فهرست
رحیمی: از نظر منِ مدیرعامل، دایی سرمربی پرسپولیس است/ گفته اند وزیر ورزش دایی را برکنار کرده است/  آیا سیاسی باید برای دایی تصمیم بگیرد؟! / به هر قیمتی نمی مانم
رحیمی: از نظر منِ مدیرعامل، دایی سرمربی پرسپولیس است/ گفته اند وزیر ورزش دایی را برکنار کرده است/ آیا سیاسی باید برای دایی تصمیم بگیرد؟! / به هر قیمتی نمی مانم

رحیمی: از نظر منِ مدیرعامل، دایی سرمربی پرسپولیس است/ گفته اند وزیر ورزش دایی را برکنار کرده است/ آیا سیاسی باید برای دایی تصمیم بگیرد؟! / به هر قیمتی نمی مانم

حمید سیاسی رئیس هیات مدیره باشگاه پرسپولیس امروز به طور ناگهانی در باشگاه حاضر شده و در دیدار با علیرضا رحیمی مدیرعامل باشگاه اعلام کرده امروز یا باید علی دایی را برکنار کنی یا خودت هم باید بروی. این صحبت ها در حالی رد و بدل شده که در اقدامی جالب اکثر رسانه های ورزشی امروز خبر از برکناری علی دایی داده و از درخشان به عنوان گزینه جدید یاد کرده اند اما علیرضا رحیمی در اطلاعیه ای در خصوص همه این اتفاقاتی که رخ داده صحبت هایش را مطرح کرده است:

با سلام و احترام

به اطلاع عموم مردم بویژه دوستداران فهیم باشگاه فرهنگی ورزشی پرسپولیس می‌رساند که امروز (19/6/93) رئیس هیات مدیره باشگاه طی تماس حضوری به اینجانب اعلام نمود که در جلسه مورخ 18/6/93 هیات رئیسه باشگاه که بدون حضور مدیرعامل برگزار گردیده تصمیم گرفته شده است که به درخواست وزیر محترم ورزش، سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس برکنار شود و چنانچه تا ساعت 14 امروز (19/6/93) مراتب به ایشان ابلاغ نگردد نسبت به برکناری مدیرعامل نیز اقدام خواهد شد. لذا در این خصوص و به منظور تنویر افکار عمومی مواردی به صورت خلاصه اعلام می‌نمایم:

1- بدون تردید چنانچه نقل و قول رئیس هیات مدیره مقرون به صحت باشد، دستور وزیر محترم ورزش علاوه بر اینکه با قوانین و مقررات مربوطه مغایرت آشکار دارد با شئونات اخلاقی و پهلوانی در ورزش نیز سازگاری ندارد و دخالت دولت در امر باشگاه داری را تداعی می‌کند که به نوبه خود امری ناپسند است.

2- براساس آیین‌نامه و مقررات باشگاه‌ها، فرآیند عزل و نصب کادر فنی مستلزم بررسی کارشناسانه و تصمیم‌گیری نهایی به وسیله مدیرعامل است که باید در قبال عملکرد تیم پاسخگو باشد. بنابراین تصمیم هیات مدیره در این خصوص با رویه عرفی در باشگاه‌های فوتبال مطابقت ندارد.

3- آقای علی دایی سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در جلسه اخیر هیات رئیسه حضور یافت و پس از بحث و تبادل نظر با اعضا صراحتا اعلام کرد که هر زمان که باشگاه تمایل به ادامه همکاری با ایشان را نداشته باشد، مراتب را کتبا اعلام نماید تا دوستانه از سمت خود کناره‌گیری کنند.

4- گرچه مدیریت باشگاه بزرگ و محبوبی مانند پرسپولیس برای اینجانب مایه افتخار است اما تداوم آن به هر قیمتی را مغایر موازین مدیریتی و به ویژه اخلاق و منش پهلوانی می‌دانم و تا زمانی که بتوانم در چارچوب قوانین و مقررات به مسئولیت ادامه دهم همچنان در خدمت خواهم بود و در هر لحظه که احساس کنم ادامه مسئولیتم به زیان باشگاه است بی‌درنگ کنار خواهم رفت.

اینک با توجه به مراتب فوق و ضمن تاکید بر این نکته که نتایج ضعیف تیم فوتبال پرسپولیس طی چند هفته اخیر مستلزم بررسی کارشناسانه است و البته نقد جدی متوجه کادرفنی است و باید در این زمینه پاسخگو باشد گرچه با توجه به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته توسط کادرفنی موفقیت تیم در آینده نزدیک قابل پیش‌بینی است. اما چنین رفتاری با پرافتخارترین قهرمان تیم‌ملی فوتبال ایران که طی پنج سال گذشته کسب دو جام قهرمانی و یک عنوان نایب‌قهرمانی را نیز برای پرسپولیس به دست آورده، برخلاف موازین اخلاقی، عرفی و قانونی است. لذا اینجانب چنین روندی را منطقی نمی‌دانم و استدعا دارم اجازه فرمایند تا در مسیر طبیعی و قانونی نسبت به ادامه همکاری کادرفنی تصمیم‌گیری شود.

امیدوارم این اطلاعیه به عنوان فصل‌الخطاب تلقی گردیده و امکان بازگشت آرامش به باشگاه را فراهم و نیاز به بیان مطالب دیگری نباشد.

رحیمی همچنین در گفت و گویی با فارس تاکید کرده است: از نظر من مدیرعامل دایی همچنان سرمربی تیم است و این حرمت گذاشتن به سرمربی تیم است و مسئله من همین است. من مطمئن هستم که دایی با تیمی که خودش ساخته در آینده می تواند نتیجه بگیرد و به حرفم ایمان دارم. متاسفانه اصرار آقایان بر این بوده که قبل از بازی با نفت این اتفاق رخ دهد و می گویند اگر دایی یک برد بیاورد دیگر نمی شود او را برکنار کرد. من از جامعه ورزش این سوال را دارم که آیا سیاسی باید برای علی دایی اسطوره فوتبال کشورمان تصمیم بگیرد؟! من اگر هم برکنار شوم مشکلی ندارم ولی تا هستم دایی سرمربی تیم من است و از او حمایت می کنم.

 

  ۱۲  
آی اسپورت
2014-09-10 16:35:12
نظر دهید

۱۲ نظر
-
چهارشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۳، ۱۶:۴۱
استباه! استباه بزرگ هیات مدیره! پای وزرات دوباره وسطه! لعنت به شما! متنفرم از این دولت و وزیر ورزشش! دخالت مستقیم در امور فوتبال : اون از تیم ملی این هم از پرسپولیس!! تف بر شما
سهیل
چهارشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۳، ۱۶:۴۴
دمت گرم رحیمی

کی گفنه این دولت امیده
دولت ناامیدیه ناامیدی


خدا گودرزی رو لعنت کنه
-
چهارشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۳، ۱۶:۴۵
کامل بند سه اینه;هر زمان هیات مدیره تصمیم بگیرد اقای دایی با دریافت چند میلیعرد ن
اقابل و در فضایی دوستانه کناره گیری میکند
پرسپولیس
چهارشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۳، ۱۶:۴۷
میخوان تیم رو ضعیف کنن
پرسپولیس
چهارشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۳، ۱۶:۴۷
میخوان تیم رو ضعیف کنن
پرسپولیس
چهارشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۳، ۱۶:۴۷
میخوان تیم رو ضعیف کنن
-
چهارشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۳، ۱۶:۴۹
گودرزی برو گمشو. خواهشا چاپ کن. خواهش کردم.
-
چهارشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۳، ۱۶:۴۹
این وزیر ورزش عوضی گند زده به پرسپولیس !
مرتیکه این بود هیئت مدیره و مدیریت متحد که قرار بود پرسپولیس رو به جایگاه اصلیش برسونه ؟
ادریس
چهارشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۳، ۱۸:۰۴
خوشحالم از اینکه یک پیشکسوت واقعی سرمربی پرسپولیس خواهد شد،لااقل فقط برای پول به این تیم نمی آید.
مهدی
چهارشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۳، ۱۸:۲۰
این هم از عاقبت دولت تزویر و فریب.
شهین
چهارشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۳، ۱۸:۳۴
کی میخوان این آقایون وزارتی دست از سر فوتبال بر دارن بابا چرا برای نظرات مردم ارزشی قائل نیستن اون از تیم ملی که هنوز معلوم نیست عاقبتش چی میشه اینم از پرسپولیس بجای اینکه بذارن اطراف تیم آرامش باشه تا کم کم تیم خودشو پیدا کنه تیمو ازهم پاشیدن لعنت بر سیاسی
مشروح
چهارشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۳، ۲۱:۲۸
برای فوتبالی که در اون گودرزی و سیاسی خودشون رو مالک پرسپولیس می دونن فقط باید گریه کرد وزارت ورزش فقط به فکر ضربه زدن پرسپولیس بود. درخشان تو هر تیمی بود ضعیف کار کرده قطعا علی دایی ازش بهتره. درخشان هم باید از 3 بازی آسان بعدی 9 امتیاز بگیره. دم رحیمی گرم که به خاطر پست زیر بار حرف زور نرفت
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر