فهرست

چرا توماس مولر بهترین گزینه برای جانشینی کلوزه است؟

آی اسپورت- گرد و غبار خستگی قهرمانی جام جهانی همچنان روی تیم ملی آلمان نشسته است و یواخیم لوو می داند که این تیم نیاز به بازسازی دارد. هرچند پس از دو نمایش نه چندان دلچسب و یک  شکست سنگین خانگی برابر آرژانتین، به نظر می رسد شادی ها و جشن های بعد از پیروزی 7-1 برابر برزیل کم کم به فراموشی سپرده می شود.

وقتی فیلیپ لام در ماه جولای از بازی های ملی خداحافظی کرد، لوو به سختی می توانست پیش بینی کند که چه کار دشواری در پیش دارد؛ هرچند او می دانست که دیگر میرو کلوزه را در اختیار نخواهد داشت.  باخت 4-2 به آرژانتین و پیروزی نزدیک 2-1 برابر اسکاتلند نشان داد که چقدر جای خالی این مهاجم باتجربه لاتزیو احساس خواهد شد.

به نظر می رسد ماریو گومز بهترین گزینه برای جانشینی  کلوزه در تیم ملی آلمان باشد. او این کار را از بازی با آرژانتین شروع کرد ولی در تحت فشار گذاشتن مدافعان حریف ناکام بود و بهترین بختش را بعداز 2 سال از دست داد. مهاجم فیورنتینا به نظر خیلی بی حال و سرد می آید. انگار که سه بلیط نمایش از یک گروه نوازندگی کر در دوسلدورف را از دست داده!

اما یکشنبه نوبت ماریوی دیگر بود. ماریوگوتزه که تاکنون هم برای تیم ملی و هم برای باشگاهش در پست 9 به خوبی بازی کرده است؛ هرچند اکنون این ستاره بایرن مونیخ هم در رهبری خط حمله خوب نشان نمی دهد. اما حالا یکی دیگر از بازیکنان آلیانزآرنا که با عملکردش آقای گل جام جهانی در برزیل شد. توماس مولر که  تا حالا 24 گل ملی زده و اصلا به نظر نمی رسد قصد داشته باشد این روند را متوقف کند. در طول بازی برابر اسکاتلند، این بازیکن 24 ساله، جدی ترین تهدید برای تیم گوردون استراکان محسوب می شد. او دو بار دروازه اسکاتلند را هدف قرار داد.
\"\"یک ضربه سر که درون دروازه قرار گرفت اما در ضربه بعدی، زمان بندی مناسبی نداشت. یک بار دیگر هم که سباستین رودی توپ را درون محوطه انداخت، گل دومش را زد.

او بازی را به عنوان یک بال شروع کرد و ماریو گوتزه در وسط قرار گرفت. اما ستاره جوان باوارایایی ها هنوز نیاز دارد بیشتر کار کند تا گزینه فوق العاده برای مسابقات یورو 2016 باشد. به خاطر کنترل استادانه توپ و حرکات زیرکانه اش، او می تواند در عمق دفاع حریف نمایش بهتری داشته باشد و چیزی فراتر از یک مهاجم معمولی، بازی اش را به حریف دیکته کند.

مولر مهارت های متفاوتی دارد.او ممکن است دارای استعداد ذاتی  حمل توپ و دریبل زنی مثل ماریو گوتزه و مارکو رویس نباشد  اما روی هوا در نگهداری توپ قوی تر و بهتر از آنهاست. درست مثل به ثمر رساندن فرصت ها.

آلمان خیلی در برابر اسکاتلند به خاطر موقعیت ها و ارزش های کیفی تیم رقیب،محک جدی نخورد. تیمی که موقعیت های چندانی نداشت و تنها روی حرکات پیستون تیمش ایکچی آنیا طراحی شده بود. با این حال این فقط مولر بود که بعد از نتیجه مساوی در دقیقه 71 توانست روی یک ضربه سر ارسالی از نقطه کرنر آلمان ها را به پیروزی برساند و سه امتیاز را به این تیم هدیه بدهد. هرچند او می توانست در دقیقه 91 هت تریک هم کند.

این یک بحران ناخواسته بود که لوو باید در کوتاهترین زمان ممکن برای آن راه حلی پیدا کند. واضح بود که غیبت مهاجم باکیفیت و باتجربه ای مانند میرو کلوزه احساس خواهد شد و هرچند مولر خود را به عنوان یک هافبک هجومی مطرح کرده، اما می تواند بهترین گزینه برای جانشینی کلوزه باشد.

ماریو گومز و ماریو گوتزه درست مثل کوین وولند می توانند گزینه های جانشین خوب یباشند اما مولر باید مرد اصلی خط حمله تیم ملی باشد.

ترجمه: محمدحسین نجفی

     
آی اسپورت
2014-09-10 13:23:17
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر