است.

ابومسلم مشهد، استقلال اهواز، استقلال تهران، پیکان، ذوب‌آهن اصفهان، راه‌آهن، شاهین بوشهر، صبا، ملوان انزلی، صنعت نفت آبادان و گسترش فولاد تبریز یازده تیم قبلی کریمی در لیگ برترند. جالب اینکه کریمی یک پاسی محسوب می شود اما او در لیگ برتر هرگز سرمربی پاس نبوده است. کریمی با پاس دو بار قهرمان ایران شد و یک بار به قهرمانی آسیا رسید. از ۱۱ تیم لیگ برتری که کریمی پیش از ماشین‌سازی روی نیمکت آنها نشده هفت تیم دیگر در لیگ برتر حضور ندارند.

ماشین سازی بیست و یکمین تیم حرفه ای فیروز کریمی به شمار می‌رود. او در سه دهه  اخیر در شهرهای مختلف در لیگ برتر، لیگ آزادگان و لیگ دسته اول مربیگری کرده است. البته اگر تیم‌هایی که کریمی در آنها مدیرفنی یا چنین سمتهایی هم داشته را اضافه کنیم تیمهای او بیشتر هم می‌شود. کریمی تا به امروز در ۱۱ استان مختلف مربیگری کرده است که یک رکورد منحصر به فرد است.

فیروز کریمی به غیر از این ۱۲ تیم لیگ برتری(ابومسلم مشهد، استقلال اهواز، استقلال تهران، پیکان، ذوب‌آهن اصفهان، راه‌آهن، شاهین بوشهر، صبا، ملوان انزلی، صنعت نفت آبادان، گسترش فولاد تبریز، ماشین‌سازی تبریز) در پاس، بهمن تهران، پلی‌اکریل اصفهان، شهاب زنجان، داماش گیلان، سنگ‌آهن بافق و اکسین البرز هم مربی‌گری کرده است.

نود

۲    
آی اسپورت
2018-08-12 12:50:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر