فهرست
این چه جور اسپانسرینگی است؟
این چه جور اسپانسرینگی است؟

این چه جور اسپانسرینگی است؟

آی اسپورت - دو تیم استقلال و پرسپولیس با هواداران میلیونی یکی از بهترین ابزارهای تبلیغاتی برای شرکت هایی هستند که می خواهند خود را در جامعه مطرح کنند و از این راه به سود اقتصادی برسند. در چند سال اخیر یکی از اپراتورها وظیفه حمایت از این دو باشگاه را برعهده گرفته و مبالغی را به سرخابی‌های همیشه بدهکار پرداخت کرده است و البته خودش نیز سود خوبی را از این حمایت برده است. با این حال هنوز شائبه‌های زیادی در مورد نحوه حمایت اسپانسر مالی از این دو باشگاه وجود دارد و مشخص نیست این اسپانسر برای تبلیغاتی که روی پیراهن این دو تیم انجام می‌دهد دقیقاً چقدر پرداخت می‌کند.

مدیرعامل این اپراتور در تازه‌ترین اظهار نظر خود اعلام کرده که رقم دقیق پرداختی به دو باشگاه مشخص نیست و بستگی به میزان مشارکت مردم در سامانه‌های پیامکی دارد. وی گفته است: «ما دقیقاً در قراردادمان ذکر می‌کنیم که بر اساس مشارکت مردم حمایت خواهیم داشت هر مبلغی که مردم در آن سامانه هواداری حمایت کنند ما درصد خیلی کمی از اینکه برای بحث ملاحظات قانونی اتفاق بیفتد، مابقی مبلغ را به باشگاه‌ها پرداخت می‌کنیم.»

حالا پرسش این است که اگر قرار است از جیب مردم به استقلال و پرسپولیس کمک شود چرا باید این اسپانسر هم بخشی از سود دو باشگاه را برای خودش بردارد؟ و پرسش دوم این است که اگر قرار است حمایت مالی از این دو تیم توسط مردم صورت گیرد، پس مبلغی که باید به خاطر تبلیغات روی پیراهن پرداخت شود چه می‌شود؟ مگر نه اینکه هر برندی برای تبلیغ روی پیراهن این دو باشگاه باید چند میلیارد بپردازد؟ پس چرا در این قرارداد اشاره‌ای به این رقم و میزان آن نشده است. ابهامات در مورد اسپانسر استقلال و پرسپولیس همواره وجود داشته و با اظهار نظر مدیرعامل این اپراتور این ابهامات بیشتر از قبل هم شده است.

۲۱ ۴  
آی اسپورت
2019-07-21 23:48:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۴ نظر
jaber
دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸، ۰۰:۰۴
سالهاست داریم فریاد میزنیم که دارن از کنار این دوتا تیم میدزدن و میچاپن ولی کسی توجه نمیکنه.میدونین چرا؟چون دولت و وزارت و فدراسیون دارن از کنار این دو تیم میخورن و به شهرت میرسن و به ریش مردم میخندن.
به فرض هوادارای عضو سامانه ی پرسپولیس یک میلیون و سیصد هزار نفر باشن.اگر ماهی 6هزارتومان از هر هوادار دریافت بشه میشه ماهی هفت میلیارد و هشتصد میلیون تومان.به عبارتی در سال میشه نزدیک به 93میلیارد ئ 600میلیون تومان.
این فقط سهم هوادار هست.حالا خود ایرانسل به خاطر درج برند خودش چقدر پرداخت میکنه ؟بانک کوثر و استیل آزین هم جزو اسپانسرها هستن که رقم دقیقی از کمک هاشون گفته نمیشه.
حالا کمک های دیگر و پاداش ها و درآمدهای جانبی بماند.
حالا جناب عرب با تمام وقاحت و پلشتی در برنامه زنده شبکه یک اعلام میکنه که درآمد پرسپولیس در سال قبل 61میلیارد بوده.
همینقدر بیشرف و کثیف و دزد.
حالا باید بفهمید که چرا دولت و وزارت دست از سر این دوتا تیم بر نمیداره.کدوم شرکتی به این خوشگلی بهشون سود میرسونه؟ از کدوم راه میتونن جیب مردم و خالی کنن غیر از این مدل و بازی با احساسات مردم .
یاشار
دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸، ۰۱:۲۰
دوسال قبل اسپانسر تراکتور همین اپراتور بود و با همین شیوه پول دریافت میکرد، اما زمانی که زنوزی باشگاه را تحویل گرفت اعلام کرد که شیوه اسپانسری اپراتور به نفع هواداران نیست و قرارداد را لغو کرد و واسه همین تراکتور فصل قبل بدون اسپانسر در لیگ برتر شرکت کرد.
فرشید
دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸، ۰۷:۱۴
در واقع استقلال و پرسپولیس اسپانسر اونا شدن اینا رو بقرستین عصر جدید
jaber
دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸، ۱۲:۱۵
چرا نظر من ثبت نشد؟
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر