فهرست
پنج تیمی که می‌توانند یووه را پایین بکشند
پنج تیمی که می‌توانند یووه را پایین بکشند

پنج تیمی که می‌توانند یووه را پایین بکشند

آی اسپورت - یوونتوس در فصول اخیر قهرمان بی چون و چرای فوتبال ایتالیا بوده است، اما آیا این جایگاه در فصل بعد هم پابرجاست؟ هشت قهرمانی متوالی در سری آ، کسب بیش از 90 امتیاز در چهار فصل اخیر، از یوونتوس چهره یک تیم دست نیافتنی را در فوتبال ایتالیا ساخته است. آنها در فصل جدید ساری را روی نیمکت خود می بینند که در چلسی اولین جام خود را گرفت و تشنه قهرمانی‌های دیگر است. او دو فصل قبل تیمی بود که یوونتوس را اذیت کرد ولی در نهایت نتوانست مانع از قهرمانی بیانکونری شود. آنها در فصل جدید هم باز به گل های رونالدو تکیه خواهند کرد و علاوه بر این، خود را به خوبی تقویت کرده‌اند. رمزی و رابیوت با قراردادهای آزاد به یووه ملحق شده اند و خط میانی تیم را تقویت کرده اند. بوفون دوباره به تورین بازگشته و عنصر تجربه را به تیم تزریق می کند. پیگیرینی نیز به یوونتوس پیوسته و دی لیخت هم شاه مهره بیانکونری در بازار نقل و انتقالات بوده است. با این اوصاف آیا تیمی می تواند این یوونتوس را متوقف کند و به هشت قهرمانی متوالی این تیم در سری آ پایان دهد؟ نگاهی داریم به پنج رقیب عمده بیانکونری در فصل پیش رو:

ناپولی

روی کاغذ آنها جدی ترین رقیب یوونتوس برای قهرمانی در سری آ هستند. چرا که ناپولی در سه فصل از چهار فصل اخیر، در جایگاه دوم قرار گرفته است. با این وجود تردیدها و البته امیدهایی در مورد ناپولی قابل طرح است. ناپولی در فصل نقل و انتقالات تا به اینجا عملکرد قابل قبولی ارائه نکرده است و به جز مانولاس، این تیم ورودی شاخصی نداشته است. اما شاید آنچه که ناپولی را می تواند به عنوان یک مدعی برای فصل بعد جلوه دهد، حفظ ترکیب فعلی تیم است. آنچلوتی توانسته شاکله تیمش را حفظ کند. ماندن اینسینیه، مرتنز و کولیبالی نقطه قوتی برای ناپلی ها محسوب می‌شود و همین می تواند برگ برنده آنها باشد.

اینتر

آنها آخرین تیمی هستند که پیش از یوونتوس برای چند فصل متوالی به قهرمانی رسیدند و بر فوتبال ایتالیا حکمرانی کردند. اینتری که با مانچینی به قهرمانی در سری آ رسید با مورینیو به نقطه اوج خود رسید و طی سالهای 2006 تا 2010 به پنج قهرمانی در سری آ رسید. با این وجود، پس از آن اینتر افت کرد و از فصل 2010-2011 هرگز نتوانسته در بین سه تیم برتر لیگ قرار گیرد. نقطه قوت و چشم امید اینتر برای فصل جدید، کسی نیست جز کونته. مربی سابق یوونتوس که سه بار قهرمانی در سری آ را به عنوان مربی تجربه کرده است. نراتزوری امیدوار است ترکیب ماروتا و کونته یک بار دیگر به موفقیت منجر شود. اینتر تاکنون گودین را به عنوان چهره شاخص جذب کرده و خرید لوکاکو می تواند شانس آنها را افزایش دهد.

میلان

میلان فصل قبل را با تلخی تمام به پایان رساند. ابتدا آنها فرصت کسب سهمیه لیگ قهرمانان را از دست دادند و در عوض تیم همشهری بود که راهی این تورنمنت معتبر شد و میلان فقط به سهمیه لیگ اروپا رسید. و بعدتر آنها همین سهمیه را هم از دست دادند چرا که به دلیل نقض قوانین بازی جوانمردانه مالی یوفا، از سوی این نهاد با محرومیت از حضور در لیگ اروپا مواجه شدند. نبودن در یک تورنمنت اروپایی به خودی خود نمی تواند خبر خوبی برای باشگاهی بزرگ مثل میلان باشد ولی عدم انجام بازی در میان هفته یک مزیت برای آنها در طول فصل خواهد بود. میلان فصل قبل 170 میلیون پوند در پنجره نقل و انتقالات خرج کرد که خروجی خوبی نداشت. آنها در این فصل تاکنون هرناندز را از رئال خریداری کرده اند و امیدوارند حضور مربی خوش فکری همچون جامپائولو آنها را به سوی موفقیت سوق دهد.

آ اس رم

رم در فصل 2016-2017 تا آخرین لحظات فصل یوونتوس را تعقیب کرد و در نهایت با چهار امتیاز اختلاف نسبت به تیم آلگری در رده دوم ایستاد. اما فصل قبل اوضاع برای جالوروسی خوب پیش نرفت. دی فرانچسکو از کار برکنار شد و در نهایت این تیم با رانیری به مقام ششم اکتفا کرد. تا به اینجا رم شرایط خوبی در بازار نقل و انتقالات سپری نکرده است، آنها مانولاس و پیگرینی را به رقبا فروخته اند و احتمال دارد ژکو نیز این تیم را ترک کند. برای فصل بعد چشم امید هواداران سرسخت رم، درخشش بازیکنان جوان تیم مثل کلایورت، اوندر و شیک است.

آتالانتا

تصورش سخت است باور کنیم در حضور تیم هایی مثل یوونتوس و ناپولی که مهاجمان بزرگ و بازیکنان خلاقی در ترکیب خود دارند، تیمی در حد و اندازه آتالانتا بهترین خط حمله لیگ را از آن خود کند. آنها فصل قبل 77 گل زدند و نمایشی دلچسب را ارائه کردند. آنها مزد عملکرد خوب خود را با کسب سهمیه لیگ قهرمانان گرفتند. که این اتفاق برای اولین بار در تاریخ این باشگاه رقم خورد. البته شاید آتالانتا یک شگفتی و جرقه بود که تنها یک فصل اتفاق می افتد. در این مورد باید صبر کرد. اما اگر آبی پوشان فصل بعد هم با همین ترکیب و همان انگیزه فصل قبل در زمین حاضر شوند شاید به دستاوردهای بهتری هم برسند. 

 

90tv 

۱    
آی اسپورت
2019-07-18 08:40:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر