فهرست
نروژ 0-2 ایتالیا: فتح شمال
نروژ 0-2 ایتالیا: فتح شمال

نروژ 0-2 ایتالیا: فتح شمال

آی اسپورت- ایتالیا در اولین دیدارش در مرحله مقدماتی یورو 2016، موفق شد در خانه نروژ به پیروزی 2-0 دست پیدا کند.

در این دیدار که در آن بار دیگر آنتونیو کونته از سیستم 2-5-3 استفاده کرد، سیمونه زازا و لئوناردو بونوچی گل های ایتالیا را به ثمر رساندند.

ایتالیا در این دیدار آندره آ پیرلو را به دلیل آسیب دیدگی در اختیار نداشت اما شاگردان کونته از همان دقایق ابتدایی نبض بازی را در دست گرفتند و خیلی زود توانستند توسط سیمونه زازا در دقیقه 16 به گل برسند. حرکت خوب ایموبیله و پاس دی شیلیو، ستاره ساسولو را در موقعیت گلزنی قرار داد و ضربه محکم او، بعد از برخورد به هاوارد نوردیت، در گوشه دروازه نایلند قرار گرفت.

نروژی ها خیلی زود می توانستند این گل را جبران کنند اما ضربه جاشوا کینگ به تیر دروازه بوفون برخورد کرد. البته ایتالیایی ها بار دیگر بر بازی مسلط شدند و می توانستند توسط امانوئله جاکرینی به گل دوم اما ضربه او با واکنش خوب نایلند، دفع شد. جاکرینی پیش از پایان نیمه اول، می توانست با یک ضربه والی دیدنی، حساب کار را 2-0 کند اما ضربه او از کنار دروازه به بیرون رفت تا این نیمه، با همان تک گل به پایان برسد.

ایتالیا نیمه دوم را هم بهتر از حریف آغاز کرد و اما تا دقیقه 62 که بونوچی گل دوم را به ثمر رساند، نتوانستند از موقعیت های شان استفاده کنند. ارسال خوب پاسکوال، با ضربه سر مدافع یوونتوس، برتری ایتالیا را دو برابر کرد. دی شیلیو می توانست گل سوم را به نام خود کند اما باز هم نایلند دروازه نروژ را نجات داد.

در ادامه توپ دیگری از خط دروازه ها عبور نکرد تا ایتالیا رقابت های مقدماتی یورو 2016 را با پیروزی آغاز کند. تنها مصدومیت ایموبیله در دقایق پایانی که مجبور شد با برانکارد زمین را ترک کند، شیرینی این پیروزی را برای کونته کمی تلخ کرد.ترکیب دو تیم:


نروژ: نایلند، العبداللهی، نوردویت، فورن، فلو، دالی، اسکیلبرد، یوهانسن، ینسن، نیلسن، کینگ


ایتالیا: بوفون، بونوچی، رانوکیا، آستوری، دارمیان، جاکرینی، ده روسی، فلورنزی، دی سیلیو، ایموبیله، زازا


گل ها:


دقیقه 16: دی شیلیو با یک پاس خوب، زازا را صاحب توپ کرد و  شوت او، بعد از برخورد به وردویت، در حالی که نایلند به سمت دیگری رفته بود، وارد دروازه شد...این اولین گل ستاره جوان ساسولو برای آتزوری است


دقیقه 62: ارسال خوب پای چپ پاسکوال روی دروازه نروژ، با ضربه سر بونوچی، به گل دوم بازی تبدیل شد     
آی اسپورت
2014-09-10 04:27:21
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر